20
Груевски и Ахмети виделе дека народот им се иселува и го одложиле пописот

Груевски и Ахмети виделе дека народот им се иселува и го одложиле пописот

пред еден месец - Фаланга - Македонија

Свесни дека поради нивните дејства ќе настапи штетна последица, претседателите на двете партии ја злоупотребиле функцијата и нанеле значителна штета на буџетот на Република Македонија во износ од 175.

СЈО отвори истрага Актор околу изградбата на автопатот Демир Капија  Смоквица

СЈО отвори истрага „Актор“ околу изградбата на автопатот Демир Капија – Смоквица

пред еден месец - Build - Македонија

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешната прес – конференција соопшти дека ја отворило истрагата „Актор“ за изградбата на автопатот Демир Капија – Смоквица .

СЈО отвори истрага Актор околу изградбата на автопатот Демир Капија  Смоквица

СЈО отвори истрага „Актор“ околу изградбата на автопатот Демир Капија – Смоквица

пред еден месец - Build - Македонија

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешната прес – конференција соопшти дека ја отворило истрагата „Актор“ за изградбата на автопатот Демир Капија – Смоквица .

СЛОБОДЕН УДАР По т писот на Ахмети и на Груевски

СЛОБОДЕН УДАР По(т)писот на Ахмети и на Груевски

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Македонија е статистичка грешка, која најверојатно ќе биде поправена – нема да се појави – кога ќе бидат објавени резултатите од првото наредно пребројување на вкупниот број држави на планетата.

Истраги Моќник и Актор

Истраги „Моќник“ и „Актор“

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Злоупотреба на службената положба, измама и перење на пари - обвинителството на Катица Јанева со 2 нови истраги против поранешни...

Три нови истраги на СЈО опфатени 25 физички и четири правни лица

Три нови истраги на СЈО, опфатени 25 физички и четири правни лица

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

„Попис“, „Моќник“ и „Актор“ се трите нови истраги кои ги отвора Специјалното јавно обвинителство. Во случајот „Попис“ осомничени се поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ и сегашниот претседател на ДУИ.

Случај Попис  Ахмети и Груевски под истрага на СЈО

Случај „Попис“ - Ахмети и Груевски под истрага на СЈО

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Али Ахмети за прв пат е осомничен во предмет на Специјалното јавно обвинителство. Тој како лидер на ДУИ заедно со својот...

Груевски Случаите на СЈО дефокусирање на јавноста

Груевски: Случаите на СЈО- дефокусирање на јавноста

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Поранешниот премиер Груевски ги отфрла обвинувањата на Специјалното обвинителство за вмешаност во случаите „Попис“ и „Актор“.

Груевски Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Екс-премиерот Никола Груевски денеска беше на судење за случајот за луксузниот Мерцедес. Груевски ги отфрла обвинувањата на Специјалното обвинителство за вмешаност во случаите „Попис“ и „Актор“.

Милошоски Случајот на СЈО е политички за да се дефокусира јавноста од двојазичноста и доаѓањето на Коѕијас

Милошоски: Случајот на СЈО е политички за да се дефокусира јавноста од двојазичноста и доаѓањето на Коѕијас

пред еден месец - Либертас - Македонија

Случајот на Специјалното јавно обвинителство е политички со цел да се дефокусира јавноста, вели за Телевизија 24 пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски откако СЈО го објави случајот „Моќник“ во кој осомничен е токму тој.

СЈО отвори три нови истраги  Попис  Моќник и Актор  истрага за Груевски и Ахмети за стопирање на пописот во 2011

СЈО отвори три нови истраги: „Попис“, „Моќник“ и „Актор“, истрага за Груевски и Ахмети за стопирање на пописот во 2011

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Првата се однесува на пропаднатиот попис во 2011 година. За овој случај осомничени се Никола Груевски, како тогашен лидер на ВМРО-ДПМНЕ и Али Ахмети како лидер на ДУИ.

Груевски Ќе ме осомничат дека сум станал од ручек и со тоа сум го оштетил буџетот

Груевски: Ќе ме осомничат дека сум станал од ручек и со тоа сум го оштетил буџетот

пред еден месец - A1on - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по денешното рочиште за случајот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство, се пошегува со новинарите и рече дека го предвидел пресот на Катица Јанева.

Прва истрага на СЈО за Ахмети

Прва истрага на СЈО за Ахмети

пред еден месец - Р.С. Европа - Македонија

Али Ахмети и Никола Груевски се осомничени за прекинување на пописот во новата истрага на СЈО. Груевски е осомничен и во случајот Актор за автопатот Демир Капија – Смоквица.

Милошоски за ТВ 24 Случајот на СЈО е политички

Милошоски за ТВ 24: Случајот на СЈО е политички

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Случајот на Специјалното јавно обвинителство е политички со цел да се дефокусира јавноста, вели за Телевизија 24 пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски откако СЈО го објави случајот „Моќник“ во кој осомничен е токму тој.

Антонио Милошоски е моќникот од предметот на СЈО

Антонио Милошоски е моќникот од предметот на СЈО

пред еден месец - Бриф - Македонија

Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи е моќникот од истрагата што ја води СЈО – „Моќник“ , објави Ако .

Груевски Истрагите на СЈО се апсурдни и смешни

Груевски: Истрагите на СЈО се апсурдни и смешни

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Фото МИА Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги оцени како апсурдни и смешни двете нови истраги на...

СЈО ја објави првата истрага против лидерот на ДУИ Али Ахмети

СЈО ја објави првата истрага против лидерот на ДУИ Али Ахмети

пред еден месец - MK News - Македонија

Специјалното јавно обвинителство денеска на прес конференција ја објави првата истрага против лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Во Моќник осомничени 13 лица Главни пратеник и татко му и поранешен градоначалник

Во „Моќник“ осомничени 13 лица: Главни пратеник и татко му, и поранешен градоначалник

пред еден месец - Бриф - Македонија

Под влијание на моќен пратеник во 2011 година преку измама се распродавал државен и општински имот кај Македонски Брод. Вака СЈО најави една од трите нови истраги кои ги презентираше денес.

 Попис  Моќник и Актор  три нови истраги на СЈО

„Попис“, „Моќник“ и „Актор“- три нови истраги на СЈО

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Специјалното јавно обвинителство со нови три истраги. Вкупно опфатени 25 физички и четири правни лица. Случај „Попис“, „Моќник“ и „Актор“- злоупотребeна службена положба на тендери за објекти и за изградбата на делницата Демир Капија- Смоквица.

И за пописот има виновник СЈО отвори истрага против Груевски и Ахмети

И за пописот има виновник: СЈО отвори истрага против Груевски и Ахмети

пред еден месец - Бриф - Македонија

Специјалното јавно обвинителство денеска објави три нови истраги против 25 физички и четири правни лица за кривични дела злоуптореба на службена должност, измама и перење пари.

 Моќник лустрирал судија и измамил советници

„Моќник“ лустрирал судија и измамил советници

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Под влијание на моќен пратеник во 2011 година преку измама се распродавал државен и општински имот кај Македонски Брод. Вака СЈО кое најави една од трите нови истраги кои ги презентираше денес.

 Моќник и Актор  нови истраги на СЈО

„Моќник“ и „Актор“, нови истраги на СЈО

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Како што истакна овбинителката Фатиме Фетаи, пратеникот го навел градоначалникот да го изманипулира Советот на општина Македонски...

 Попис  Моќник и Актор се новите истраги на СЈО

„Попис“, „Моќник“ и „Актор“ се новите истраги на СЈО

пред еден месец - Идивиди - Македонија

Специјалното јавно обвинителство денеска објави три нови истраги против 25 физички и четири правни лица за кривични дела злоупотреба на службена должност, измама и перење пари.

СЈО отвори истрага и за Актор  осомничени Груевски и Јанакиески

СЈО отвори истрага и за „Актор“, осомничени Груевски и Јанакиески

пред еден месец - A1on - Македонија

Специјалното јавно обвинителство денеска информираше дека отворило истрага за случајот „Актор“ поради сомнение дека е сторено кривично дело за избор на најдобар изведувач на автопатот Демир Капија – Смоквица.

Истрага Моќник  Милошоски и татко му осомничени за продажба на имот во Македонски Брод

Истрага „Моќник“: Милошоски и татко му осомничени за продажба на имот во Македонски Брод

пред еден месец - A1on - Македонија

СЈО отвори истрага наречена „Моќник“, која се однесува на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, за незаконска продажба на објект во Македонски Брод на неговиот татко.

Фетаи Милошоски нарачал лустрација на кичевски судија

Фетаи: Милошоски нарачал лустрација на кичевски судија

пред еден месец - A1on - Македонија

Антонијо Милошоски нарачал лустрација против кичевски судија. Ова го соопшти денеска обвинителката на СЈО, Фатиме Фетаи на...

СЈО отвори истрага за Антонио Милошоски за незаконска продажба на општински имот

СЈО отвори истрага за Антонио Милошоски за незаконска продажба на општински имот

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешната прес конференција информираа дека е отворена истрага под името „Моќник“, која се однесува на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

Ахмети и Груевски под истрага на СЈО за спречување на пописот во 2011 година

Ахмети и Груевски под истрага на СЈО за спречување на пописот во 2011 година

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Никола Груевски и Али Ахмети се осомничени за злоупотреба на службената положба и овластувања во врска со пропаднатиот попис во 2011 година.

СЈО Преку подружницата на Актор се переле пари работник без квалификации добивал месечно и по 7 илјади евра

СЈО: Преку подружницата на Актор се переле пари, работник без квалификации добивал месечно и по 7 илјади евра

пред еден месец - еМАГАЗИН - Економија

Од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешната прес конференција соопштија дека е отворена истрага за за изградба на автопатот Смоквица-Демир Капија, под името „Актор“, по името на компанијата која го градеше автопатот.

Груевски Ќе ме осомничат дека сум станал од сред ручек а било платено целото јадење и со тоа сум го оштетил буџетот

Груевски: Ќе ме осомничат дека сум станал од сред ручек а било платено целото јадење и со тоа сум го оштетил буџетот

пред еден месец - Либертас - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по денешното рочиште за случајот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство се пошегува со новинарите и рече дека го предвидел пресот на Катица Јанева.

Времеплов
x