20
1 2 3 4 5 6 7 
Големо невреме во Охрид

Големо невреме во Охрид

пред 5 часа - Македонија

И вечерва, Охридското езеро не мирува. Силниот ветер, проследен со врнежи ги разбранува водите на езерото, кое поплави дел од објектите на брегот.

Невреме во Охрид  циклон над Македонија

Невреме во Охрид, циклон над Македонија

пред 7 часа - Македонија

Силен ветар проследен со врнежи од дожд го погодија охридскиот регион. Невремето го разбранува езерото, предизвикувајќи бранови високи до 2 метра.

Претседателски избори во Русија

Претседателски избори во Русија

пред 8 часа - Свет

Актуелниот Руски претседател Владимир Путин ги повика жителите на државата во што е можно поголем број да излезат и да гласаат на претседателските избори кои треба да се оддржат утре.

Аптеките   мета на крадци

Аптеките – мета на крадци

пред 8 часа - Македонија

За само неколку денови ограбени три аптеки, едната во Аеродром, другата во Ѓорче Петров, а третата во Тетово. И во двата...

Али Пашината џамија продолжува да се гради и покрај реакциите

Али Пашината џамија продолжува да се гради и покрај реакциите

пред 8 часа - Македонија

Додека активистите на Совест и Управата за заштита на културното наследство кршат копја за тоа кој е во право а кој не за Алипашината џамија,  на објектот континуирано се вршат градежни активности.

Оценки на бизнисмените за економскиот раст

Оценки на бизнисмените за економскиот раст

пред 8 часа - Економија

Потврдената оценка на стандард и пурс е пизтивен сигнал за домашните и за странските иневститори, но постојат ризици што може да ги нарушат економските очекувања за годинава, велат дел од бизнсимените.

Мапирана е новата траса за гасоводно повразување на Македонија и Грција

Мапирана е новата траса за гасоводно повразување на Македонија и Грција

пред 8 часа - Македонија

Геодети и геолози од земјава и Грција ја мапираа новата траса за конекциско гасоводно поврзување на Македонија со јужниот сосед.

Меѓународна агенција  Стандард и пурс  ја потврди оценката за кредитниот рејтинг на Македонија

Меѓународна агенција „Стандард и пурс“ ја потврди оценката за кредитниот рејтинг на Македонија

пред 8 часа - Економија

Меѓународна агенција „Стандард и пурс“ ја потврди оценката за кредитниот рејтинг на Македонија. Таа останува ББ-со стабилен изглед.

Грчките медиуми лиферуваат предлози за името

Грчките медиуми лиферуваат предлози за името

пред 8 часа - Балкан

Грчката влада веќе ги има своите предлози што во Скопје ќе ги донесе шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас и за кои е подготвен да ги дискутира за време на посетата на Скопје на 22 март.

Искршени стакла на влезот од седиштето на СДСМ во Гостивар

Искршени стакла на влезот од седиштето на СДСМ во Гостивар

пред 8 часа - Македонија

Непознати сторители со камења и бекатонски плочки ги искршиле стаклата од влезот на партиското седиште на СДСМ во Гостивар.

Трагедија  Застрелано семејство во Торонто  таткото бил Македонец

Трагедија: Застрелано семејство во Торонто, таткото бил Македонец

пред 8 часа - Македонија

Семејната куќа на македонци во Канада, три дена е место на злосторот кое го истражува полицијата. 39 годишната Красимира Пејчиновска и нејзините две деца Рој и Веналија се мртви.

Сопственикот на компанијата  Секјуриком  остана без пасош

Сопственикот на компанијата „Секјуриком“ остана без пасош

пред 8 часа - Македонија

Австриецот Волфганг Гампер осомничен за соизвршителство во местење на 11 милионскиот тендер за одржување на Владата, се наоѓа во земјава и има забрана да ја напушти.

Искршени стакла на влезот од седиштето на СДСМ Гостивар

Искршени стакла на влезот од седиштето на СДСМ Гостивар

пред 8 часа - Македонија

Непознати сторители со камења и бекатонски плочки ги искршиле стаклата од влезот на партиското седиште на СДСМ во Гостивар.

Бледа победа за Шкендија  важни бодови за Победа

Бледа победа за Шкендија, важни бодови за Победа

пред 9 часа - Спорт

Разликата од 16 бода меѓу Шкендија и Вардар остана и по нивните натпревари во 24. коло од Првата лига, бидејќи и двете екипи победија со по 1-0.

Средба на Ахмети со британскиот амбасадор Гарет

Средба на Ахмети со британскиот амбасадор Гарет

пред 9 часа - Македонија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети денеска се сретна со британскиот амбасадор Чарлс Гарет, при што разговараа за политичките активности...

1 2 3 4 5 6 7