20
Преговорите за името влегуваат во клучна фаза пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - Сител - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Спорот за името била една од темите за кои разговараа вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас и коалицискиот партнер во Владата Панос Каменос на нивниот состанок во премиерската палата во Атина.

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

пред еден месец - Сител - Македонија

Спорот за името била една од темите за кои разговараа вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас и коалицискиот партнер во Владата Панос Каменос на нивниот состанок во премиерската палата во Атина.

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Панос Каменос, по средбата рече дека ставот на Независни Грци, против употребата на терминот Македонија, е непроменет и додаде дека сега топката е на македонска страна.

Ципрас и Каменос разговарале за спорот со името

Ципрас и Каменос разговарале за спорот со името

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Спорот за името била една од темите за кои разговараа вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас и коалицискиот партнер во Владата Панос Каменос на нивниот состанок во премиерската палата во Атина.

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Спорот за името била една од темите за кои разговараа вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас и коалицискиот партнер во Владата Панос Каменос на нивниот состанок во премиерската палата во Атина.

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

Ципрас и Каменос разговарале и за прашањето за името

пред еден месец - A1on - Балкан

Спорот за името била една од темите за кои разговараа вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас и коалицискиот партнер во Владата Панос Каменос на нивниот состанок во премиерската палата во Атина.

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - Сител - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

ОН Заедничка средба Нимиц Димитров Коѕијас во Виена на 30 март

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Метју Нимиц, специјалниот претставник на генералниот секретар ќе има заедничка средба со Никос Коѕијас, министер за надворешни...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Каменос по разговорот со Ципрас со непроменет став  неприфатлив терминот Македонија во било кое решение

Каменос по разговорот со Ципрас со непроменет став – неприфатлив терминот „Македонија“ во било кое решение

пред еден месец - Либертас - Македонија

Спорот за името била една од темите за кои разговараа вчера грчкиот премиер Алексис Ципрас и коалицискиот партнер во Владата Панос Каменос на нивниот состанок во премиерската палата во Атина.

Предлозите за промена на името на маса  Коѕијас утре ќе слета на преименуваниот аеродром

Предлозите за промена на името на маса - Коѕијас утре ќе слета на преименуваниот аеродром

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - A1on - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Во меѓувреме, грчкиот министер во четврток треба да пристигне во Македонија, кога и ќе се разгледува содржината на двете нацрт-спогодби, онаа што Македонија ја испрати во Грција, и грчката што беше испратена во Македонија.

Предлог со предлог се избива  Што носи маневрот на МНР во спорот со Грција

Предлог со предлог се избива - Што носи маневрот на МНР во спорот со Грција?

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Во македонската јавност подолго време постоеше голема загриженост од последиците кои ќе ги предизвика грчкиот нацрт предлог за конечен договор за спорот за името и многу повеќе информации беа наметнувани преку грчките медиуми.

Коѕијас утре во Скопје Петте верзии на името Македонија

Коѕијас утре во Скопје: Петте верзии на името „Македонија“

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Само неколку часа откако грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас соопшти дека испратил до властите во Република...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - Либертас - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Разменети нацрт спогодбите дијалогот продолжува утре во Скопје

Разменети нацрт спогодбите, дијалогот продолжува утре во Скопје

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Коѕијас утре во Скопје Петте верзии на името Македонија

Коѕијас утре во Скопје: Петте верзии на името „Македонија“

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

Само неколку часа откако грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас соопшти дека испратил до властите во Република...

Дали предлогот на Грција содржи промена на Уставот

Дали предлогот на Грција содржи промена на Уставот?

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

По вчерашната прес-конференција Никола Димитров министерот за надворешни работи во Владата на Република Македонија, даваше изјави за новинарите.

Мицкоски обвинува дека преговорите со Грција се водат зад затворени врати  од медиумите дознал за нацрт спогодбата

Мицкоски обвинува дека преговорите со Грција се водат зад затворени врати – од медиумите дознал за нацрт-спогодбата

пред еден месец - A1on - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја обвини власта дека ги води преговорите зад затворени врати и рече дека од медиумите дознал за нацрт-спогодбата што Македонија ја испратила во Атина.

Мицкоски СДСМ исполнува само една задача  уништување на државата

Мицкоски: СДСМ исполнува само една задача - уништување на државата

пред еден месец - Вечер - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се обрати пред присутните граѓани во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Василево.

Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името

Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името Грчката нацрт спогодба е пристигната во Скопје, а  македонската е испратена во Атина, открива премиерот Заев.

Мицкоски од Василево  СДСМ има само една задача како да си ја уништат сопствената држава

Мицкоски од Василево : СДСМ има само една задача, како да си ја уништат сопствената држава

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Како што се наведува во партиското соопштение, Мицкоски на средбата ги посочи катастрофалните и деструктивни политики кои ги спроведува владата на СДСМ, а кои веќе се чувствуваат од страна на граѓаните на Република Македонија.

Мицкоски СДСМ исполнува само една задача  уништување на нашата држава

Мицкоски: СДСМ исполнува само една задача - уништување на нашата држава

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се обрати пред присутните граѓани во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Василево.

Мицкоски Во 10 месеци нема ниту еден проект или реформа во интернет на граѓаните

Мицкоски: Во 10 месеци нема ниту еден проект или реформа во интернет на граѓаните

пред еден месец - A1on - Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес се обрати пред присутните граѓани во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Василево.

ОН ја потврди средбата на Нимиц Димитров и Коѕијас во Виена на 30 март

ОН ја потврди средбата на Нимиц, Димитров и Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Прес – службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите...

ОН Заедничка средба Нимиц Димитров Коѕијас во Виена на 30 март

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - Сител - Македонија

Прес - службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите...

ОН Заедничка средба Нимиц Димитров Коѕијас во Виена на 30 март

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Метју Нимиц, специјалниот претставник на Генералниот секретар ќе има заедничка средба со Никос Коѕијас, министер за надворешни...

Времеплов
x