20
1 2 3 4 5 6 7 
20 работи кои не ги знаевте за Тревис Скот партнерот на Кајли Џенер

20 работи кои не ги знаевте за Тревис Скот, партнерот на Кајли Џенер

пред 6 часа - Без катеторија

Дали и вие сте подготвени да се повредите за да го спасите телефонот

Дали и вие сте подготвени да се повредите за да го „спасите“ телефонот?

пред 6 часа - Без катеторија

10 модни трендови кои се вратија во кул верзија

10 модни трендови кои се вратија во кул верзија

пред 6 часа - Без катеторија

Куче кое не ги разбира ескалаторите

Куче кое не ги разбира ескалаторите

пред 6 часа - Без катеторија

Светот се збогува со светски познатиот диџеј Авичи кој имаше 28 години

Светот се збогува со светски познатиот диџеј Авичи кој имаше 28 години

пред 7 часа - Сцена

Светски познатиот диџеј Тим Берглинг, за публиката познат како Авичи, е пронајден мртов во петокот, во Оман. Тој почина на...

Какво шишање ти е тоа од 200 денари  А твоето за 2 000 да не доаѓа со гратис ручек за цела недела

Какво шишање ти е тоа од 200 денари? - А твоето за 2.000 да не доаѓа со гратис ручек за цела недела?

пред 7 часа - Забава

Ви се чудам луѓе како имате разум и доблест да се ужаснувате од некои сосема нормални работи. Луѓе што јадат растителен кашкавал.

25 сигурни знаци дека сте ја пронашле љубовта на вашиот живот

25 сигурни знаци дека сте ја пронашле љубовта на вашиот живот

пред 7 часа - Љубов

Вистината е дека доколку сте ја пронашле љубовта на вашиот живот, нема да ви биде потребна никаква листа со знаци за да бидете сигурни во тоа.

Љубов без секс Познати парови кои се чувале за првата брачна ноќ

Љубов без секс: Познати парови кои се „чувале“ за првата брачна ноќ

пред 7 часа - Сцена

Која земја во Европа е шампион во пиење алкохол

Која земја во Европа е шампион во пиење алкохол?

пред 7 часа - Забава

Новите податоци покажуваат дека пиењето алкохол на Литванците е ненадминато во Европа и дека истото немаат намера да го намалат.

10 секс пози кои ќе ви помогнат да доживеете оргазам 18

10 секс пози кои ќе ви помогнат да доживеете оргазам (18+)

пред 7 часа - Љубов

Понекогаш убавината е во едноставноста, само треба комплетно да се предадете на мигот. Позите во кои се виткате и правите...

Негативни навики заради кои имате акни и нечиста кожа

Негативни навики заради кои имате акни и нечиста кожа

пред 7 часа - Мода

Според статистиките, дури 85% од младите луѓе во Европа патат од проблеми со кожата заради појава на акни. Борбата против  нив навистина може да биде тешка и проблематична, а на никого не му е пријатно секојдневно да се гледа со променето лице.

Ретро телефонот кој сите го имаме дома а се наоѓа и во Музејот на модерна уметност во Њујорк

Ретро телефонот кој сите го имаме дома, а се наоѓа и во Музејот на модерна уметност во Њујорк

пред 7 часа - Забава

Доколку некогаш се најдете во Њујорк, задолжително посетете го Музејот на модерна уметност (MoMA). Таму на еден од постаментите ќе го видите вашиот домашен (фиксен) телефон.

Фаворит од Zara Сите го носат свадбениот костум на Емили Ратајковски

Фаворит од Zara: Сите го носат свадбениот костум на Емили Ратајковски

пред 7 часа - Мода

Презгодната манекенка се омажи на крајот од февруари, одбирајќи комплет од сако и панталони во сенф жолта боја за пригодата.

Лулашки на тераса и во двор  зарем има нешто поубаво

Лулашки на тераса и во двор – зарем има нешто поубаво?

пред 7 часа - Живот

Пролетно-летната сезона ја сакаме поради многу работи – денот кој трае подолго, сончевите зраци, сладоледите, прошетките, јагодите и секако – времето поминато на отворено, во дворовите и на терасите.

Знаци дека внесувате премногу шеќер во телото

Знаци дека внесувате премногу шеќер во телото

пред 7 часа - Храна

Слатките производи се многу вкусни, како и сите останати кои содржат малку засладувач во нив. Но, факт е дека не треба да се претерува со количината на шеќер која ја консумираме.

1 2 3 4 5 6 7