20
Кончита призна дека е ХИВ позитивна

Кончита призна дека е ХИВ позитивна

пред 5 дена - Музика 24 - Сцена

Победничката на Евросонг во 2014 година, Кончита Вруст од Австрија, изјави дека е ХИВ-позитивна и дека е на редовен третман веќе со години, објави Би-Би-Си.

Кончита призна дека е ХИВ позитивнаОбјавено

Кончита призна дека е ХИВ-позитивнаОбјавено

пред 6 дена - MK News - Сцена

Победничката на Евросонг во 2014 година, Кончита Вруст од Австрија, изјави дека е ХИВ-позитивна и дека е на редовен третман веќе со години, објави Би-би-си.

Кончита Вурст има ХИВ

Кончита Вурст има ХИВ

пред 6 дена - Репортер - Без катеторија

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот и тоа јавно го објави на својот Инстаграм профил.

Кончита Вурст има ХИВ

Кончита Вурст има ХИВ

пред 6 дена - A1on - Забава

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој тоа го објави на својот Инстаграм профил, нагласувајќи дека тоа мораше да и го соопшти на јавноста, поради заканите од неговото поранешно момче.

Кончита Вурст поради уцените на бившиот дечко призна дека е ХИВ позитивен

Кончита Вурст поради уцените на бившиот дечко призна дека е ХИВ позитивен!

пред 6 дена - Сител - Сцена

Победничката на Евросонг во 2014 година, Кончита Вурст од Австрија, изјави дека е ХИВ-позитивна и дека е на редовен третман веќе со години, објави Би-би-си.

Кончита призна дека е ХИВ позитивна

Кончита призна дека е ХИВ-позитивна

пред 6 дена - Вечер - Живот

Победничката на Евросонг во 2014 година, Кончита Вруст од Австрија, изјави дека е ХИВ-позитивна и дека е на редовен третман веќе со години, објави Би-би-си.

Кончита Вурст  Со години сум ХИВ позитивна

Кончита Вурст: Со години сум ХИВ позитивна

пред 6 дена - Канал 5 - Сцена

Австриската пејачка изјавила дека била принудена да ја открие дијагнозата затоа што била уценувана од поранешното момче. Дваесет и деветгодишната Кончита информацијата дека е ХИВ позитивна ја сподели на Инстаграм.

Кончита Вурст има ХИВ

Кончита Вурст има ХИВ

пред 6 дена - Алфа - Сцена

Додава дека се лекува откако дознал за дијагнозата и дека редовно врши контроли, така што нема опасност да зарази некого.

Кончита Вурст има ХИВ

Кончита Вурст има ХИВ

пред 6 дена - +Инфо - Сцена

Победникот на Евросонг од пред четири години, познат како Кончита Вурст е заразен со ХИВ вирусот, и тој тоа го објави на својот Инстаграм профил, нагласувајќи дека тоа мораше да и го соопшти на јавноста, поради заканите од неговото поранешно момче.

Времеплов
x