20
 Катимерини   Скопје прифатило името да биде  ГорнаМакедонија

„Катимерини“: Скопје прифатило името да биде „ГорнаМакедонија“?!

пред еден месец - Алфа - Македонија

На еден ден пред посетата на Никос Коѕијас на Скопје, кој треба да го донесе грчкиот нацрт договор за името, грчкиот вијалтелен...

Тим експерти од МНР и Кабинетот на Премиерот го подготвиле македонскиот нацрт  договор

Тим експерти од МНР и Кабинетот на Премиерот го подготвиле македонскиот нацрт- договор

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Тим експерти од Министерството за надворешни работи и од Кабинетот на Премиерот го подготвиле македонскиот нацрт- договор, што се испрати во Атина,пишува Тв Алфа.

Ниту претседателот  ниту лидерот на опозицијата не биле консултирани за спогодбата испратена до Атина

Ниту претседателот, ниту лидерот на опозицијата не биле консултирани за спогодбата испратена до Атина

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Ниту шефот на државата ниту опозицијата не биле консултирани пред владата до Атина да ја достави нацрт-спогодбата за решавање на спорот, пишува Сител.

Ниту претседателот  ниту лидерот на опозицијата не биле консултирани за спогодбата испратена до Атина

Ниту претседателот, ниту лидерот на опозицијата не биле консултирани за спогодбата испратена до Атина

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Ниту претседателот, ниту лидерот на опозицијата не биле консултирани за спогодбата испратена до Атина...

Тим експерти од МНР и од Кабинетот на Премиерот го подготвиле македонскиот нацрт  договор

Тим експерти од МНР и од Кабинетот на Премиерот го подготвиле македонскиот нацрт- договор

пред еден месец - Алфа - Македонија

Тим експерти од Министерството за надворешни работи и од Кабинетот на Премиерот го подготвиле македонскиот нацрт- договор, што се испрати во Атина.

Пет предлози од Никос Коцијас за името

Пет предлози од Никос Коцијас за името

пред еден месец - Денешен - Македонија

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коцијас утре во Скопје со пет предлози за ново име, пишува Катимерини. Предлозите...

Претседателот Иванов не е информиран за разменетите нацрт договори со Грција

Претседателот Иванов не е информиран за разменетите нацрт-договори со Грција

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Претседателот Иванов не е запознаен со грчката-нацрт спогодба доставена до македонската влада, ниту е информиран за предложената...

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза  пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - Вечер - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза  пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - Бркај работа - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза  пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - Сител - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Грчки медиуми  Преговорите за името влегуваат во клучна фаза

Грчки медиуми: Преговорите за името влегуваат во клучна фаза

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза  пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Коментарите се дека со официјално соопштените средби и во Скопје и во Виена, се интензивираат разговорите, а преговорите влегуваат во клучна фаза.

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза  пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - +Инфо - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза  пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - A1on - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - Сител - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

ОН  Заедничка средба Нимиц Димитров Коѕијас во Виена на 30 март

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Метју Нимиц, специјалниот претставник на генералниот секретар ќе има заедничка средба со Никос Коѕијас, министер за надворешни...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Предлозите за промена на името на маса   Коѕијас утре ќе слета на преименуваниот аеродром

Предлозите за промена на името на маса - Коѕијас утре ќе слета на преименуваниот аеродром

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Во меѓувреме, грчкиот министер во четврток треба да пристигне во Македонија, кога и ќе се разгледува содржината на двете нацрт-спогодби, онаа што Македонија ја испрати во Грција, и грчката што беше испратена во Македонија.

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - A1on - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза  пишуваат грчките медиуми

Преговорите за името влегуваат во клучна фаза, пишуваат грчките медиуми

пред еден месец - Либертас - Македонија

На доставените предлози од двете страни, посетата на Никос Коѕијас на Скопје и на ставовите на Зоран Заев и Никола Димитров, грчките медиуми акцентот го ставаат втз извештаите за последните случувања на релација Македонија- Грција.

Дали предлогот на Грција содржи промена на Уставот

Дали предлогот на Грција содржи промена на Уставот?

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

По вчерашната прес-конференција Никола Димитров министерот за надворешни работи во Владата на Република Македонија, даваше изјави за новинарите.

Коѕијас утре во Скопје  Петте верзии на името  Македонија

Коѕијас утре во Скопје: Петте верзии на името „Македонија“

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

Само неколку часа откако грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас соопшти дека испратил до властите во Република...

Предлог со предлог се избива   Што носи маневрот на МНР во спорот со Грција

Предлог со предлог се избива - Што носи маневрот на МНР во спорот со Грција?

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Во македонската јавност подолго време постоеше голема загриженост од последиците кои ќе ги предизвика грчкиот нацрт предлог за конечен договор за спорот за името и многу повеќе информации беа наметнувани преку грчките медиуми.

Коѕијас утре во Скопје  Петте верзии на името  Македонија

Коѕијас утре во Скопје: Петте верзии на името „Македонија“

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Само неколку часа откако грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕиас соопшти дека испратил до властите во Република...

Разменети нацрт спогодбите  дијалогот продолжува утре во Скопје

Разменети нацрт спогодбите, дијалогот продолжува утре во Скопје

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

Се интензивира процесот за изнаоѓање решение за спорот за името

пред еден месец - Либертас - Македонија

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас на 30 март во Виена ќе имаат заедничка...

Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името

Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Македонската влада доставила до Атина своја нацрт спогодба за спорот за името Грчката нацрт спогодба е пристигната во Скопје, а  македонската е испратена во Атина, открива премиерот Заев.

ОН  Заедничка средба Нимиц Димитров Коѕијас во Виена на 30 март

ОН: Заедничка средба Нимиц-Димитров-Коѕијас во Виена на 30 март

пред еден месец - Сител - Македонија

Прес - службата на ОН поладнево ја потврди информацијата што претходно ја објавија македонското и грчкото МНР дека шефовите...

Времеплов
x