20
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ЦИКЛОНОТ ДИМИТАР ЌЕ УНИШТИ СЕ ШТО Е РАСЦВЕТАНО

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ДО ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ: ЦИКЛОНОТ ДИМИТАР ЌЕ УНИШТИ СЕ ШТО Е РАСЦВЕТАНО!

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Почитувани граѓани како што и претходно најавивме во текот на следните неколку денови почнувајќи секако од денес (среда)...

Подгответе се ова нема да ви се допадне  метеоролозите најавија невреме во Македонија

Подгответе се, ова нема да ви се допадне - метеоролозите најавија невреме во Македонија

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

Метео Од утре заладување и снег

Метео: Од утре заладување и снег

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Под влијание на студена воздушна маса утре во Македонија се очекува облачно и студено време со врнежи кои ќе бидат претежно од снег.

Вонредна временска Спремете се за леден бран

Вонредна временска: Спремете се за леден бран

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

Вонредна временска Спремете се леден бран

Вонредна временска: Спремете се леден бран

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

Снег во Македонија еве каде

Снег во Македонија- еве каде

пред еден месец - MK News - Македонија

Снегот веќе пристигна во Македонија. На повисоките места уште од утрово се бележат снежни врнежи. Во моментов вее во Маврово и на Попова Шапка, а слаб снег провејува и на планинските превои Стража и Пресека.

Вонредна временска прогноза Од утре заладување и снег

Вонредна временска прогноза: Од утре заладување и снег

пред еден месец - Сител - Македонија

Повремени врнежи од снег и намалување на температурите за десетина степени најавуваат од утре метеоролозите во наредните денови.

Од утре снег и пад на температурите за 10 степени

Од утре снег и пад на температурите за 10 степени

пред еден месец - Вечер - Македонија

Повремени врнежи од снег и намалување на температурите за десетина степени најавуваат од утре метеоролозите во наредните денови.

Од утре заладување и снег

Од утре заладување и снег

пред еден месец - Алфа - Македонија

Повремени врнежи од снег и намалување на температурите за десетина степени најавуваат од утре метеоролозите во наредните денови.

ЦИКЛОН ДИМИТАР Претстојната ноќ нагло и големо заладување и спуштање на снежната граница

ЦИКЛОН ДИМИТАР: Претстојната ноќ нагло и големо заладување и спуштање на снежната граница!

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Како што претходно најавивме од претстојната ноќ територијата на Македонија ќе започне да ја зафаќа значително постудена...

Од утре снег и пад на температурите за 10 степени

Од утре снег и пад на температурите за 10 степени

пред еден месец - Бркај работа - Македонија

Повремени врнежи од снег и намалување на температурите за десетина степени најавуваат од утре метеоролозите во наредните денови.

Од утре заладување и снег

Од утре заладување и снег

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Повремени врнежи од снег и намалување на температурите за десетина степени најавуваат од утре метеоролозите во наредните денови.

Од утре заладување и снег

Од утре заладување и снег

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Од утре под влијание на студена воздушна маса времето ќе биде облачно со повремени врнежи од снег, а во крајниот југоисточен дел од дожд.

Жолта фаза Циклонот Димитар доаѓа кон Македонија и носи половина метар снег

Жолта фаза: Циклонот Димитар доаѓа кон Македонија и носи половина метар снег

пред еден месец - Вечер - Македонија

Од денес циклонот Димитар доаѓа кон Македонија, најавува специјализираниот портал за временска прогноза МетеоМакс. Според информациите од таму, овој циклон уште од утре ќе донесе интензивни врнежи на пониските места и снег на планините.

Од утре заладување и снег

Од утре заладување и снег

пред еден месец - A1on - Македонија

Повремени врнежи од снег и намалување на температурите за десетина степени најавуваат од утре метеоролозите во наредните денови.

Облачно со повремен дожд и снег на планините

Облачно со повремен дожд и снег на планините

пред еден месец - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

Метеоаларм жолта фаза Циклонот Димитар доаѓа кон Македонија  од утре половина метар снег

Метеоаларм жолта фаза: Циклонот Димитар доаѓа кон Македонија - од утре половина метар снег

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Од денес циклонот Димитар доаѓа кон Македонија, најавува специјализираниот портал за временска прогноза МетеоМакс . Според информациите од таму, овој циклон уште од утре ќе донесе интензивни врнежи на пониските места и снег на планините.

И во наредните денови облачно и дождливо време

И во наредните денови облачно и дождливо време

пред еден месец - Економски - Економија

Утринава под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот насекаде во земјава преовладува облачно време, во западните и источните делови со врнежи од дожд а на планините од снег.

Предупредување од УХМР Од утре до недела снег и замрзнат дожд во цела Македонија

Предупредување од УХМР: Од утре до недела снег и замрзнат дожд во цела Македонија

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Од четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на студена воздушна маса која ќе предизвика облачно време со повремени врнежи од снег, а во крајниот југоситочен дел од дожд, предупредија од Управа за хидрометереолошки работи.

Облачно со повремен дожд и снег на планините

Облачно со повремен дожд и снег на планините

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

Облачно со повремен дожд и снег на планините

Облачно со повремен дожд и снег на планините

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

УХМР Дожд и облчано време и наредните денови

УХМР: Дожд и облчано време и наредните денови

пред еден месец - Вечер - Македонија

Утринава под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот насекаде во земјава преовладува облачно време, во западните и источните делови со врнежи од дожд а на планините од снег.

Денеска облачно и врнежливо од утре снег

Денеска облачно и врнежливо, од утре снег

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините снег, особено претпладне.

Облачно со повремен дожд и снег на планините

Облачно со повремен дожд и снег на планините

пред еден месец - Идивиди - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

НАЈНОВА АНАЛИЗА Циклонот Димитар донесе нови врнежи

НАЈНОВА АНАЛИЗА: Циклонот Димитар донесе нови врнежи!

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Уште во текот на изминатата ноќ нашата територија подпадна под новиот циклон ДИМИТАР па така најпрвин на запад имаше врнежи од дожд и снег на планините.

Еве какво време не очекува денес

Еве какво време не очекува денес

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Утринава под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот насекаде во земјава преовладува облачно време, во западните и источните делови со врнежи од дожд а на планините од снег.

И во наредните денови облачно и дождливо време

И во наредните денови облачно и дождливо време

пред еден месец - Денар - Економија

Утринава под влијание на влажна воздушна маса од Медитеранот насекаде во земјава преовладува облачно време, во западните и источните делови со врнежи од дожд а на планините од снег.

Предупредување од УХМР Од утре до недела снег и замрзнат дожд во цела Македонија

Предупредување од УХМР: Од утре до недела снег и замрзнат дожд во цела Македонија

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Од четврток нашето подрачје ќе биде под влијание на студена воздушна маса која ќе предизвика облачно време со повремени врнежи од снег, а во крајниот југоситочен дел од дожд, предупредија од Управа за хидрометереолошки работи.

Облачно време со повремен дожд и снег на планините

Облачно време со повремен дожд и снег на планините

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, особено претпладне.

Облачно со повремен дожд и снег на планините

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 10 до 18 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен дожд.

Времеплов
x