20
1 2 3 4 5 6 7 
P90X Најкомплетна фитнес програма

P90X: Најкомплетна фитнес програма!

на 2.2014 - Спорт

Со оваа програма нема трикови, ова е напорно вежбање. Целата работа се базира на збунување на мускулите. Целта на оваа програма...

За и против пријателскиот секс

За и против пријателскиот секс

на 2.2014 - Живот

“Пријатели со повластувања“ се многу популарен облик на модерни врски. Резултатите од едно неодамнешно истражување, покажале дека дури 60 отсто од Американците се впуштиле во таков однос.

СМС порака која сите сакаме да ја добиеме

СМС порака која сите сакаме да ја добиеме

на 2.2014 - Живот

Цвеќе, подароци, романтични вечери… сето тоа е убаво, но една СМС порака е повредна од се’! “Бев возрасна личност кога ја запознав мојата сопруга, но таа сепак го сврти мојот свет наопаку.

Конечно и на две тркала  Lotus C 01

Конечно, и на две тркала: “Lotus C-01“!

на 2.2014 - Автомобили

Легендарниот и феноменален производител на супер спортски автомобил и на болиди во Формула 1, го исполни ветувањето. Најави пред година-две, и влегоа во бизнисот со мотоцикли.

Лекар пекар или аптекар кој најчесто се разведува

Лекар, пекар или аптекар… кој најчесто се разведува?

на 2.2014 - Забава

Некои професии се повеќе изложени на ризикот од распад на бракот од другите. Така, лекарите многу почесто се разведуваат отколку инженерите, се наведува во една англиска студија.

Љубовта треба да се третира како да е работа

Љубовта треба да се третира како да е работа

на 2.2014 - Живот

Вработените парови во својот љубовен живот би требало да се однесуваат како што тоа го прават на работното место – да бидат точни, внимателни, пресретливи и љубезни, нагласуваат стручњаците.

Украина Власта попушти

Украина: Власта попушти

на 2.2014 - Македонија

Јанукович го напушти Киев. Претседателот на парламентот Рибак поднесе оставка поради здравствени причини, соопшти неговиот заменик Руслан Кошулински.

Крв и оган низ Киев

Крв и оган низ Киев

на 2.2014 - Свет

Нова ерупција на крваво насилство меѓу специјалните полициски сили и десетици илјадници демонстранти во главниот град Киев.

Венизелос Има обострана подготвеност за интензивирање на дијалогот

Венизелос: Има обострана подготвеност за интензивирање на дијалогот

на 2.2014 - Македонија

Обострана подготвеност за интензивирање на разговорите за спорот за името под покровителство на ОН, како и за јакнење на...

Храна која полека но сигурно ја уништува нашата интелигенција

Храна која полека, но сигурно ја уништува нашата интелигенција

на 2.2014 - Живот

Постојат секакви врсти на храна. Некои се одличен сојузник против дебелењето, други пак ги стимулираат когнитивните функции на мозокот и го подобруваат памтењето.

Сакате да го проширите кругот на пријатели Со кучето луѓето стануваат подруштвени

Сакате да го проширите кругот на пријатели? Со кучето луѓето стануваат подруштвени!

на 2.2014 - Забава

Освен што луѓето со кучиња во просек шетаат повеќе од пет саати неделно, а оние без ова задоволство помалку од три саати, тие и почесто разговараат со други луѓе Познато е, кучето е најдобриот и најверен пријател на човекот.

 McLaren 650S

“McLaren 650S”

на 2.2014 - Автомобили

“McLaren 650S“ е извонреден и врвен спој меѓу перформансите, возењето на патот и луксузниот комфор. Развиен е врз основа на феноменалниот модел “MP4-12C“.

Совети до младите родители Не фрлајте пари за ова

Совети до младите родители: Не фрлајте пари за ова!

на 2.2014 - Забава

Новопечените родители не штедат кога е во прашање нивното бебе – од храна, преку играчки, до облека и обувки – купуваат се’ и сешто што мислат дека ќе им притреба.

15 работи кои емотивно силните луѓе не ги прават

15 работи кои емотивно силните луѓе не ги прават

на 2.2014 - Живот

Постои еден посебен аспект на менталната сила кој е решавачки фактор дали ќе имаме или нема да имаме добар живот. Менталната снага има повеќе нивоа и сите се потребни за да бидеме успешни и среќни.

Олимпијадата во Сочи Поглед од Вселената

Олимпијадата во Сочи: Поглед од Вселената!

на 2.2014 - Спорт

Поглед на Сочи, домаќинот на Зимските олимписки игри. Направена е од Меѓународната вселенска станица, високо, високо… над градот.

1 2 3 4 5 6 7