20
1 2 3 4 5 6 7 
Медалите за Олимписките игри ќе бидат најубави досега

Медалите за Олимписките игри ќе бидат најубави досега

на 6.2016 - Тенис

Организаторите на Олимписките игри во Рио на друштвените мрежи открија како ќе изгледаат медалите. Според првите коментари, ова ќе бидат најдобрите медали кои некогаш се видени на игрите.

Јута Џез ќе ја реновира својата сала

Јута Џез ќе ја реновира својата сала

на 6.2016 - Тенис

Градската управа на Солт Лејк Сити со едногласна одлука одобри комплетно реновирање на салата во која игра НБА кошаркарскиот клуб Јута Џес.

Фетел  Не се противам на доаѓањето на Рикијардо

Фетел: Не се противам на доаѓањето на Рикијардо

на 6.2016 - Тенис

Себастијан Фетел изјави дека не става вето на потенцијалното доаѓање на Данијел Рикијардо следната сезона во екипата на Ферари.

Легендарниот Габор Кирали и тајната на сивите тренерки

Легендарниот Габор Кирали и тајната на сивите тренерки

на 6.2016 - Тенис

Репрезентацијата на Унгарија успеа после цели 52 години да дојде до првиот триумф на Европските првенства. Тие ја совладаа Австрија со резултат 2:0, а легендарниот голман на оваа репрезентација 40-годишниот Габор Кирали собори уште еден рекорд.

Серхио Рамос го исмејуваше Иниеста

Серхио Рамос го исмејуваше Иниеста

на 6.2016 - Кошарка

Репрезентацијата на Шпанија не покажа многу на стартот на Еврпоското првенство но успеа да ја победи Чешка со 1:0. Пред утрешниот...

Капитенот на Исланд го нападна Кристијано Роналдо после натпреварот

Капитенот на Исланд го нападна Кристијано Роналдо после натпреварот

на 6.2016 - Кошарка

Репрезентацијата на Исланд синоќа во дебитанскиот настап на Европското првенство одигра нерешено против Португалија 1:1. Иако португалците важеја за голем фаворит во натпреварот Исланд на крајот успеа да стигне до бод.

Фалкао постигна уште еден неверојатен погодок

Фалкао постигна уште еден неверојатен погодок

на 6.2016 - Кошарка

Бразилскиот футсал играч Фалкао повторно ги воодушеви љубителите на оваа игра. Имено Бразилецот е еден од најдобрите фудбал играчи на светот, а со своите мајстории уште еднаш ја воодушеви спорстската јавност.

Големиот Џон Арне Рисе ја заврши својата фудбалска кариера

Големиот Џон Арне Рисе ја заврши својата фудбалска кариера

на 6.2016 - Кошарка

Поранешниот норвешки репрезентативецн, Џон Арне Рисе одлучи да му каже збогум на фудбалот. Рисе кој со Ливерпул ја освои...

Ковачиќ се враќа во Серија А  но не во Интер

Ковачиќ се враќа во Серија А, но не во Интер

на 6.2016 - Кошарка

Хрватскиот репрезентативец Матео Ковачиќ ова лето најверојатно ќе го напушти Реал Мадрид. Ковачиќ пред почетокот на сезоната пристигна на „Сантијаго Бернабеу“ од Интер но не се наигра во стартната постава.

Поразителна статистика за Кристијано Роналдо

Поразителна статистика за Кристијано Роналдо

на 6.2016 - Кошарка

Португалија синоќа изненадувачки киксираше на стартот на Европското првенство против Исланд и одигра само 1:1. Екипата која...

Познат редоследот во ПЛ   Големо дерби на стартот

Познат редоследот во ПЛ - Големо дерби на стартот

на 6.2016 - Фудбал

Кој ќе чека уште два месеци до почетокот. Познат е редоследот во ПЛ за следната сезона. Уште два месеци до почетокот, кој ќе чека, но еве го редоследот.

Конте тргна по првото засилување

Конте тргна по првото засилување

на 6.2016 - Фудбал

Челси и официјално тргна по своето прво купување. Како што соопштија медиумите во Англија, клубот од Стемфорд Бриџ испрати понуда за фудбалерот на Валенсија, Андре Гомеш.

Аргентина и Чиле ги наполнија противниците и се пласираа во четвртфинале

Аргентина и Чиле ги наполнија противниците и се пласираа во четвртфинале

на 6.2016 - Фудбал

Репрезентацијата на Аргентина ја совлада Боливија со 3:0, а Чиле со 4:2 ја победи Панама. За Аргентинците ова беше трета победа и ја оправдаа улогата на фаворит за освојување Копа Америка.

 Конечно вистински потег  Франција од денеска ги депортира Русите од државата

 Конечно вистински потег: Франција од денеска ги депортира Русите од државата

на 6.2016 - Фудбал

Синоќа Франција направи одличен чекор во спречување на понатамошното ширење на конфликтот на Европското првенство на кое е домаќин.

Берарди не сака Јувентус  сака да игра во друг италијански гигант

Берарди не сака Јувентус, сака да игра во друг италијански гигант?

на 6.2016 - Тенис

Јувентус денеска доби неочекувана одбиеница кога е трансфер рокот во прашање. После што го осигураа трансферот на Миралем...

1 2 3 4 5 6 7