20
1 2 3 4 5 6 7 

ПРЕМИЕРА: Претставен новиот KIA Ceed пред неговото деби во Женева

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) KIA ја откри најновата, трета генерација на популарниот хечбек Ceed, кој добива нов, динамичен дизајн, но и нови...

Утринска Гимнастика: Range Rover Sport PHEV го прифати речиси невозможниот Змејски предизвик!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Британскиот теренец ги нападна 99-те застрашувачки свиоци и 999-те стрмни скали до Вратата на Рајот на планината Тианмен во Кина.

Dacia Duster е Автомобил на Годината во Македонија за 2018!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Пред само неколку моменти, националното жири кое го одбира автомобилот кој ја носи титулата Автомобил на Годината...

Opel ќе лансира целосно-електрична Corsa во 2020!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Новата генерација на Opel Corsa ќе пристигне следната година, а година покасно ќе добиеме и целосно-електрична...

Mercedes-Benz ја освежи C-Class со затегнат лик и технологии од S-Class

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Mercedes-Benz во Женева ќе ја претстави освежената C-Class во регуларна седан, но и караванска изведба – а популарниот модел ќе добие нови технологии кои влечат потекло од големата S-Class.

BMW го претстави целосно-новиот X4!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) BMW ја претстави втората генерација на својот популарен кросовер-купе модел – новиот X4! Втората генерација на...

ТЕСТ: Audi A8 50 TDI – Луксузен фестивал на високата технологија!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Имавме одлична можност да поминеме малку време со новиот, високо-технолошки знаменосец на Audi и можевме самите...

Новата Toyota Supra ќе дебитира во Женева!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Toyota објави фотографија од новата Supra и потврди дека долго-очекуваното спортско купе ќе дебитира во Женева!...

28 дена неодолива понуда од Peugeot!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Нашите пријатели од Peugeot ги информираат своите потенцијални клиенти дека овој месец е во тек акција за возила...

Mercedes-Benz го најавува новиот AMG GT Coupe со четири врати пред премиерата во Женева

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Името можеби малку збунува, но Mercedes-Benz конечно ја потврди четири-вратната изведба на AMG GT! По навистина...

Утринска Гимнастика: Незапирливиот Jeep Wrangler!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Jeep објави самообјаснувачка реклама за новиот Wrangler на Super Bowl, каде без многу зборови ни кажува навистина многу за тврдокорниот теренец.

Новиот Jaguar E-Pace пристигна во салонот на Automobili Group во Скопје

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Малиот, компактен спортски SUV на Jaguar пристигна во Скопје, во салонот на Automobili Group. Малиот Jaguar E-Pace е достапен со пет мотори – три дизел и два бензински.

ТЕСТ: BMW X3 xDrive 20d M Sport – Динамичен и созреан премиум SUV!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Растечката популарност на SUV моделите не покажува никакви знаци на успорување – а ние поминавме неколку дена...

Škoda ја претстави освежената Fabia

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Пред само неколку моменти, чешкиот производител ги објави деталите околу освежената Fabia. Еден од најважните новитети кај освежената Fabia се редизајнираните предни и задни светла кои користат LED технологија.

Во Женева пристигнува и новиот KIA Ceed!

пред 2 месеци - Автомобили

Сподели! ;) Корејскиот производител во Женева ќе ја претстави најновата, трета генерација на својот хечбек, кој ќе добие и ново, поедноставно име.

1 2 3 4 5 6 7