20
Штербик Индивидуалните награди не ми значат јас само ги бројам титулите

Штербик: Индивидуалните награди не ми значат, јас само ги бројам титулите

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Арпад Штербик секоја сезона редовно се наоѓа во Топ-5 листата на најдобри одбрани, играч на колото и во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата.

Блок билетите за Ф4 турнирот во СЕХА лигата пуштени во продажба

Блок-билетите за Ф4 турнирот во СЕХА-лигата пуштени во продажба

пред еден месец - Денар - Спорт

Ракометнот клуб Вардар објави дека ги пуштил во продажба блок-билетите за завршниот турнир во СЕХА-лигата, што ќе се одигра во Скопје, во периодот од 13.

Стартува продажбата на картите за Ф4 на СЕХА лигата

Стартува продажбата на картите за „Ф4“ на СЕХА лигата

пред еден месец - Сител - Ракомет

Од денеска почнува продажбата на блок билети за СЕХА Ф4 турнирот што ќе се одржи во СЦ „Јане Сандански" во Скопје од 13 до 15 април.

Стартува продажбата на картите за Ф4 на СЕХА лигата

Стартува продажбата на картите за „Ф4“ на СЕХА лигата

пред еден месец - Сител - Ракомет

Од денеска почнува продажбата на блок билети за СЕХА Ф4 турнирот што ќе се одржи во СЦ „Јане Сандански" во Скопје од 13 до 15 април.

СЕХА Блок билетите за Ф4 турнирот пуштени во продажба

СЕХА: Блок-билетите за Ф4 турнирот пуштени во продажба

пред еден месец - Денар - Спорт

Ракометнот клуб Вардар објави дека ги пуштил во продажба блок-билетите за завршниот турнир во СЕХА-лигата, што ќе се одигра во Скопје, во периодот од 13.

Викенд за ракометни гурмани во Скопје

Викенд за ракометни гурмани во Скопје

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

СЕХА Ф4 турнир, како и реванш дуелот од четвртфиналето од Лигата на шампионите меѓу ЖРК Вардар и Митјиланд – пет натпревари...

СЕХА Блок билетите за Ф4 турнирот пуштени во продажба

СЕХА: Блок-билетите за Ф4 турнирот пуштени во продажба

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Ракометнот клуб Вардар објави дека ги пуштил во продажба блок-билетите за завршниот турнир во СЕХА-лигата, што ќе се одигра во Скопје, во периодот од 13.

СЕХА смени Вардар го отвора Ф4 во Скопје

СЕХА смени, Вардар го отвора Ф4 во Скопје

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Црвено-црните“ против Мешков Брест ќе играат во првото полуфинале, од 17:45 часот на завршниот турнир во Скопје Домаќинот...

Стартува продажбата на влезниците за Ф4 турнирот во СЕХА

Стартува продажбата на влезниците за Ф4 турнирот во СЕХА

пред еден месец - Алфа - Спорт

Љубителите на ракометот од денеска можат да купат влезници за завршниот турнир во СЕХА лигата кој од 13-ти до 15-ти април ќе се одржи во Спортскиот центар „Јане Сандански“.

Вардар сепак нема да игра во вечерниот термин на Ф4

Вардар сепак нема да игра во вечерниот термин на Ф4

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот првак против Мешков ќе игра во 17:45 часот, а не како што првично беше најавено во 20:15 часот Полуфиналните дуели од фајнл-фор турнирот во ракометната СЕХА лига претрпеа промена.

Два дена елитен ракомет за 300 денари

Два дена елитен ракомет за 300 денари

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Блок-билетите по цена од 200 и 300 денари од денеска се во продажба Македонските ракометни фанови за блок билети од по 200...

Почнува продажбата на билети за СЕХА Ф4 турнирот

Почнува продажбата на билети за СЕХА Ф4 турнирот

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Од денеска почнува продажбата на блок билети за СЕХА Ф4 турнирот што ќе се одржи во СЦ „Јане Сандански” во Скопје од 13 до 15 април.

Блок влезници за СЕХА фајнл фор турнирот за само 300 денари

Блок влезници за СЕХА фајнл-фор турнирот за само 300 денари

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

завршницата на регионалното натпреварување е од 13 до 15 април, а мечевите ќе се играат во „Јане Сандански“ Од денеска, започнува продажбата на блок билети за СЕХА Ф4 турнирот што ќе се одржи во СЦ „Јане Сандански" од 13 до 15 април.

Почнува продажбата на билети за СЕХА Ф4 турнирот

Почнува продажбата на билети за СЕХА Ф4 турнирот

пред еден месец - Канал 5 - Ракомет

Блок билети ќе се продаваат до 1 април и ќе важат за двата натпреварувачки дена. Можат да се купат преку http://ticketplus.

СЕХА лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор дуели

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор-дуели

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор, кој ќе се игра од 13 до 15 април во Скопје. . Полуфинале: 13 април, 17.

Како е можно од 15 продадени играчи Вардар да наплати само за двајца

Како е можно од 15 продадени играчи, Вардар да наплати само за двајца?

пред еден месец - Off.net.mk - Фудбал

ФК Вардар е влезен во доста турбулентен период. Го бојкотира првенството поради револт кон ФФМ, елиминиран е од купот уште...

Замена на сезонските влезници за билети за четврт-финалните мечеви од ЛШ

пред еден месец - ЖРК Вардар - Ракомет

Сите сопственици на сезонски билети за натпреварите на Вардар во ракометната лига на шампиони во две седмици ќе имаат можност да ги заменат со влезници за четврт-финалните натпревари во машка и женска конкуренција.

Финалното елитно шоу ќе чини од 150 до 600 денари

Финалното елитно шоу ќе чини од 150 до 600 денари

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

И РК и ЖРК Вардар следниот месец ги играат последните натпревари од Лигата на шампионите сезонава во „Јане Сандански“ Последните...

Замена на сезонските влезници за билети за четвртфиналето во Лигата на Шампионите

Замена на сезонските влезници за билети за четвртфиналето во Лигата на Шампионите

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Од среда 21 март до 5 април ќе трае приоритетната замена на сезонските билети со влезници за четврт-финалните натпревари во ЛШ во машка и женска конкуренција.

Титулата се брани од 20 15 часот

Титулата се брани од 20:15 часот

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Полуфиналниот меч со Мешков Брест, Вардар како домаќин, но и трикратен бранител на титулата го игра во доцниот термин од 20:15 часот.

Вечерен термин за вардарци

Вечерен термин за „вардарци"

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Полуфиналниот натшревар во кој Вардар же тргне кон новиот треофеј во оваа конкуренција е закажан за 20,15 часот, а претходно се среќаваат ППД Загреб и Целје.

Времеплов
x