20
Џонсон го спореди Путин со Хитлер  за Москва тоа е застрашувачки

Џонсон го спореди Путин со Хитлер, за Москва тоа е застрашувачки

пред еден месец - Алфа - Свет

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска изјави дека претседателот на Русија, Владимир Путин го користи Светското првенство во фудбал за подобрување на имиџот на Русија.

Џонсон го спореди Путин со Хитлер  за Москва тоа е застрашувачки

Џонсон го спореди Путин со Хитлер, за Москва тоа е застрашувачки

пред еден месец - Сител - Свет

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон денеска изјави дека претседателот на Русија, Владимир Путин го користи Светското првенство во фудбал за подобрување на имиџот на Русија.

Остра реторика меѓу Русија и Британија     Путин е Хитлер

Остра реторика меѓу Русија и Британија - ,,Путин е Хитлер”

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Русија ја обвини Британија дека самите го инсценирале труењето на екс шпионот Скрипал , а министерот за надворешни работи Борис Џонсон веднаш потоа изјави дека времето на нападот се поклопува со изборот на Путин .

Сериозни зборови од Британија  Путин ќе го искористи СП како Хитлер Олимпијадата

Сериозни зборови од Британија: Путин ќе го искористи СП како Хитлер Олимпијадата!

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Британскиот министер за надворешни работи, Борис Џонсон ги „распали“ тензиите пред Светското првенство во Русија, велејќи...

Борис Џонсон го спореди СП во Русија со Олимпијадата на Хитлер

Борис Џонсон го спореди СП во Русија со Олимпијадата на Хитлер

пред еден месец - Кајгана - Свет

Министерот за надворешни работи на Велика Британија смета дека рускиот претседател Владимир Путин ќе го засени Светското првенство на истиот начин како што Адолф Хитлер ја засени Олимпијадата во 1936 година.

Времеплов
x