20
Започнува првиот фестивал  Џез фактори  во Битола

Започнува првиот фестивал „Џез-фактори“ во Битола

пред 3 дена - Радио МК - Сцена

Од 18 до 20 мај, Битола ќе биде домаќин на првото издание на фестивалот „Џез-фактори“ (Jazz Factory) . Главната програма...

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ

пред 4 дена - A1on - Забава

Вечерва, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26, во организација на 3Гонга, скопјани ќе можат да уживаат во концертиот...

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ

пред 4 дена - Црно бело - Без катеторија

Вечерва, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26, во организација на 3Гонга, скопјани ќе можат да уживаат во концертиот...

Прво издание на  Jazz Factory  во Битола

Прво издание на „Jazz Factory“ во Битола

пред 3 дена - Радио МОФ - Сцена

Од 18 до 20 мај, Битола ќе биде домаќин на првото издание на фестивалот Jazz Factory. Главната програма ќе се одвива на терасата...

Битола во потрага по ритамот на првиот  Џез фабрика фестивал

Битола во потрага по ритамот на првиот „Џез фабрика фестивал“

пред 4 дена - Р.С. Европа - Култура

Со учество на еминентни имиња на балканскиот и европскиот џез, музичари како гитаристот Душан Јефтовиќ, пијанистот Васил...

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ

пред 4 дена - Денар - Култура

Вечерва, со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26, во организација на 3Гонга, скопјани ќе можат да уживаат во концертиот...

Утре вечер голем џез концерет на Душан Јевтовиќ и Васил Хаџиманов во Станица 26

Утре вечер голем џез концерет на Душан Јевтовиќ и Васил Хаџиманов во Станица 26

пред 4 дена - Музика 24 - Сцена

Утре вечер со почеток во 21 часот, во ноќниот клуб Станица 26 настапува гитаристот Душан Јевтовиќ, заедно со миленикот на скопската публика Васил Хаџиманов на клавијатури и Богдан Џурџевиќ на тапани.

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ во  Станица 26

Џез импровизации со Васил Хаџиманов и Душан Јевтовиќ во „Станица 26“

пред 4 дена - Радио МОФ - Сцена

Во ноќниот клуб „Станица 26“ вечерва од 21 часот ќе започне концертен настап на српските џез виртуози гитаристот Душан Јевтовиќ , заедно со Васил Хаџиманов на клавијатури и Богдан Џурџевиќ на тапани.

Времеплов
x