20
1 2 3 4 5 6 7 
Евровизиски песни со моќни пораки

Евровизиски песни со моќни пораки

пред еден ден - Сцена

Веќе заврши периодот за пријавување и објавување на 43-те песни што ќе се натпреваруваат на 63. издание на популарниот европски фестивал, па евровизиските љубители полека си ги одбираат своите фаворити за годинава.

Шон Пол Дејвид Гета и Беки Џи имаат Луда љубов

Шон Пол, Дејвид Гета и Беки Џи имаат „Луда љубов“

пред еден ден - Сцена

Шон Пол се врати на музичката сцена со неодамна објавениот сингл „Mad Love“ , кој го сними во соработка со колегата Дејвид Гета и колешката Беки Џи.

Три значајни музички изложби на Контакт 2018

Три значајни музички изложби на „Контакт 2018“

пред еден ден - Сцена

Со изложбата на фотографии од Горанка Матиќ насловена „ВЛАДА“ , која е посветена на Влада Дивљан , официјално ќе биде отворена втората регионална музичка конференција „Контакт“ во Белград.

Дуке Бојаџиев Горан Трајкоски и Палиндром на Д фестивал 2018

Дуке Бојаџиев, Горан Трајкоски и „Палиндром“ на „Д фестивал 2018“

пред еден ден - Сцена

Ова лето, од 6 до 8 јули во Дојран ќе се одржува осмото издание на „ Д фестивал “ – единствениот летен музички фестивал на...

Пол Ван Дајк на фестивалот Си стар во Умаг

Пол Ван Дајк на фестивалот „Си стар“ во Умаг

пред еден ден - Сцена

Ѕвездениот состав на второто издание на фестивалот „Си стар“ (Sea Star) денес добива зајакнување од соништата. Двократниот...

Мадона работи на новиот албум но прво ќе режира филм

Мадона работи на новиот албум, но прво ќе режира филм

пред 2 дена - Сцена

Уште на почетокот на годинава Мадона најави дека работи на нов материјал , но се чини дека ќе треба малку да почекаме додека слушнеме нешто ново од кралицата на поп-музиката.

Најголемите музички ѕвезди ќе пеат на новите албуми на Елтон Џон

Најголемите музички ѕвезди ќе пеат на новите албуми на Елтон Џон

пред 2 дена - Сцена

Музичкото партнерство на британската ѕвезда Елтон Џон и авторот Берни Топин ќе биде крунисано со два албума, на кои неговите најголеми хитови ќе ги изведат едни од најзвучните имиња на светската музичка сцена.

СОКОМ ја додели наградата Трајко Прокопиев за животно дело

СОКОМ ја додели наградата „Трајко Прокопиев“ за животно дело

пред 2 дена - Сцена

Наградата „Трајко Прокопиев“, која претставува највисоко професионално признание кое го доделува СОКОМ на музички творци...

Денови на македонска музика од 22 март до 5 април

Денови на македонска музика од 22 март до 5 април

пред 2 дена - Сцена

Од 22  март до 5 април ќе се одржуваат 41. Денови на македонска музика (ДММ) во организација на Сојузот на композиторите на Македонија (СОКОМ).

Васко Атанасоски уредник со причина во Кинотеката на Македонија

Васко Атанасоски уредник со причина во Кинотеката на Македонија

пред 2 дена - Сцена

Во Кинотеката на Македонија на 23 и 24 март ќе биде промовиран соло-албумот „Пази куче“ на Васко Атанасоски . Пред концертите ќе се прикажат два филма во селекција на Атанасоски, кои се дел од програмата „Уредник со причина“ .

Ефто Пупиноски со руска душа во Кате Катјуша

Ефто Пупиноски со руска душа во „Кате, Катјуша“

пред 2 дена - Сцена

Македонската фолк-легенда, единствениот Ефто Пупиноски има нова песна. Иако некои други пејачи на негова возраст одамна би биле музички пензионирани, Ефто не запира ниту со настапите ниту со песните.

Запеа и синот на Даниел Кајмакоски

Запеа и синот на Даниел Кајмакоски

пред 2 дена - Сцена

Откако триумфираше на две од најгледаните музички емиси во регионот, „Х фактор“ и „Твоето лице звучи познато“ , а во меѓувреме...

Влатко Стефановски  Албумот е одговор на целата агресија и бука во која живееме

Влатко Стефановски: „Албумот е одговор на целата агресија и бука во која живееме“

пред 2 дена - Сцена

Секогаш расположен за добар муабет, Влатко Стефановски и ово ј пат имаше одлично гостување во „Еден на еден“. Со водителот...

 Стринг форсис и Стик мен на 22 март во Станица 26

„Стринг форсис“ и „Стик мен“ на 22 март во „Станица 26“

пред 2 дена - Сцена

Басистот на Питер Габриел, Тони Левин и „Стик мен“ конечно доаѓаат во Скопје, а нивниот концерт закажан за 22 март, е во рамките на серијалот „Градска сесија“ во „Станица 26“ , кој го организираат „3 Гонга“.

Тејлор Свифт е Деликатна

Тејлор Свифт е „Деликатна“

пред 3 дена - Сцена

За Тејлор Свифт , да се биде славна е „деликатна“ ситуација. Откако победи во категоријата за најдобар женски изведувач на...

1 2 3 4 5 6 7