20
Ирска лекција за Македонија У 17

Ирска лекција за Македонија У-17

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Република Ирска со одлично второ полувреме стигна до 3:0 победа над македонската фудбалска репрезентација до 17 години во квалификациите за Евро 2019 во Англија.

 Потоп  во вториот дел на селекцијата до 17 години

„Потоп“ во вториот дел на селекцијата до 17 години

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Нашите надежи загубија од Ирска со 3:0 во елитните квалификации кои се играат во Полска Лошиот ден за нашите млади надежи денеска го продолжија репрезентативците до 17 години.

Надежите до 17 години убедливо поразени од Ирска

Надежите до 17 години убедливо поразени од Ирска

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години доживеа убедлив пораз од 3-0 од репрезентацијата на Република Ирска на стартот од квалификацискиот турнир за ЕП 2018 кој се игра во Полска.

Република Ирска ни ја има мерката   За едно полувреме не наполнија

Република Ирска ни ја има мерката - За едно полувреме не наполнија

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Репрезентативците на Република Ирска за играчи до 17 години повторно беше поуспешна од врсниците од Македонија, денеска во мошне важен меч и не победија со 3:0.

Квалификации за ЕП У 17  Македонија немаше решение за расположените Ирци

Квалификации за ЕП У-17: Македонија немаше решение за расположените Ирци

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 17 години загуби од Република Ирска на почетокот на елитната фаза од квалификациите за Европското првенство.

Со одбрана гранит Македонија бара место на европскиот самит

Со одбрана гранит Македонија бара место на европскиот самит

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Македонската репрезентација за играчи до 17 години во Глогов, Полска денеска од 17,30 часот го почнува турнирот од елитната фаза квалификации, кои се последен филтер за големиот настан и пласман на Европското првенство во Англија.

У 17  Во Полска по виза за ЕП во Англија

У-17: Во Полска по виза за ЕП во Англија

пред еден месец - Сител - Фудбал

Македонија денеска на турнирот во Полска ги започнува квалификациите од Елитна фаза на УЕФА за пласман на ЕП во Англија. Првиот натпревар е попладнево од 17ч во Легница против селекцијата на Ирска.

Од деца за деца во Елитната фаза во Полска   Училиштата ќе го полнат стадионот во Глогов и Легница за натпреварите на Македонија

Од деца за деца во Елитната фаза во Полска - Училиштата ќе го полнат стадионот во Глогов и Легница за натпреварите на Македонија

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Организаторите на турнирот од Елитната фаза за пласман на Европско првенство, Полјаците ќе спроведат добропознат модел и...

Залевски  Македонија ќе биде опасен ривал   Играат модерен фудбал

Залевски: Македонија ќе биде опасен ривал - Играат модерен фудбал

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Селекторот на Полска, Бартломеј Залевски, со многу комплименти ја пофали нашата млада селекција за играчи до 17 години, пред почетокот на Елитната фаза за пласман на ЕП во Англија.

Времеплов
x