20
1 2 3 4 5 6 7 
Евертон пронајде замена за Лукаку

Евертон пронајде замена за Лукаку

на 6.2016 - Тенис

И тоа во Италија. "Тутомеркато" пишува дека "Карамелите" тргнале во акција на доведување на Кум Бабабакар во своите редови.

Голот против Шведска е еден од најдобрите моменти во мојата кариера

Голот против Шведска е еден од најдобрите моменти во мојата кариера

на 6.2016 - Тенис

Фудбалскиот репрезентативец на Ирска, Вес Хулахан, изјави дека голот против Шведска на Европското првенство е еден од неговите најдобри моменти во кариерата.

Англија ќе го совлада Велс

Англија ќе го совлада Велс

на 6.2016 - Тенис

Поранешниот капитен на англиската репрезентација Дејвид Бекам изјави дека верува во играчите и селекторот Рој Хоџсон пред претстојниот натпревар против Велс на Европскотп рвенство.

Тажна приказна на поранешниот дефанзивец на Ливерпул

Тажна приказна на поранешниот дефанзивец на Ливерпул

на 6.2016 - Тенис

Даниел Агер на својата 31 година ја завршува својата професионална фудбалска кариера, но тој за тоа го обвинува англиски Ливерпул.

Оваа изјава на Куртоа ќе го налути Вилмотс

Оваа изјава на Куртоа ќе го налути Вилмотс!

на 6.2016 - Тенис

Голманот на Белгија смета дека е јасно што е проблемот во тимот. Талентот не е спорен, но Белгија сеуште чека на победа над една од најголемите европски репрезентации.

Билбао му прави проблеми на Гвардиола  ваков исход никој не очекуваше

Билбао му прави проблеми на Гвардиола, ваков исход никој не очекуваше!

на 6.2016 - Тенис

Фудбалскиот клуб Атлетик Билбао ќе го продолжи договорот со дефанзивецот Емерик Лапорта кој се наоѓа на мета на Манчестер Сити.

Дел Боске загрижен поради еден сегмент од играта

Дел Боске загрижен поради еден сегмент од играта

на 6.2016 - Тенис

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија Висенте Дел Боске процени дека неговата екипа не била на потребното ниво во натпреварот против Чешка.

Уругвајците се простија со стил  реми на Мексико и Венецуела

Уругвајците се простија со стил, реми на Мексико и Венецуела

на 6.2016 - Тенис

Изминатата ноќ во рамките од Копа Америка се одиграа два натпревари. Репрезентацијата на Уругвај иако ги загуби шансите за пласман во следната фаза во последното коло од групната фаза славеше убедливо против Јамајка со 3:0.

Билбао пркоси на Гвардиола  на овој исход не се надеваше никој

Билбао пркоси на Гвардиола, на овој исход не се надеваше никој!

на 6.2016 - Кошарка

Фудбалскиот клуб Атлетик Билбао го продолжи договорот со стоперот Ајмерик Лапорт кој се наоша на мета на Манчестер Сити....

 Прочури  изгледот на гостинските дресови на Баерн

„Прочури“ изгледот на гостинските дресови на Баерн

на 6.2016 - Кошарка

Шампионот на Германија, Баерн, во наредната сезона влегува со нов тренер Карло Анчелоти. Баварците во оваа сезонз под водство...

Гризман ја откри причината зошто го избра бројот седум на дресот

Гризман ја откри причината зошто го избра бројот седум на дресот

на 6.2016 - Кошарка

Напаѓачот на Атлетико Мадрид и репрезентацијата на Франција, Антоан Гризман го откри името на својот идол од детството. Гризман позади себе има одлична сезона во Атлетико Мадрид со кој се избори за место во репрезентацијата на Франција за ЕП.

Ливерпул доведува големо засилување од лутиот ривал Арсенал

Ливерпул доведува големо засилување од лутиот ривал Арсенал

на 6.2016 - Кошарка

Екипата на Јирген Клоп, Ливерпул се подготвува за новата сезона, а големо засилување може да стигне од редовите на лутиот ривал.

Францускиот суд осуди шестмина англиски навивачи под итна постапка

на 6.2016 - Кошарка

Судот во Марсеј осуди шестмина англиски навивачи, а на метмина им одреди затворска казна во траење од еден до три месеци, за учество во наредите на Европското фудбалско првенство во Франција.

Вака ќе изгледа екипата на Јувентус во наредната сезона

Вака ќе изгледа екипата на Јувентус во наредната сезона

на 6.2016 - Фудбал

Јувентус со Миралем Пјаниќ во средниот ред изгледа застрашувачки опасно и силно. До некои промени во екипата од Торино веројатно ќе дојдат.

Велосипед во крвта, трчање во гените – Марко Пароло

на 6.2016 - Фудбал

Џакерини и Пеле во улога на џелати, Буфон, Киелини, Бонучи и Барзаљи веќе се телепатски поврзани, од Де Роси ништо помалку не се ни очекува, не е големо изненадување ни тоа што Италијаните одиграа тактички безгрешен натпревар.

1 2 3 4 5 6 7