20
Се скарал со папагалот  па реагирала полицијата

Се скарал со папагалот, па реагирала полицијата

пред 3 дена - Репортер - Без катеторија

Полицијата на југот на Германија морала да реагира поради „караница во семејството“, но установила дека е во прашање маж кој се „скарал“ со папагалот.

Полицијата смируваше маж и папагал кои   се караа

Полицијата смируваше маж и папагал кои - се караа

пред 3 дена - Весник - Живот

Итниот повик до полицијата ги упатиле загрижените соседи коишто слушнале бука во соседниот стан во градот Лoерах, во југозападната германска покраина Баден-Витемберг.

Полицијата смируваше маж и папагал кои   се караа

Полицијата смируваше маж и папагал кои - се караа

пред 3 дена - Вечер - Живот

Германската полиција морала да интервенира поради кавга меѓу еден маж и папагал, пренесува локалниот портал suedkurier.de.

Маж се скарал со папагал  па реагирала и полицијата

Маж се скарал со папагал, па реагирала и полицијата

пред 4 дена - Прес 24 - Живот

Полицијата на југот од Германија морала да реагира за „семејно насилство“, но констатирала дека всушност станува збор за машко лице кое се карало со папагал.

Времеплов
x