20
1 2 3 4 5 6 7 
Што ќе се носи оваа есен   од колекцијата на Tom Ford

Што ќе се носи оваа есен – од колекцијата на Tom Ford!

пред 7 часа - Мода

Со новата колекција за есен 2018 година, Том Форд нè води во еден не толку модно популарен период, познат по озлогласените 80-тите години на минатиот век.

Парфем на Tom Ford   Vanille Fatale

Парфем на Tom Ford – Vanille Fatale!

пред 8 часа - Без катеторија

Tom Ford го претставува Vanille Fatale, новиот неверојатен парфем од ексклузивната колекција Private Blend. Најавен како...

Елегантен и рачно изработен грамофон Barky

Елегантен и рачно изработен грамофон Barky!

пред 8 часа - Без катеторија

Изработен од дрво на јасен, со неприкосновени годови и кора, секој Barky грамофон е едноставно убав и уникатен … Во верзијата...

Кои се предностите од секојдневното консумирање на хлорофил

Кои се предностите од секојдневното консумирање на хлорофил!

пред 10 часа - Без катеторија

Хлорофилот е супстанца со која растенијата ја одржуваат својата зелена боја и прават фотосинтеза, но дали знаете колку е добар и за нас луѓето? Да, хлорофилот е одличен за луѓето и е вистински енергетски засилувач.

Софистицирана пролет со CHANEL

Софистицирана пролет со CHANEL!

пред 12 часа - Мода

Пролетта најверојатно ќе ја дочекаме облечени во нежни пастелни нијанси, се разбира кој е љубител на истите. Според тоа што...

Морковот го подобрува видот   вистина или мит

Морковот го подобрува видот – вистина или мит?

пред еден ден - Без катеторија

Со години, слушаме дека морковите му помагаат на нашиот вид и дека ја штитат мрежницата … Сето ова благодарение на бета-каротенот, кој се наоѓа во морковите, а во нашето тело се претвора во витамин А.

Statement обетките повторно се во мода

Statement обетките повторно се во мода!

пред еден ден - Живот

`Statement` обетки… Впечатливи, атрактивни, авангардни, предизвикуваат посебно внимание каде и да се појавите. Дефинитивно еден од најинтересните модни додатоци повторно се враќаат во мода.

Sирнете во една од најлуксузите вили на светот

Sирнете во една од најлуксузите вили на светот!

пред еден ден - Живот

Луксузните вили во Al Barari дел од Дубаи, веројатно се едни од нај спектакуларните резиденции во светот – една од нив сега е достапна за купување … Вилата за која зборуваме е прва во премиумската енклава Desert Leaf и има површина од околу 2.

Оваа седмица во Јавна Соба

Оваа седмица во Јавна Соба

пред еден ден - Без катеторија

19.02. // 17:00 – Кафе дружба со ММ и 0 отпад Youth Can – Младите Можат & Нула Отпад ДОО Скопје го одбележуваат Денот на батеријата со afterwork/afterschool дружење и кафе во замена за 5 празни батерии! facebook event link 19.

Неделен хороскоп од 19 02    25 02 2018 година

Неделен хороскоп од 19.02. – 25.02.2018 година!

пред еден ден - Без катеторија

ОВЕН Се уште чувствувате мала блокада, не сте доволно ангажирани како што инаку би сакале. Веројатно, среда и четврток ќе ви бидат многу зафатени денови и предодредени за пари.

Барселона од птичја перспектива

Барселона од птичја перспектива!

пред еден ден - Забава

„За да ја запомниш слободата во својата вистинска форма, доволно е да набљудуваш среќен галеб кој лета во небесната шир.“ – Mehmet Murat ildan Убаво е да се биде птица, а уште поубаво е да се биде птица во срцето на Каталонија – Барселона .

Облакодер во форма на дијамант во срцето на Менхетен

Облакодер во форма на дијамант во срцето на Менхетен!

пред еден ден - Живот

Наскоро по текот на реката Hudson, во градот Њујорк ќе се издигне зграда која е проектирана од страна на познатиот архитект Rafael Vinoly (познат по контроверзната зграда Talkie Walkie во Лондон).

Легендарниот Jaguar  D Type  тркачки автомобил повторно се произведува

Легендарниот Jaguar ‘D-Type’ тркачки автомобил повторно се произведува!

пред еден ден - Без катеторија

Jaguar повторно ќе го произведува својот иконски тркачки автомобил, “ D-Type “, 62 години по излегувањето на неговиот последен модел.

Пролетни црвено златни нијанси

Пролетни црвено-златни нијанси!

пред еден ден - Без катеторија

Сите се радуваме на доаѓањето на пролетта, најубавото годишно време. Освен одличните модни парчиња кои беа претставени на модните писти во светските метрополи и новитетите за фризури не беа помалку воодушевувачки.

Украсни декорации за вашиот дом на Stradivarius

Украсни декорации за вашиот дом на Stradivarius!

пред еден ден - Без катеторија

Популарниот бренд за украсни декорации Stradivarius е познат ширум светот по својата тренди естетика. Нивните креации во потполност ги задоволуваат вкусовите на купувачите не познавајќи старосна граница.

1 2 3 4 5 6 7