20
Алонсо го посоветува Левандовски да остане во Баерн

Алонсо го посоветува Левандовски да остане во Баерн

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Како што е познато, Полјакот упорно се поврзува со трансфер кај „белите“ и дури се тврди дека е опседнат со идејата да го облече белиот дрес.

Алонсо го посоветува Левандовски да остане во Баерн

Алонсо го посоветува Левандовски да остане во Баерн

пред еден месец - A1on - Фудбал

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и Баерн Минхен, Чаби Алонсо го посоветува голгетерот на Баварците, Роберт Левандовски да остане на „Алијанц Арена“.

Алонсо со совет за Левандовски за неговата иднина  Најдобро за него е да

Алонсо со совет за Левандовски за неговата иднина: Најдобро за него е да…

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Чаби Алонсо во текот на минатата година и став крај на импресивната кариера, па сега од страна ги коментира актуелните случувања и се што е поврзано со фудбалот.

Зидан даде зелено светло за доаѓањето на Левандовски во Реал

Зидан даде зелено светло за доаѓањето на Левандовски во Реал

пред еден месец - A1on - Фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан даде зелено светло за трансферот на Роберт Левандовски од Баерн, објави „АС“. Како што е наведено Реал се одлучил за Левандовски во однос на Хари Кејн од Тотенхем, кој е помлад, но и многу поскап.

Баерн во Фирмино гледа замена за Левандовски

Баерн во Фирмино гледа замена за Левандовски

пред еден месец - A1on - Фудбал

Германскиот шампион Баерн е подготвен да го замени Роберт Левандовски со бразилскиот напаѓач од Ливерпул Роберто Фирмино, доколку полскиот напаѓач го напушти баварскиот клуб.

Времеплов
x