20
Играчките на Алмир кои беа оставени пред Владата веднаш завршија во корпа за отпадоци

Играчките на Алмир кои беа оставени пред Владата, веднаш завршија во корпа за отпадоци

пред еден месец - Весник - Македонија

Играчките и другите предмети кои што беа оставени денеска покрај оградата на Владата на РМ од страна на демонстрантите кои протестираа за малиот Алмир Алиу, од службите на Владата беа фрлени во канта за ѓубре, објави ТВ 21.

Мајката на Алмир Мојот син нема да се врати но вашите треба да живеат слободно

Мајката на Алмир: Мојот син нема да се врати, но вашите треба да живеат слободно!

пред еден месец - Весник - Македонија

Денеска пред владата на Р. Македонија илјадници граѓани протестираат за смртта на малиот Алмир, барајки како што велат тие правда за прерано згаснатиот живот на четиригодишното момче.

Нови протести пред Владата денес беа организирани од граѓаните во знак на револт за случајот со смртта на малиот Алмир

Нови протести пред Владата денес беа организирани од граѓаните во знак на револт за случајот со смртта на малиот Алмир

пред еден месец - Алфа - Македонија

Силен говор на омраза беше промовиран на протестот за малиот Алмир: се носеше транспарент ан кој обвинителот Јовески е со...

ДУИ го поддржа протестот за малиот Алмир

ДУИ го поддржа протестот за малиот Алмир

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Протестот што денеска се одржа пред Владата за преквалификација на случајот за малиот Алмир го поддржа и коалициониот партнер во Владата, ДУИ.

Протест пред Владата против преквалификација на обвинението за малиот Алмир

Протест пред Владата против преквалификација на обвинението за малиот Алмир

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

„Правдата е слепа“, „Каде ви е совеста македонско обвинителство“, „отиде Зврлевски, дојде Јовевски“, беа дел од транспарентите на протестите пред Владата на кој се бараше „правда за Алмир“.

Протести за случајот Алмир

Протести за случајот „Алмир“

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Нема правда, нема мир! Ова е пораката од протестот за малиот Алмир пред Владата. Демонстрантите бараат повторно отворање на случајот, но не во Куманово.

Владата на РМ се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста независноста и владеењето на правото и правдата

Владата на РМ се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста, независноста и владеењето на правото и правдата

пред еден месец - Бриф - Македонија

„Владата на Република Македонија останува на ставот дека судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции.

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

пред еден месец - Вечер - Македонија

Протестот што денеска се одржа пред Владата за прквалификација на случајот за малиот Алмир го поддржаа и коалиционите партнери во Владата, ДУИ.

 Куршум на чело за Јовески  Протест пред Владата за малиот Алмир

„Куршум на чело за Јовески“: Протест пред Владата за малиот Алмир

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Граѓани, подржани од владејачката ДУИ, денеска протестираа пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото...

Протести пред владата за случајот со малиот Алмир  се бараат оставки

Протести пред владата за случајот со малиот Алмир – се бараат оставки

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Каде е совеста на македонското обвинителство – отиде Зврлевски дојде Јовески, премиерот Зоран Заев и владата да го разрешат...

Владата ќе ги земе предвид пораките од протестот за Алмир но го осуди говорот на омраза

Владата ќе ги земе предвид пораките од протестот за Алмир, но го осуди говорот на омраза

пред еден месец - Вечер - Македонија

Владата на РМ со должно внимание ги зема предвид пораките од денешниот протест по повод одлуката на Јавното обвинителство во врска со трагичниот случај на четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово, се вели во соопштението од владината прес-служба.

Мајката на Aлмир Oбвинителката по втор пат го уби син ми

Мајката на Aлмир: Oбвинителката по втор пат го уби син ми

пред еден месец - Либертас - Македонија

Додека демонстрантите извикуваа, семејството на Алмир не можеше да ги запре солзите. Во знак на поддршка денеска напладне пред зградата на Владата, се собраа илјадници граѓани.

Протест во Скопје  Обвинителите по втор пат го убија Алмир

Протест во Скопје - „Обвинителите по втор пат го убија Алмир“

пред еден месец - Р.С. Европа - Македонија

Одговорност од обвинителите и од судиите кои дозволија преквалификација на делото во случајот Алмир побараа неколку илјади граѓани кои протестираа во Скопје.

Влада на РМ Судските одлуки се одлуки на независни институции

Влада на РМ: Судските одлуки се одлуки на независни институции

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции. Владата на РМ со должно внимание ги зема во предвид...

Владата се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста независноста и владеењето на правото и правдата

Владата се залага за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста, независноста и владеењето на правото и правдата

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Владата на РМ со должно внимание ги зема во предвид пораките од денешниот протест по повод одлуката на Јавното обвинителство во врска со трагичниот случај на четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово.

На протестот за Алмир приведено едно лице каменувна 50 ка

На протестот за Алмир приведено едно лице, каменувна 50-ка

пред еден месец - +Инфо - Без катеторија

На денешниот протест кој денеска беше организиран пред Владата и Кривичниот суд за малиот Алмир дошло до инцидент на булеварот Крсте Петков Мисирков, потврдуваат од МВР.

Влада Судските одлуки се одлуки на независни институции

Влада: Судските одлуки се одлуки на независни институции

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции. Владата на РМ со должно внимание ги зема во предвид...

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

ДУИ го поддржа протестот за Алмир

пред еден месец - A1on - Македонија

Денешниот протест кој се одржа пред Владата на РМ за преквалификување на случајот за малиот Алмир го поддржаа и коалиционите партнери во владата, ДУИ.

Протест за преквалификацијата на делото за малиот Алмир

Протест за преквалификацијата на делото за малиот Алмир

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Мајката на малиот Алмир рече дека протестира за сите деца. Актерот Висар Вишка рече дека обвинението треба да гласи според доказите, а не според нечии наметнати и пристрасни гледишта и интереси.

Куршум в чело за обвинителот и среден прст за Владата  нов протест за случајот со Алмир

Куршум в чело за обвинителот и среден прст за Владата – нов протест за случајот со Алмир

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Нови протести пред Владата денес беа организирани од граѓанитево знак на револт за пресвртницата во случајот со смртта на малиот Алмир.

Вишка Обвинителот Јовевски не е реформа во македонското правосудство

Вишка: Обвинителот Јовевски не е реформа во македонското правосудство

пред еден месец - Вечер - Македонија

„Протестираме за трулата правда во Република Македонија, срамно е пред наши очи органите на правдата да го преквалификуваат...

Влада на РМ Се залагаме за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста независноста и владеењето на правото и правдата

Влада на РМ: Се залагаме за реформи во правосудството преку кои се враќаат непристрасноста, независноста и владеењето на правото и правдата

пред еден месец - A1on - Македонија

„Владата на Република Македонија останува на ставот дека судските одлуки се одлуки на правосудните органи како независни институции.

Мајката на Алмир Обвинителката ми го уби синот по втор пат

Мајката на Алмир: Обвинителката ми го уби синот по втор пат

пред еден месец - Вечер - Македонија

На денешниот протест за смртт на малиот Алмир, што се одржа пред Владата на Република Македонија, се обрати и мајката на Алмир.

Протест пред Владата за малиот Алмир

Протест пред Владата за малиот Алмир

пред еден месец - Сител - Македонија

Граѓани денеска протестираат пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото од „убиство со умисла“ во „тешки...

Протест пред Владата за малиот Алмир

Протест пред Владата за малиот Алмир

пред еден месец - Бриф - Македонија

Граѓани денеска протестираат пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото од „убиство со умисла“ во „тешки...

Протест за малиот Алмир Нема правда нема мир ГАЛЕРИЈА

Протест за малиот Алмир: Нема правда, нема мир (ГАЛЕРИЈА)

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Граѓани денеска протестираат пред Владата во знак на револт поради преквалификација на делото од „убиство со умисла“ во „тешки...

Куршум на челото на Јовевски нов протест за убиството на Алмир

Куршум на челото на Јовевски, нов протест за убиството на Алмир

пред еден месец - Вечер - Македонија

Пред Владата на Република Македонија, денеска толпа граѓани протестираа во знак на револт поради преквалификацијата на кривичното...

Протест пред Влада за малиот Алмир

Протест пред Влада за малиот Алмир

пред еден месец - MK News - Македонија

Пред влада почнуваат да се собираат граѓани, кои во знак на протест за смртта на малиот Алмир, односно поради преквалификација на делото од убиство со умисла во тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот.

Протест пред Владата за малиот Алмир

Протест пред Владата за малиот Алмир

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Учесниците на протестот носат транспаренти „Нема правда, нема мир“, и „Каде ви е совеста македонско обвинителство“, како и детски играчки и детска облека.

Среден прст кон Владата на протестот за малиот Алмир

Среден прст кон Владата на протестот за малиот Алмир

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

За 13 часот беше закажан протестот за малиот Алмир пред Владата, а демонстрантите дојдоа со слики со среден прст вперени кон Владата, откако обвинетиот Бобан Илиќ покажа среден прст кон родителите на детето.

Времеплов
x