20
Најдобрите пет одбрани во 18  коло на СЕХА лигата

Најдобрите пет одбрани во 18. коло на СЕХА-лигата

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото.

Голот на Јагањац во топ 5 голови на 18  коло на СЕХА лигата

Голот на Јагањац во топ 5 голови на 18. коло на СЕХА-лигата

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото.

Голот на Јагањац во топ 5 голови во 18  коло на СЕХА лигата

Голот на Јагањац во топ 5 голови во 18. коло на СЕХА-лигата

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото.

Јагањац со 100 ка е прв стрелец

Јагањац со 100-ка е прв стрелец

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Левиот бек на Металург, постигна пет погодоци во последниот меч од сезоната против Целје и со тоа ја потврди доминацијата...

ПРВ  БОМБАРДЕР  ВО СЕХА  100 ка за Јагањац

ПРВ „БОМБАРДЕР“ ВО СЕХА: 100-ка за Јагањац

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Халил Јагањац е најдобриот стрелец во СЕХА лигата, а доминацијата ја потврди со петте погодоци против Целје во последниот...

Јагањац најдобар стрелец во СЕХА лигата

Јагањац најдобар стрелец во СЕХА-лигата

пред еден месец - A1on - Ракомет

Ракометарот на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола. Во пресрет на денешното последно коло, Јагањац имаше предност од пет голови во однос на Бруно Буторац од Татран Прешов.

Заврши регуларниот дел на СЕХА лигата  Резултати од последното коло и конечна табела

Заврши регуларниот дел на СЕХА-лигата. Резултати од последното коло и конечна табела

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Со денешните натпревари е комплетирано последното коло во СЕХА-лигата и означен е крајот на регуларниот дел на ова регионално натпреварување.

Ракометар на Металург е прв стрелец во СЕХА лигата

Ракометар на Металург е прв стрелец во СЕХА лигата

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Скопски Металург ја заокружи сезоната во СЕХА лигата со победа над Целје изразена со резултат 28:26, со што македонскиот претставник во регуларниот дел од регионалната лига собра 7 победи и го заврши настапот со 22 освоени бодови.

Времеплов
x