20
Кончита Вурст на Инстаграм објавила дека е заразена со ХИВ

Кончита Вурст на Инстаграм објавила дека е заразена со ХИВ!

пред 6 дена - Екран - Без катеторија

„Бившиот дечко ми се закани дека ќе ја објави таа лична информација, а јас никому нема да му го дадам правото да ме плаши или да влијае на мојот живот поради тоа“ напишала Кончита на Инстаграм… Кончита Вурст (20), победничката на Евросонг 2014.

СВЕТОТ ВО ШОК по вестите за болеста кои ги соопшти евровизиската победничка Кончита Вурст

СВЕТОТ ВО ШОК по вестите за болеста кои ги соопшти евровизиската победничка Кончита Вурст

пред 6 дена - Скопје24 - Без катеторија

Победничката на Евровизија 2014 од Австрија, Кончита Вурст (29), т.е. Томас Нојвирт, соопштила дека со години е ХИВ позитивна, и дека на тоа е приморана бидејќи поранешниот партнер и се заканувал дека тој податок ќе го изнесе во јавност.

Кончита Вурст објави дека има ХИВ

Кончита Вурст објави дека има ХИВ

пред 6 дена - Радио МК - Сцена

Победникот на „Евровизија 2014“ , Кончита Вурст откри дека има ХИВ (вирус на хумана имунодефициенција), објавувајќи ја веста на својот профил на Инстаграм.

Кончита Вуртс објави дека има ХИВ

Кончита Вуртс објави дека има ХИВ

пред 6 дена - Радио МК - Сцена

Победникот на „Евровизија 2014“ , Кончита Вурст откри дека има ХИВ (вирус на хумана имунодефициенција), објавувајќи ја веста на својот профил на Инстаграм.

Победникот на  Евровизија   2014  Кончита Вурст откри дека е ХИВ позитивен

Победникот на "Евровизија"- 2014, Кончита Вурст откри дека е ХИВ позитивен!

пред 6 дена - Весник - Живот

Со оваа информација излегол поради своите родители, и пријателите кои знаеле за ова заболување и ја имал нивната подршка...

Кончита Вурст открива  Имам ХИВ неколку години

Кончита Вурст открива: Имам ХИВ неколку години

пред 6 дена - Идивиди - Сцена

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот и тоа го објави на својот Инстаграм профил, нагласувајќи дека тоа мораше да и го соопшти на јавноста, поради заканите од неговото поранешно момче.

Времеплов
x