20
Кошта  Гризман ќе остане во Атлетико

Кошта: Гризман ќе остане во Атлетико

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

- Антоан е многу важен за нашиот тим и секој го сака. Сите се надеваме дека ќе остане. Јас немам право да зборувам за неговата иднина, и секој мора да реши што е најдобро за него.

Коста  Гризман ќе остане во Атлетико

Коста: Гризман ќе остане во Атлетико

пред еден месец - A1on - Фудбал

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста верува дека неговиот колега, Антоан Гризман ќе остане во тимот и покрај постојаните тврдења во Шпанија дека тој веќе одлучил да се пресели во Барселона.

Коста  Гризман сега не треба да ме остави сам

Коста: Гризман сега не треба да ме остави сам

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста вели дека би бил пресреќен ако неговиот колега Антоан Гризман остане кај „јорганџиите“ и покрај шпекулациите за трансфер во текот на летото.

Понуда од која боли глава  еве како Атлетико го убедува Гризман да остане

Понуда од која боли глава, еве како Атлетико го убедува Гризман да остане

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Атлетико нема лесно да се откаже од услугите на Антоан Гризман, „Колчонероси“ му понудиле...

Атлетико со последен обид да го спречи Гризман да премине во Барса

Атлетико со последен обид да го спречи Гризман да премине во Барса

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Според бројни извештаи од медиумите во Шпанија, напаѓачот ќе се пресели во Барселона за 100 милиони евра, откако таа сума е наведена во неговиот договор како клаузула.

Атлетико со последен обид да го спречи Гризман да премине во Барса

Атлетико со последен обид да го спречи Гризман да премине во Барса

пред еден месец - A1on - Фудбал

Атлетико Мадрид ќе направи последен обид за да го убеди Антоан Гризман да не замине по крајот сезоната. Според бројни извештаи...

Коста испрати јасна порака  Тоа Гризман не смее да ми го направи

Коста испрати јасна порака: Тоа Гризман не смее да ми го направи

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Контраверзниот бразилски напаѓач со шпаски пасош, Диего Коста по добрите партии за Атлетико Мадрид доби повик во националниот дрес на „црвената фурија“ каде ќе може да се покаже на престојните две пријателски средби против Германија и Аргентина.

Гризман  Пред СП ќе донесам одлука дали ќе заминам од Атлетико

Гризман: Пред СП ќе донесам одлука дали ќе заминам од Атлетико

пред еден месец - Денар - Спорт

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, има желба неговиот клупски статус да биде решен пред почетокот на Светското првенство во Русија.

Гризман  Пред СП ќе донесам одлука дали ќе заминам од Атлетико

Гризман: Пред СП ќе донесам одлука дали ќе заминам од Атлетико

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, има желба неговиот клупски статус да биде решен пред почетокот на Светското првенство во Русија.

Гризман откри кога ќе биде соопштен клубот за кој ќе настапува во следната сезона

Гризман откри кога ќе биде соопштен клубот за кој ќе настапува во следната сезона

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман соопшти кога ќе биде расчистена дилемата за прашањето околу клубот за кој ќе настапува во наредната сезона.

Гризман откри кога ќе биде соопштен клубот за кој ќе настапува следната сезона

Гризман откри кога ќе биде соопштен клубот за кој ќе настапува следната сезона

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман соопшти кога ќе биде расчистена дилемата за прашањето околу клубот за кој ќе настапува во наредната сезона.

Атлетико сака со Дибала да го замени Гризман

Атлетико сака со Дибала да го замени Гризман

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Според шпанскиот весник, мадридскиот клуб е подготвен за Аргентинецот да ги потроши сите пари од продажбата на Антоан Гризман во Барселона, трансфер се поизвесен дека ќе се случи во летниот преоден рок.

Гризман пред Мундијалот ќе одлучи дали ќе го напушти Атлетико

Гризман пред Мундијалот ќе одлучи дали ќе го напушти Атлетико

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Францускиот напаѓач Антоан Гризман е на големи маки, бидејќи треба да донесе тешка одлука ова лето – дали да го напушти Атлетико или да ја продолжи кариерата во мадридскиот клуб.

Времеплов
x