20
Концерт на младата пијанистка Инес Неделковска

Концерт на младата пијанистка Инес Неделковска

пред 3 дена - A1on - Култура

Младата пијанистка Инес Неделковска вечер ќе одржи солистички концерт во Македонската филхармонија. Организатор на концертот...

Вечерва солистички концерт на младата пијанистка Инес Неделковска

Вечерва солистички концерт на младата пијанистка Инес Неделковска

пред 3 дена - МКД - Сцена

Младата пијанистка Инес Неделковска вечер ќе одржи солистички концерт во Македонската филхармонија. Организатор на концертот е Музичката младина на Македонија, а на програмата се дела од Бах, Лист, Шуберт, Прокофјев.

Концерт на Инес Неделковска во Македонската филхармонија

Концерт на Инес Неделковска во Македонската филхармонија

пред 4 дена - Радио МК - Сцена

После големите успеси на меѓународните сцени, младата македонска пијанистка Инес Неделковска, на 18 мај (петок), во организација...

Времеплов
x