20
1 2 3 4 5 6 7 
Официјално  Гонзаго Игуаин е најплатен фудбалер во историјата на италијанскиот фудбал

Официјално: Гонзаго Игуаин е најплатен фудбалер во историјата на италијанскиот фудбал

на 6.2016 - Тенис

Вчера добивме потврда на едне од најзначајните фудбалски вести кога се трансферите во ова лето во прашање. Најдобриот фудбалер...

Раиола доведува големо засилување на Олд Трафорд

Раиола доведува големо засилување на Олд Трафорд?

на 6.2016 - Фудбал

Раиола доведува големо засилување на Олд Трафорд? Судбината на Хенрик Михтаријан ќе биде решена во оваа недела, а има само две реални сценарија.

 Ако треба  ќе го жртвувам и физичкиот изглед за овој тим

„Ако треба, ќе го жртвувам и физичкиот изглед за овој тим!“

на 6.2016 - Фудбал

Селекторот на фудбалската репрезентација на Италија Антонио Конте рече дека е задоволен со играта и единството на својата екипа во вечерашната победа против Белгија на Европското првенство во Франција.

Лев во нова акција  И на тренингот фатен на  чешање и мирисање

Лев во нова акција! И на тренингот фатен на „чешање и мирисање“

на 6.2016 - Кошарка

Овој човек дефинитивно има некој проблем. Селекторот на германската репрезентација Јоаким Лев го обиколи светот со нова епизода во “чешање“ и мирисање на натпреварот со Украина, но тоа го повтори и на последниот тренинг на Панцерите.

Добри вести за Хрватска пред мечот со Чешка

Добри вести за Хрватска пред мечот со Чешка

на 6.2016 - Ракомет

Фудбалската репрезентација на Хрватска на најдобар начин го започна својот настап на овогодинешното Европско првенство. Ватрените...

 Секоја чест за Иниеста на асистенцијата

„Секоја чест за Иниеста на асистенцијата“

на 6.2016 - Ракомет

Репрезентативецот на Шпаниај ја совлада денеска селекцијата на Чешка (1:0) во рамките на првото коло од групната фаза од Европското првенство.

Блатер откри како се местеше ждреб

Блатер откри како се местеше ждреб

на 6.2016 - Фудбал

Некогашниот претседател на ФИФА Сеп Блатер изјави дека еднаш присуствувал на наместен ждреб. Блатер е суспендиран поради корупција, а поради тоа мораше да го напушти претседателското место на ФИФА.

Гачерини и Пеле за победа на Аѕурите на стартот на Европското првенство

Гачерини и Пеле за победа на Аѕурите на стартот на Европското првенство

на 6.2016 - Ракомет

Репрезентацијата на Италија ја совлада вечерва во Лион селекцијата на Белгија (2:0) во натпревар од првото коло од групната фаза од Европското првенство.

Пике преку Твитер испрати порака на своите критичари

Пике преку Твитер испрати порака на своите критичари

на 6.2016 - Тенис

Репрезентацијата на Шпанија запиша победа денеска на Европското првенство во Франција против селекцијата на Чешка (1:0)....

Антиќ со Фенербахче шампион на Турција

Антиќ со Фенербахче шампион на Турција

на 6.2016 - Фудбал

Екипата на Фенербахче е нов шампион на Турција после победата против Анадол Ефес со резултат 91:70 и победа во финалната серија со 4:2.

Пјаниќ е презадоволен  Форза Јуве

Пјаниќ е презадоволен: Форза Јуве!

на 6.2016 - Ракомет

Босанскиот репрезентативец Миралем Пјаниќ денеска официјално стана нов фудбалер на Јувентус. Одма по доаѓањето во Торино, Пјаниќ даде интервју за официјалната веб страница за Јувентус каде што истакна дека е пресреќен што стана член на Старата дама.

„Необично беше без Касиљас“

на 6.2016 - Кошарка

Актуелниот шампион на Европа селекцијата на Шпаноја славеше денеска против Чешка со 1:0. Шпанците до победа во првото коло од групната фаза на ЕП стигнаа потешко од очекуваното.

Реми на Ирска и Шведска во Париз

Реми на Ирска и Шведска во Париз

на 6.2016 - Ракомет

Република Ирска и Шведска во рамките на првиот натпревар од група Е ремизираа одигрувајќи 1:1. Во првото полувреме од натпреварот во Париз немаше преголеми возбудувања.

Нолито ја одби Барселона поради понуда од Англија

на 6.2016 - Фудбал

Репрезентативецот на Шпанија Нолито после ЕП најверојатно ќе ги напушти редовите на Селта Виго. Нолито позади себе има добра сезона во дресот на шпанската екипа, а со своите игри заслужи и место во репрезентацијата на Шпанија.

Питсбург по четврти пат го освои Стенли купот

Питсбург по четврти пат го освои Стенли купот

на 6.2016 - Кошарка

Хокејарскиот тим на Питсбург се освојувачи на титулата во Стенли купот после победата против Сан Хозе на гостински терен со резултат 3:1 и со вкупен резултат во финалната серија 4:2.

1 2 3 4 5 6 7