20
1 2 3 4 5 6 7 
Став  ЈАСНА КОТЕСКА    За Науме

Став: ЈАСНА КОТЕСКА - За Науме

на 5.2014 - Култура

Писмо до другар ми Фала многу, Не знам дали може да објаснам. Ми беше цимер. Не се сеќавам дека имам плачено повеќе за кого било, освен за татко ми.

Како до подобра атмосфера на работното место

Како до подобра атмосфера на работното место

на 5.2014 - Живот

Наместо да се жалите за проблемите кои ги имате на работното место и да фантазирате дека тие магично ќе исчезнат, попаметно е да научите како треба да се менаџира политичката атмосфера на работното место.

Работните плочи во кујната  Функционални и декоративни

Работните плочи во кујната: Функционални и декоративни

на 5.2014 - Живот

При уредувањето на кујната најголемото внимание треба да се посвети на изборот на работните површини бидејќи тие се едни од најчестите делови од кујната кои секојдневно се користат.

Мали дози на витаминот Д не им помагаат на постарите жени

Мали дози на витаминот Д не им помагаат на постарите жени

на 5.2014 - Здравје

Жените во менопауза не би требало да земаат мали дози на витаминот Д и калциум за зајакнување на коските, бидејќи има мал позитивен ефект, а го зголемуваат ризикот од нуспојави, објавија американските експерти.

Десетте најромантични европски градови

Десетте најромантични европски градови

на 4.2014 - Живот

Европските градови се совршена дестинација за љубовни парови кои сакаат да побегнат од секојдневието и да пронајдат малку романтика во прошетката низ нив.

Стил   И хотелите се филмски ѕвезди

Стил - И хотелите се филмски ѕвезди

на 4.2014 - Култура

Има некоја тајна врска меѓу хотелите и филмовите, која трае уште од самите почетоци на уметноста на подвижните слики. Хотелите се полујавни места, идеални за ненадејни средби, тајни љубови и политички или бизнис зделки.

Справете се со уморот додека сте на работа

Справете се со уморот додека сте на работа

на 4.2014 - Здравје

Ако во последно време сè почесто забележувате дека ве обзема замор додека сте на работото место, можеби е време да направите...

Гастрономско патеписна репортажа   Kафе и шнапс  prego

Гастрономско-патеписна репортажа - Kафе и шнапс, prego

на 4.2014 - Живот

Или зошто пикниците во словенечкиот Тиквеш, како што најточно може да се опише Випавската долина во Западна Словенија, завршуваат...

Како да нашминкате светли трепки

Како да нашминкате светли трепки

на 4.2014 - Здравје

Доколку трепките ви се многу светли и имате бледа кожа, сигурно веќе сте сфатиле дека со црна или кафеава маскара изгледате многу неприродно.

Зошто премногу црвенило не е на убаво

Зошто премногу црвенило не е на убаво

на 4.2014 - Здравје

Не постои ништо понепријатно од тоа лицето да ви се зацрвени во најнепосакуваните ситуации, особено ако не можете да го контролирате.

Храна на иднината   ќофте

Храна на иднината – ќофте

на 4.2014 - Храна

Бујонот и разните видови на ќофтиња треба да бидат храна на иднината во рестораните во светот, како одговор на недостигот на храна и опсесијата околу здравјето, покажува една студија претставена во Париз .

Балансирана диета за здрава коса

на 4.2014 - Здравје

Кога станува збор за хранливи продукти кои се корисни и за квалитетот и изгледот на косата и убавината, разновидноста е најдобриот...

Сладок рецепт против подуеност

Сладок рецепт против подуеност

на 4.2014 - Здравје

Кога имате проблеми со подуен и “тврд“ стомак што не е ретка појава предизвикана од храната и пијалаците кои во текот на...

Полнети мини пити

Полнети мини пити

на 4.2014 - Храна

За 24 парчиња: 275 г готово листесто тесто * 400 г фил од јаболки (рецептата е подолу * кора од еден портокал * прав шеќер...

Бои инспирирани од природата

Бои инспирирани од природата

на 4.2014 - Живот

Боите на природата се навистина значаен фактор во креирањето на материјалите кои доминираат во овогодишната серија предмети за уредување на домот.

1 2 3 4 5 6 7