20
Фени прави притисок врз АВ Охрид

Фени прави притисок врз АВ Охрид

пред еден месец - Македонски Спорт - Кошарка

Мртва трка за шестото место кое води во суперлигата, веројатно ќе одлучи последното коло. Главчев од Блокотехна направи трипл-дабл...

Со Синовец во тимот  МЗТ се врати на победите

Со Синовец во тимот, МЗТ се врати на победите

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Со старо-новиот играч Стефан Синовец во составот, МЗТ Скопје Аеродром се врати на победите во Првата кошаркарска лига, убедливо победувајќи го Кожув со 88:57 по незгодниот пораз во дербито со Работнички, кое се играше два дена.

Фаворитите сигурни во Првата лига  првенствени победи за Топ 6 екипите

Фаворитите сигурни во Првата лига, првенствени победи за Топ 6 екипите

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Актуелниот шампион МЗТ Скопје без проблеми убедливо го совлада Кожув (88:57), а до победи во 20. коло од македонското кошаркарско првенство стигнаа и Блокотехна, Фени, Гостивар и Куманово.

ГИ ПОКАНИЈА ВО НЕГОРЦИ  и лесно ги победија

ГИ ПОКАНИЈА ВО НЕГОРЦИ, и лесно ги победија

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Како „домаќини", младите кошаркари на Струмица го одиграа дуелот со Блокотехна на гостински паркет... Очекувано фаворитот беше убедлив (97:57) Како „домаќини", младите кошаркари на Струмица го одиграа дуелот со Блокотехна на гостински паркет.

Кожув како  кец на десетка  за МЗТ Скопје   лесни два за Гостивар и Фени Индустри

Кожув како „кец на десетка“ за МЗТ Скопје , лесни два за Гостивар и Фени Индустри

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Без изненадувања на првите три средби од 20. коло во Првата лига. Бранителот на титулата на домашен терен го совлада Кожув со 88-57, Гостивар лесно го реши Карпош Соколи (112-78), додека кавадарчани го добија дуелот со Пелистер (79-68).

Нова рунда во кошаркарскиот шампионат

Нова рунда во кошаркарскиот шампионат

пред еден месец - Сител - Кошарка

Во Првата македонска кошаркарска лига денеска ќе се одиграат пет натпревари од 20.коло. Поради настапот на АВ Охрид во Втората АБА лига, дуелот со Работнички, охриѓани ќе го играат во петок 23 март).

Времеплов
x