20
Квалификации за ЕП ж   Да се оправда фаворитската улога на Ф Острови

Квалификации за ЕП(ж): Да се оправда фаворитската улога на Ф.Острови

пред еден месец - Сител - Ракомет

Вечерва на  Фарските Островки нашата женска ракометна репрезентација ќе се обиде да оствари добар резултат во квалификациите за ЕП во Франција.

Фарски е шанса за прва радост

Фарски е шанса за прва радост

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Фарски Острови ни е познат противник од претходните квалификации. Ги победивме во претходното соочување, но мора одново...

Време е за прва победа

Време е за прва победа

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

„Ги победивме во претходното соочување, но мора одново да бидеме концентрирани и внимателни и да наметнеме наше темпо на игра доколку сакаме да дојдеме до првите бодови во групата“, најавува Симовски.

Македонските ракометарки гостуваат на Фарските Острови

Македонските ракометарки гостуваат на Фарските Острови

пред еден месец - Сител - Ракомет

Женската ракометна репрезентација на Македонија вечерва ќе го одигра првиот од двата меча против селекцијата на Фарски Острови во рамки на квалификациите за Европското првенство, што годинава се одржува во Франција.

Ракометарките отпатуваа за Торшавн на дуел со Фарски острови

Ракометарките отпатуваа за Торшавн на дуел со Фарски острови

пред еден месец - Алфа - Спорт

Нашата женска ракометна репрезентација денеска ќе отпатува за Торшавн каде утре против селекцијата на Фарски острови ќе го одигра третиот натпревар во квалификациите за пласман на Европското првенство.

Времеплов
x