20
23 сообраќајки  еден загинат и 20 повредени изминатиот викенд во Скопје

23 сообраќајки, еден загинат и 20 повредени изминатиот викенд во Скопје

пред 6 дена - Денар - Економија

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле вкупно 23 сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Изминатиот викенд во Скопје 23 сообраќајки  еден загинат и 20 повредени

Изминатиот викенд во Скопје 23 сообраќајки, еден загинат и 20 повредени

пред 6 дена - Вечер - Скопје

Во текот на изминатиот викенд на подрачјето на Скопје се случиле вкупно 23 сообраќајни незгоди од кои една сообраќајна незгода со смртни последици, две со тешки телесни повреди, 11 со лесни телесни повреди и девет со материјална штета.

Познат идентитетот на возачот кој прегази дете во Ѓорче Петров  целосно изгоре пицерија во Скопје  полицијата на нозе  исчезна малолетничка

Познат идентитетот на возачот кој прегази дете во Ѓорче Петров, целосно изгоре пицерија во Скопје, полицијата на нозе, исчезна малолетничка…

пред 6 дена - Скопје24 - Скопје

На 15.04.2018 година околу 18.30 часот на ул. „Борис Сарафов“ во Скопје, патничко возило „Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.

Еден загинат и двајца тешко повредени  23 сообраќајки викендот во Скопје

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

пред 6 дена - Судство - Хроника

Во сообраќајните незгоди едно лице (мотоциклист) го загубило животот, две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а 18 лица со лесни телесни повреди.

Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

Еден загинат и двајца тешко повредени во 23 сообраќајки во Скопје

пред 6 дена - Популарно - Македонија

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Еден загинат и двајца тешко повредени  23 сообраќајки викендот во Скопје

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

пред 6 дена - Бриф - Хроника

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Еден загинат и двајца тешко повредени  23 сообраќајки викендот во Скопје

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

пред 6 дена - A1on - Македонија

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Скопје  Едно лице го загуби животот а две се тешко повредени во сообраќајки викендов

Скопје: Едно лице го загуби животот а две се тешко повредени во сообраќајки викендов

пред 6 дена - Прес 24 - Хроника

Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Еден загинат и двајца тешко повредени  23 сообраќајки викендот во Скопје

Еден загинат и двајца тешко повредени, 23 сообраќајки викендот во Скопје

пред 6 дена - Кајгана - Хроника

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Едно лице загина, две се тешко повредени, а 18 се здобиле со полесни повреди во 14 од 23-те сообраќајни несреќи регистрирани во изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје.

Полицијата во струмичко почна кампања за безбеден сообраќај во лето

Полицијата во струмичко почна кампања за безбеден сообраќај во лето

пред 7 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Полицијата во струмичко почна кампања за безбеден сообраќај во лето Подобрените временски улови ја зголемија и фрекфенцијата на патиштата.

Прва книга со житија на светители за деца

Прва книга со житија на светители за деца

пред 7 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Прва книга со житија на светители за деца Подобрените временски улови ја зголемија и фрекфенцијата на патиштата.

Времеплов
x