20
У 19 Непријатен пораз од Летонија на стартот од европските квалификации

У-19: Непријатен пораз од Летонија на стартот од европските квалификации

пред еден месец - Сител - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со пораз стартуваше во квалификациите од елитната фаза за ЕП во Англија.

У 21 Непријатен пораз од Летонија на стартот од европските квалификации

У-21: Непријатен пораз од Летонија на стартот од европските квалификации

пред еден месец - Сител - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со пораз стартуваше во квалификациите од елитната фаза за ЕП во Англија.

Станојковиќ Имавме 16 шута кон голот но не успеавме да погодиме

Станојковиќ: Имавме 16 шута кон голот, но не успеавме да погодиме

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Станојковиќ изјави дека на неговите фудбалери им недостасувало концентрација при завршување на нападите и дека премногу лесно дозволиле да примат два гола, нешто на што треба да се работи за следните дуели.

Станојковиќ Имавме 16 шута кон голот но не успеавме да погодиме

Станојковиќ: Имавме 16 шута кон голот, но не успеавме да погодиме

пред еден месец - A1on - Фудбал

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 19 години, Вујадин Станојковиќ по денешниот пораз од Летонија (1:2)...

У 19 Летонците ја изненадија четата на Станојковиќ

У-19: Летонците ја изненадија „четата“ на Станојковиќ

пред еден месец - Сител - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со пораз стартуваше во квалификациите од елитната фаза за ЕП во Англија.

Летонците подобри од нашите момци за лош старт на квалификациите

Летонците подобри од нашите момци за лош старт на квалификациите

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Македонската репрезентација до 19 години загуби со 1:2 од Летонија за со пораз да ги стартува квалификациите за Европското првенство во Финска во 2019 година.

У19 Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

У19: Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години доживеа пораз од Летонија со 1:2 (0:1) на стартот од елитниот квалификациски турнир за пласман на Европското првенство во Финска во 2018 година.

Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Летонија ги искористи своите шанси и ја запиша првата победа, иако „црвено-жолтите“ го диктираа темпо во текот на целиот натпревар, но не успеаја да ги реализираат своите шанси.

Летонија не спушти на земја

Летонија не спушти на земја

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

*Македонија У-19 загуби на првиот меч во елитните квалификации со 1:2 од аутсајдерот во групата Пораз во најзнезгоден момент за нашата млада репрезентација до 19.

Станојковиќ по поразот од Летонија Одредени фудбалери не беа на висина на својата задача

Станојковиќ по поразот од Летонија: Одредени фудбалери не беа на висина на својата задача

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Пораз уште на стартот во елитните квалификации за нашите големи фудбалски надежи кои со своите игри и резултати најавија успех.

Станојковиќ Имавме 16 удари немавме среќа

Станојковиќ: Имавме 16 удари, немавме среќа

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Репрезентација до 19 години со пораз ги отвори квалификации за пласман на Европското првенство, откако на домашен терен беше совладана од Летонија со 2:1.

Разочарувачки старт на квалификациите Надежите до 19 години загубија од Летонија

Разочарувачки старт на квалификациите: Надежите до 19 години загубија од Летонија

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Македонската репрезентација до 19 години доживеа неочекуван пораз од Летонија од 2-1 на првиот меч од елитниот квалификациски турнир за пласман на Европското првенство во Финска во 2018 година.

У19 Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

У19: Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

пред еден месец - A1on - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години доживеа пораз од Летонија со 1:2 (0:1) на стартот од елитниот квалификациски турнир за пласман на Европското првенство во Финска во 2018 година.

Надежта за ЕП згаснува уште на стартот Македонија поразена од Летонија

Надежта за ЕП згаснува уште на стартот, Македонија поразена од Летонија

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Македонската репрезентација до 19 години која важи за една од нашите најталентирани генерации загуби на стартот од елитната група квалификации за ЕП од Летонија која победи со 2-1.

Се палевме дека сме многу јаки а Летонија во Скопје ни оддржа лекција

Се „палевме“ дека сме многу јаки, а Летонија во Скопје ни оддржа лекција

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Македонските надежи пред мечот беа фаворити, а по дуелот, на семафорот стоеше 2:1 за гостите Генерацијата за играчи до 19...

Разочарувачки старт Надежите до 19 години загубија од Летонија

Разочарувачки старт: Надежите до 19 години загубија од Летонија

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Македонската репрезентација до 19 години доживеа неочекуван пораз од Летонија од 2-1 на првиот меч од елитниот квалификациски турнир за пласман на Европското првенство во Финска во 2018 година.

Времеплов
x