20
1 2 3 4 5 6 7 
Apple наскоро ќе лансира нов iPhone SE 2

Apple наскоро ќе лансира нов iPhone SE 2

пред 37 минути - Техно

И покрај тоа што смартфоните последниве неколку години значително пораснаа, и натаму има корисници кои сакаат мал телефон кој лесно ќе се држи во рака и ќе може лесно да се стави во стандарден џеб во фармерки.

Vip на Дигиталниот Самит на земјите од Западен Балкан 2018

Vip на Дигиталниот Самит на земјите од Западен Балкан 2018

пред еден час - Техно

Вип со задоволство го објавува учеството на Првиот дигитален самит на земјите од Западен Балкан што се одржува во Скопје од 18 -19 април, 2018г.

 БазФид  и  Додо со Супер Бавни  Слоу Мо  видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9

“БазФид“ и “Додо со Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+

пред еден час - Техно

Оваа кампања ќе покаже колку е едноставно и забавно за корисниците да ги доловат секојдневните мигови во бавно движење . Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co.

Официјално  Honor 10 има Kirin 970 чип и камера со вештачка интелигенција

Официјално: Honor 10 има Kirin 970 чип и камера со вештачка интелигенција

пред 2 часа - Техно

Уште не ги средивме впечатоците , Huawei ни претставува уште еден смартфон од високата класа, овој пат од Honor серијата,...

Интернет во секоја минута  Детални активности на корисниците за 2017

Интернет во секоја минута: Детални активности на корисниците за 2017

пред 3 часа - Техно

Digital Economy Compass направи извештај за интернетот за минатата 2017 година за брзината на преземање на податоци во светот на интернет .

Google Arts и CyArk во заштита на светската култура со 3D технологија

Google Arts и CyArk во заштита на светската култура со 3D технологија

пред 4 часа - Техно

Google Arts во соработка со CyArk ќе го заштитуваат светското културно наследство преку 3D технологија. Како? Со помош на...

Huawei ќе ја зацврстува позицијата во Европа и Азија

Huawei ќе ја зацврстува позицијата во Европа и Азија

пред 5 часа - Техно

Huawei ја презентираше визијата на компанијата за идните текови на развојот на компанијата во технолошка смисла. Корејската компанија е трета во светот, но според иновациите што ги направи последнава година, веќе и не сме сигурни дали е трета.

Самсунг ги претставува најновите апарати за домаќинство на саемот  EuroCucina 2018

Самсунг ги претставува најновите апарати за домаќинство на саемот “EuroCucina 2018”

пред 5 часа - Техно

Новата “Dual Cook Flex™” рерна и други кујнски иновации ќе бидат премиерно прикажани на светски познатиот Саем за Кујнска Опрема во Милано.

Facebook ги подесува промените за приватност во Европа

Facebook ги подесува промените за приватност во Европа

пред 6 часа - Техно

Facebook корисниците ќе добиваат таргетирани реклами и според новиот европски закон General Data Protection Regulation - GDPR.

Samsung Galaxy A5  2017  ја добива Oreo надградбата

Samsung Galaxy A5 (2017) ја добива Oreo надградбата

пред 18 часа - Техно

Samsung Mobile се засили во последниот период и ги стартуваше надградбите со оперативниот систем за поголем број на смартфони, како од премиум класите така и од поевтините класи како што е Android 8.

Amazon ја лансираше Internet за Android   Еве што има да понуди

Amazon ја лансираше Internet за Android - Еве што има да понуди

пред 19 часа - Техно

Amazon ја лансираше апликацијата Internet за мобилните уреди со Android оперативен систем која доволно е и од самото име да утврдите за што е наменета.

Samsung Galaxy S7 S7 edge моделите стартуваат со Oreo надградбата

Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите стартуваат со Oreo надградбата

пред 22 часа - Техно

Samsung Mobile подолго време ја подготвува надградбата со последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која ќе стартува и за Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите кои се стари две години.

Лесно ќе се прикачуваат слушалки на Honor 10

Лесно ќе се прикачуваат слушалки на Honor 10

пред 23 часа - Техно

Претстојниот Honor 10 смартфон нема да го следи трендот на отстранување на 3,5 милиметарскиот аудио влез за сметка на употреба...

Во Кина се помалку се купува iPhone

Во Кина се помалку се купува iPhone

пред 24 часа - Техно

Пред неколку години, Apple и Samsung реално и немаа некоја особено опасна конкуренција од Кина, но денес производителите...

И Asus ќе лансира гејмерски ROG телефон

И Asus ќе лансира гејмерски ROG телефон

пред еден ден - Техно

По се изгледа пазарот за гејмерски телефони и не е толку мал како што на почеток се мислеше. По успехот на , Xiaomi лансираше свој гејмерски бренд , а нив ќе ги следи и Asus со својата популарна ROG дивизија.

1 2 3 4 5 6 7