20
Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името

Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името Грчката нацрт спогодба е пристигната во Скопје, а  македонската е испратена во Атина, открива премиерот Заев.

ОН Заедничка средба Нимиц Димитров Коѕијас во Виена на 30 март

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - Сител - Македонија

Прес - службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите...

Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за споротза името

Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за споротза името

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за споротза името Грчката нацрт спогодба е пристигната во Скопје, а  македонската е испратена во Атина, открива премиерот Заев.

ОН ја потврди средбата на Нимиц Димитров и Коѕијас во Виена на 30 март

ОН ја потврди средбата на Нимиц, Димитров и Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Прес – службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите...

ОН Заедничка средба Нимиц Димитров Коѕијас во Виена на 30 март

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Метју Нимиц, специјалниот претставник на Генералниот секретар ќе има заедничка средба со Никос Коѕијас, министер за надворешни...

ОН ја потврди средбата на Димитров и Коѕијас со Нимиц

ОН ја потврди средбата на Димитров и Коѕијас со Нимиц

пред еден месец - A1on - Македонија

Прес – службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите...

Средба Димитров Коѕиас во Скопје на 22 март со Нимиц во Виена на 30 март

Средба Димитров Коѕиас во Скопје на 22 март, со Нимиц во Виена на 30 март

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Само неколку часа откако грчкиот министер Коѕијас соопшти дека грчката нацрт-спогодба е испратена во Скопје, македонскиот премиер Зоран Заев на прес конференција обелодени дека и македонската страна и и испратила своја нацрт спогодба на Атина.

И Македонија испрати нацрт спогодба во Атина

И Македонија испрати нацрт- спогодба во Атина

пред еден месец - Алфа - Македонија

Спорот за името влегува во нова неизвесна фаза. Откако Атина испрати нацрт- спогодба со грчки предлози за името, Скопје возвраќа на ударот.

Димитров Има разлики меѓу македонската и грчката нацрт спогодба за името

Димитров: Има разлики меѓу македонската и грчката нацрт- спогодба за името

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Македонија и Грција си разменијa нацрт- спогодби за решение за името. Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас в четврток доаѓа во земјава и ќе се разговара за двата документа.

Заев И Македонија испрати нацрт спогодба во Атина

Заев: И Македонија испрати нацрт-спогодба во Атина

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека грчката нацрт-спогодба е пристигната во Скопје, како што и македонската е испратена во Атина.

Македонија до Грција испрати свој нацрт договор за името

Македонија до Грција испрати свој нацрт-договор за името

пред еден месец - Р.С. Европа - Македонија

Македонија испрати до Грција своја нацрт-спогодба за решавање на 27-годишниот спор за името, изјави министерот за надворешни работи Никола Димитров.

Премерот Заев потврди дека владата ја добила нацрт спогодбата од Атина но и дека Македонија испратила своја нацрт спогодба

Премерот Заев потврди дека владата ја добила нацрт спогодбата од Атина но и дека Македонија испратила своја нацрт спогодба

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Премерот Заев потврди дека владата ја добила нацрт спогодбата од Атина но и дека Македонија испратила...

Заев И Македонија испрати нацрт спогодба во Атина

Заев: И Македонија испрати нацрт-спогодба во Атина

пред еден месец - Вечер - Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека грчката нацрт-спогодба е пристигната во Скопје, како што и македонската е испратена во Атина.

Коѕиас го објави нацрт договорот во игра 5 имиња без превод

Коѕиас го објави нацрт договорот- во игра 5 имиња без превод

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Коѕиас го објави нацрт договорот- во игра 5 имиња без превод Нацрт спогодбата со грчките предлози и агенда...

 Во живо Прес конференција на Димитров за нацрт спогодбата со Грција

(Во живо) Прес-конференција на Димитров за нацрт-спогодбата со Грција

пред еден месец - Вечер - Македонија

Прес-конференција на министерот за надворешни работи, Никола Димитров, за нацрт-спогодбата со Грција за решавање на спорот за името.

Пет можни имиња за Македонија за решение на спорот со Грција

Пет можни имиња за Македонија за решение на спорот со Грција

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Нацрт спогодбата со грчките предлози и агенда за идна соработка е испратен до македонското министерство за надворешни работи, откри ексклузивно шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас.

Има разлики меѓу нашиот и грчкиот нацрт договор за името

Има разлики меѓу нашиот и грчкиот нацрт-договор за името

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Претставник на македонското Министерство за надворешни работи денеска во попладневните часови во Атина го доставил македонскиот...

Што содржи македонската нацрт спогодба за името

Што содржи македонската нацрт спогодба за името?

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Грчката Нацрт-спогодба која содржи предлози за решавање на спорот за името е пристигната во Владата и таа првпат ќе биде...

Скопје и Атина си разменија нацрт предлози за решение на спорот со Грција

Скопје и Атина си разменија нацрт предлози за решение на спорот со Грција

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Два нацрт спогодби за името. Едната од Скопје отпатува за Атина, другата пред неколку дена стигнала во земјата. Детали што содржат нема, но разлики во позициите има.

Што содржи македонската нацрт спогодба во преговорите за името

Што содржи македонската нацрт-спогодба во преговорите за името

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Грчката Нацрт-спогодба која содржи предлози за решавање на спорот за името е пристигната во Владата и таа првпат ќе биде...

Димитров Има разлики меѓу македонската и грчката нацрт спогодба за името

Димитров: Има разлики меѓу македонската и грчката нацрт-спогодба за името

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Претставник на македонското Министерство за надворешни работи денеска во попладневните часови во Атина го доставил македонскиот...

Што содржи македонската нацрт спогодба во преговорите за името

Што содржи македонската нацрт-спогодба во преговорите за името?

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Грчката Нацрт-спогодба која содржи предлози за решавање на спорот за името е пристигната во Владата и таа првпат ќе биде...

Заев И Македонија испрати нацрт спогодба во Атина

Заев: И Македонија испрати нацрт-спогодба во Атина

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека грчката нацрт-спогодба е пристигната во Скопје, како што и македонската е испратена во Атина.

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - Сител - Македонија

Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт спогодба и очекуваме да се направат чекори...

Без да открие детали Димитров соопшти дека има разлики меѓу македонската и грчката нацрт спогодба за името

Без да открие детали, Димитров соопшти дека има разлики меѓу македонската и грчката нацрт-спогодба за името

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на денешната прес конференција информираше дека денеска во Атина е доставен македонскиот нацрт-договор за решавање на спорот околу името.

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - Алфа - Македонија

Очекуваме да се направат чекори на напредок. Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт...

Наместо да даде детали од македонската Заев објасни што е нацрт спогодба

Наместо да даде детали од македонската, Заев објасни што е нацрт спогодба

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Откако грчките медиуми претходно објавија дека грчката нацрт-спогодба е испратено во Скопје пред неколку дена, денеска и премиерот Зоран Заев потврди истата стигнала.

Скопје крие Атина информира  пакетот грчки предлози веќе неколку дена е во Скопје

Скопје крие, Атина информира – пакетот грчки предлози веќе неколку дена е во Скопје

пред еден месец - Алфа - Македонија

Нацрт - спогодбата за името веќе со денови е во рацете на македонскиот државен врв. Никос Коѕијас телоп - Да ви дадам нешто ексклузивно.

Димитров Медиумите комплицираат има разлика помеѓу македонската и грчката нацрт спогодба

Димитров: Медиумите комплицираат, има разлика помеѓу македонската и грчката нацрт спогодба

пред еден месец - Бриф - Македонија

Претставник на македонското Министерство за надворешни работи денеска во попладневните часови во Атина го доставил македонскиот...

Коѕијас во Македонија на 22 ри и 23 ти март

Коѕијас во Македонија на 22-ри и 23-ти март

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас доаѓа во официјална посета на Македонија на 22-ри и 23-ти март, соопштија од Министерството за надворешнио работи.

Времеплов
x