20
ВМРО ДПМНЕ СЈО повторно се активира откако Заев сфати дека не може да оствари ништо

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО повторно се активира откако Заев сфати дека не може да оствари ништо

пред еден месец - Весник - Македонија

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки, велат денеска во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски СЈО не може да стаса постојано да го покрива Заев

Груевски: СЈО не може да стаса постојано да го покрива Заев

пред еден месец - Весник - Македонија

СДСМ подобро да не патува, да не прави трошоци, ќе заштеди многу повеќе пари отколку кога патува бесцелно, истакна денеска...

Јанева За Попис поединечно ќе се постапува против Груевски и Ахмети

Јанева: За „Попис“ поединечно ќе се постапува против Груевски и Ахмети

пред еден месец - Бриф - Македонија

Јанева: Ќе докажеме дека обвинетите во „Попис“ го сториле кривичното дело Скопје, 21 март 2018 (МИА) – Ако покренеме обвинение,...

Јанева Ќе докажеме дека Груевски и Ахмети сториле кривично дело

Јанева: Ќе докажеме дека Груевски и Ахмети сториле кривично дело

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Ако покренеме обвинение, ќе докажеме дека обвинетите во случајот „Попис“ го сториле кривичното дело со кое го оштетиле државниот буџет за околу три милиони евра, рече во вечерашната „24 Анализа“ специјалната обвинителка Катица Јанева.

Јанева Ќе докажеме дека обвинетите во Попис го сториле кривичното дело

Јанева: Ќе докажеме дека обвинетите во „Попис“ го сториле кривичното дело

пред еден месец - Либертас - Македонија

Ако покренеме обвинение, ќе докажеме дека обвинетите во случајот „Попис“ го сториле кривичното дело со кое го оштетиле државниот буџет за околу три милиони евра, рече во вечерашната „24 анализа“ специјалната обвинителка Катица Јанева.

СЈО отвори нови истраги меѓу нив и за неуспешниот попис на населението

СЈО отвори нови истраги, меѓу нив и за неуспешниот попис на населението

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for СЈО отвори нови истраги, меѓу нив и за неуспешниот попис на населението СЈО отвори истрага за три нови случаи.

ВМРО ДПМНЕ СЈО повторно се активира откако Заев сфати дека не може да оствари ништо од ветеното на избори

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО повторно се активира откако Заев сфати дека не може да оствари ништо од ветеното на избори

пред еден месец - Вечер - Македонија

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки, велат денеска во соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Груевски Случаите на СЈО дефокусирање на јавноста

Груевски: Случаите на СЈО- дефокусирање на јавноста

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Поранешниот премиер Груевски ги отфрла обвинувањата на Специјалното обвинителство за вмешаност во случаите „Попис“ и „Актор“.

Груевски Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

Груевски: Случаите на СЈО се за дефокусирање на јавноста

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Екс-премиерот Никола Груевски денеска беше на судење за случајот за луксузниот Мерцедес. Груевски ги отфрла обвинувањата на Специјалното обвинителство за вмешаност во случаите „Попис“ и „Актор“.

Груевски Заев подобро да не патува ќе заштеди пари

Груевски: Заев подобро да не патува, ќе заштеди пари

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

СДСМ подобро да не патува, да не прави трошоци, ќе заштеди многу повеќе пари отколку кога патува бесцелно, истакна денеска...

Груевски Дури ни СЈО не може да ги покрие глупостите на Заев

Груевски: Дури ни СЈО не може да ги покрие глупостите на Заев

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Груевски денеска после рочиштето за случајот „Тенк“ на СЈО истакна дека не е изненаден од новите истраги на СЈО, од кои во...

Груевски Заев подобро да не патува ќе заштеди повеќе

Груевски: Заев подобро да не патува, ќе заштеди повеќе

пред еден месец - +Инфо - Македонија

СДСМ подобро да не патува, да не прави трошоци, ќе заштеди многу повеќе пари отколку кога патува бесцелно, истакна денеска...

Груевски Ќе ме осомничат дека сум станал од ручек и со тоа сум го оштетил буџетот

Груевски: Ќе ме осомничат дека сум станал од ручек и со тоа сум го оштетил буџетот

пред еден месец - A1on - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по денешното рочиште за случајот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство, се пошегува со новинарите и рече дека го предвидел пресот на Катица Јанева.

ВМРО ДПМНЕ Катица Јанева и СЈО се карикатура

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева и СЈО се карикатура

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство (СЈО) се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СЈО на која беа презентирани три нови истраги.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО се претвори во карикатура

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Никој веќе не верува во нивната професионалност и неселективност. Јасно е дека Зоран Заев и СДСМ се исплашени од реакциите...

Груевски Не може СЈО да отвора толку истраги колку што Заев може да направи глупости

Груевски: Не може СЈО да отвора толку истраги, колку што Заев може да направи глупости

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

СДСМ подобро да не патува, да не прави трошоци, ќе заштеди многу повеќе пари отколку кога патува бесцелно, истакна денеска...

ВМРО ДПМНЕ Никој не верува во професионалноста на СЈО

ВМРО-ДПМНЕ: Никој не верува во професионалноста на СЈО

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки, регираат од ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес конференција на СЈО.

Груевски Заев подобро да не патува ќе заштеди повеќе

Груевски: Заев подобро да не патува, ќе заштеди повеќе

пред еден месец - A1on - Македонија

СДСМ подобро да не патува, да не прави трошоци, ќе заштеди многу повеќе пари отколку кога патува бесцелно, истакна денеска...

Јанева Мандатот на СЈО трае пет години и сигурно ќе не гладетe и во други истраги

Јанева: Мандатот на СЈО трае пет години и сигурно ќе не гладетe и во други истраги

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Ние се трудиме да се бориме против криминалот што е извршен од 2008 до 2015 година согласно нашите прислушувани разговори.

ВМРО ДПМНЕ СЈО се претворија во карикатура

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО се претворија во карикатура

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ по пресот на СЈО на кој објавија три нови истраги, Попис, Моќник и Актор.

ВМРО ДПМНЕ Јанева и СЈО се претворија во карикатура

ВМРО-ДПМНЕ: Јанева и СЈО се претворија во карикатура

пред еден месец - A1on - Македонија

„Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки.

Груевски Истрагите на СЈО се апсурдни и смешни

Груевски: Истрагите на СЈО се апсурдни и смешни

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Фото МИА Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ги оцени како апсурдни и смешни двете нови истраги на...

Јанева Сигурно ќе не гладетe и во други истраги

Јанева: Сигурно ќе не гладетe и во други истраги

пред еден месец - Судство - Македонија

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, прашана како отвора нови истраги кога нема мандат за тоа, рече дека СЈО според Законот за кривична постaпка има право да поднесува обвиненија и да постапува.

Јанева Ахмети и Груевски ќе бидат повикани како осомничени во СЈО

Јанева: Ахмети и Груевски ќе бидат повикани како осомничени во СЈО

пред еден месец - A1on - Македонија

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, прашана како отвора нови истраги кога нема мандат за тоа, рече дека СЈО според Законот за кривична постaпка има право да поднесува обвиненија и да постапува.

СЈО Истрага против Груевски и Ахмети за одложениот попис

СЈО: Истрага против Груевски и Ахмети за одложениот попис

пред еден месец - DW - Македонија

СЈО отвора истрага за пропаднатиот попис во 2011 година против екс-челникот на ВМРО ДПМНЕ и лидерот на ДУИ. „Моќник“ и „Актор“ се имињата на уште две нови истраги, соопштени денеска на прес-конференција.

Груевски Ќе ме осомничат дека сум станал од сред ручек а било платено целото јадење и со тоа сум го оштетил буџетот

Груевски: Ќе ме осомничат дека сум станал од сред ручек а било платено целото јадење и со тоа сум го оштетил буџетот

пред еден месец - Либертас - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по денешното рочиште за случајот „Тенк“ на специјалното јавно обвинителство се пошегува со новинарите и рече дека го предвидел пресот на Катица Јанева.

Јанева Мандатот на СЈО трае пет години и сигурно ќе не гледате и во други истраги

Јанева: Мандатот на СЈО трае пет години и сигурно ќе не гледате и во други истраги

пред еден месец - Либертас - Македонија

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, прашана како отвора нови истраги кога нема мандат за тоа, рече дека СЈО според Законот за кривична постaпка има право да поднесува обвиненија и да постапува.

ВМРО ДПМНЕ Јанева и СЈО понизно извршуваат политички нарачки

ВМРО-ДПМНЕ: Јанева и СЈО понизно извршуваат политички нарачки

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките...

СЈО отвори истрага за пропаднатиот попис против лидерите на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ

СЈО отвори истрага за пропаднатиот попис против лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Специјалното јавно обвинителство отвори истрага за пропаднатиот попис од 2011 година. Истрагата е отворена против тогашните коалициски партнери, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и претседателот на ДУИ.

ВМРО ДПМНЕ Катица Јанева и СЈО продолжуваат политички да конструираат случаи без никаква правна основа

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева и СЈО продолжуваат политички да конструираат случаи без никаква правна основа

пред еден месец - Либертас - Македонија

„Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки.

Времеплов
x