20
ДУИ Оставката на Салији не е дел од најавената реконструкција на владата

ДУИ: Оставката на Салији не е дел од најавената реконструкција на владата

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

ДУИ ги негира информациите дека оставката на нејзиниот министер за правда Билен Салији е всушност дел од најавената реконструкција на владата и проширувањето на парламентарното мнозинство.

Влада Оставката на министерот Саљији е личен чин

Влада: Оставката на министерот Саљији е личен чин

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Од Владата велат дека оставката на министерот за правда, Билен Саљији нема да влијае на реформите, бидејќи во ниту еден момент ништо нема да биде закочено.

ДУИ го поддржа протестот за малиот Алмир

ДУИ го поддржа протестот за малиот Алмир

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Протестот што денеска се одржа пред Владата за преквалификација на случајот за малиот Алмир го поддржа и коалициониот партнер во Владата, ДУИ.

Протест пред Владата против преквалификација на обвинението за малиот Алмир

Протест пред Владата против преквалификација на обвинението за малиот Алмир

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

„Правдата е слепа“, „Каде ви е совеста македонско обвинителство“, „отиде Зврлевски, дојде Јовевски“, беа дел од транспарентите на протестите пред Владата на кој се бараше „правда за Алмир“.

Оставката на Министерот за правда за Владата е личен чин  ќе има ли брза реконструкција на владиниот тим

Оставката на Министерот за правда за Владата е личен чин - ќе има ли брза реконструкција на владиниот тим?

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Оставката на Министерот за правда за Владата е личен чин - ќе има ли брза реконструкција на владиниот тим? Оставката на Министерот за правда за Владата е личен чин на морална одговорност.

Протести за случајот Алмир

Протести за случајот „Алмир“

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Нема правда, нема мир! Ова е пораката од протестот за малиот Алмир пред Владата. Демонстрантите бараат повторно отворање на случајот, но не во Куманово.

Владата на РМ се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста независноста и владеењето на правото и правдата

Владата на РМ се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста, независноста и владеењето на правото и правдата

пред еден месец - Бриф - Македонија

„Владата на Република Македонија останува на ставот дека судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции.

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

пред еден месец - Вечер - Македонија

Протестот што денеска се одржа пред Владата за прквалификација на случајот за малиот Алмир го поддржаа и коалиционите партнери во Владата, ДУИ.

 Куршум на чело за Јовески  Протест пред Владата за малиот Алмир

„Куршум на чело за Јовески“: Протест пред Владата за малиот Алмир

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Граѓани, подржани од владејачката ДУИ, денеска протестираа пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото...

Протести пред владата за случајот со малиот Алмир  се бараат оставки

Протести пред владата за случајот со малиот Алмир – се бараат оставки

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Каде е совеста на македонското обвинителство – отиде Зврлевски дојде Јовески, премиерот Зоран Заев и владата да го разрешат...

Владата ќе ги земе предвид пораките од протестот за Алмир но го осуди говорот на омраза

Владата ќе ги земе предвид пораките од протестот за Алмир, но го осуди говорот на омраза

пред еден месец - Вечер - Македонија

Владата на РМ со должно внимание ги зема предвид пораките од денешниот протест по повод одлуката на Јавното обвинителство во врска со трагичниот случај на четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово, се вели во соопштението од владината прес-служба.

Влада Оставката на Саљији е личен чин

Влада: Оставката на Саљији е личен чин

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Оставка од морални причини или обид да се избегне најавената реконструкција на Владата – ваква дилема се наметна во јавноста откако министерот за правда Билен Саљији отстапи од функцијата со образложение дека ја изгубил довербата во судството.

Влада на РМ Судските одлуки се одлуки на независни институции

Влада на РМ: Судските одлуки се одлуки на независни институции

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции. Владата на РМ со должно внимание ги зема во предвид...

Владата се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста независноста и владеењето на правото и правдата

Владата се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста, независноста и владеењето на правото и правдата

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Владата на РМ со должно внимание ги зема во предвид пораките од денешниот протест по повод одлуката на Јавното обвинителство во врска со трагичниот случај на четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово.

На протестот за Алмир приведено едно лице каменувна 50 ка

На протестот за Алмир приведено едно лице, каменувна 50-ка

пред еден месец - +Инфо - Без катеторија

На денешниот протест кој денеска беше организиран пред Владата и Кривичниот суд за малиот Алмир дошло до инцидент на булеварот Крсте Петков Мисирков, потврдуваат од МВР.

Влада Судските одлуки се одлуки на независни институции

Влада: Судските одлуки се одлуки на независни институции

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции. Владата на РМ со должно внимание ги зема во предвид...

Саљији даде оставка од морални причини или да ја избегне реконструкцијата на Владата Ванковска Покажа само дека е Албанец

Саљији даде оставка од морални причини или да ја избегне реконструкцијата на Владата- Ванковска: Покажа само дека е Албанец

пред еден месец - Алфа - Македонија

Дали започна бранот оставки за тивката, но експресна пролетна реконструкација на Владата? Дали започна бранот оставки за...

Правда за Алмир е можна само со ново судење

Правда за Алмир е можна само со ново судење

пред еден месец - +Инфо - Колумни

Сакам да кажам јасно и недвосмислено дека ги поддржувам граѓаните што протестираат поради начинот на кој судот во Куманово го води случајот за трагедијата на малиот Алмир, кој беше брутално прегазен со автомобил во овој град.

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

пред еден месец - A1on - Македонија

Денешниот протест кој се одржа пред Владата на РМ за преквалификување на случајот за малиот Алмир го поддржаа и коалиционите партнери во владата, ДУИ.

Протест за преквалификацијата на делото за малиот Алмир

Протест за преквалификацијата на делото за малиот Алмир

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Мајката на малиот Алмир рече дека протестира за сите деца. Актерот Висар Вишка рече дека обвинението треба да гласи според доказите, а не според нечии наметнати и пристрасни гледишта и интереси.

Куршум в чело за обвинителот и среден прст за Владата  нов протест за случајот со Алмир

Куршум в чело за обвинителот и среден прст за Владата – нов протест за случајот со Алмир

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Нови протести пред Владата денес беа организирани од граѓанитево знак на револт за пресвртницата во случајот со смртта на малиот Алмир.

Вишка Обвинителот Јовевски не е реформа во македонското правосудство

Вишка: Обвинителот Јовевски не е реформа во македонското правосудство

пред еден месец - Вечер - Македонија

„Протестираме за трулата правда во Република Македонија, срамно е пред наши очи органите на правдата да го преквалификуваат...

Влада на РМ Се залагаме за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста независноста и владеењето на правото и правдата

Влада на РМ: Се залагаме за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста, независноста и владеењето на правото и правдата

пред еден месец - A1on - Македонија

„Владата на Република Македонија останува на ставот дека судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции.

Мајката на Алмир Обвинителката ми го уби синот по втор пат

Мајката на Алмир: Обвинителката ми го уби синот по втор пат

пред еден месец - Вечер - Македонија

На денешниот протест за смртт на малиот Алмир, што се одржа пред Владата на Република Македонија, се обрати и мајката на Алмир.

Протест пред Владата за малиот Алмир

Протест пред Владата за малиот Алмир

пред еден месец - Сител - Македонија

Граѓани денеска протестираат пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото од „убиство со умисла“ во „тешки...

Протест пред Владата за малиот Алмир

Протест пред Владата за малиот Алмир

пред еден месец - Бриф - Македонија

Граѓани денеска протестираат пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото од „убиство со умисла“ во „тешки...

Оставката на Саљији личен чин или договор меѓу владините партнери

Оставката на Саљији-личен чин или договор меѓу владините партнери?

пред еден месец - Р.С. Европа - Македонија

Владата тврди дека оставката на министерот за правда Билен Саљији е негова лична одлука која нема да ги забави реформите во правосудството.

Протест за малиот Алмир Нема правда нема мир ГАЛЕРИЈА

Протест за малиот Алмир: Нема правда, нема мир (ГАЛЕРИЈА)

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Граѓани денеска протестираат пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото од „убиство со умисла“ во „тешки...

Куршум на челото на Јовевски нов протест за убиството на Алмир

Куршум на челото на Јовевски, нов протест за убиството на Алмир

пред еден месец - Вечер - Македонија

Пред Владата на Република Македонија, денеска толпа граѓани протестираа во знак на револт поради преквалификацијата на кривичното...

Протест пред Влада за малиот Алмир

Протест пред Влада за малиот Алмир

пред еден месец - MK News - Македонија

Пред влада почнуваат да се собираат граѓани, кои во знак на протест за смртта на малиот Алмир, односно поради преквалификација на делото од убиство со умисла во тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот.

Времеплов
x