20
1 2 3 4 5 6 7 
Два идентични гола на ист меч со ист играч и ист асистент

Два идентични гола на ист меч со ист играч и ист асистент

пред 59 минути - Фудбал

Гледачите на средбата меѓу Баер Леверкузен и Ајнтрахт Франкфурт кога го видоа голот на домаќините за 4:1 не знаеа дали тоа е стварност или гледаат забавена снимка од претходниот гол за 3:1.

Трилерот меѓу Фиорентина и Лацио кој е тешко да се раскаже

Трилерот меѓу Фиорентина и Лацио кој е тешко да се раскаже

пред 2 часа - Фудбал

Ако Серија А треба да го одбере мечот на сезоната, веќе го има. Ваква драма нема ниту во шпанско, ниту во англиско. Се состои...

Драги Американци  Ве молам не дозволувајте вашата влада да бомбардира уште една земја

Драги Американци, Ве молам не дозволувајте вашата влада да бомбардира уште една земја

пред 2 часа - Без катеторија

Драги Американци, знам дека имате свои проблеми. Премногу работите, ви требаат уште пари. Како ќе платите данок? Каде ќе се лечите кога ќе бидете болни и стари? Војните секогаш се случуваат некаде далеку од вас.

ЈП  Кози и зеленила

ЈП „Кози и зеленила“

пред 3 часа - Живот

Ни со косилки, ни со тримери ( со она дражесно пластично шише бензин опашано на појас), еден американски град реши да ја кастри тревата во градскиот парк со рентани кози.

Преварантот што се сликаше со играчите на Манчестер во Минхен

Преварантот што се сликаше со играчите на Манчестер во Минхен

пред 3 часа - Фудбал

Понекогаш редарите и обезбедувањето се толку неспретни што секоја будала која ќе скрои добар план може да ги изненади и да се појави на теренот кој го гледаат милијарди луѓе.

Емануел Макрон на пат да стане Трамповиот Тони Блер

Емануел Макрон на пат да стане Трамповиот Тони Блер

пред 4 часа - Без катеторија

По подолго време убедувања од неговите најблиски соработници и советници, беше потребна интервенција од Емануел Макрон за...

Хулигани на Левски фрлиле бомба врз полицајка

Хулигани на Левски фрлиле бомба врз полицајка

пред 5 часа - Спорт

Во Бугарија по завршување на регуларниот дел од сезоната се игра плејоф па така на навивачите им се пружа прилика да гледаат неколку меѓусебни дуели на вечните ривали Левски и ЦСКА а на полицијата ѝ се отвора многу работа.

Прес конференција на Конте во стилот на Клоп

Прес конференција на Конте во стилот на Клоп

пред 5 часа - Фудбал

За циркус пред камерите во Премиер лигата обично е задолжен Јирген Клоп, ама и темпераментниот Антонио Конте покажа талент за правење смејурии со помош на жена му.

Кротоне има свој Кристијано Роналдо

Кротоне има свој Кристијано Роналдо

пред 6 часа - Фудбал

Во Серија А изгледа ништо не е готово. Наполи одигра прошло коло реми со Милан, ама сега пак Јуве направи скроз неочекуван кикс на гости против Кротоне, а Наполитанците два пати губеа и на крај го совладаа Удинезе со 4:2.

Koлку вреди зборот  буквално

Koлку вреди зборот (буквално)?

пред 6 часа - Култура

Не е метафора, туку пазарно прашање: колку вреди трудот на пишувачите на текстови, истите оние кои ги читаме секојдневно...

الميسترو نادر عباسي يجعل من الجمهور آلة موسيقية

الميسترو نادر عباسي يجعل من الجمهور آلة موسيقية

пред 7 часа - Сцена

Или што би се рекло на нашки: Маестро Надер Абаси ја прави публиката музички инструмент.

Што знае етикета што се 4 5 години

Што знае етикета што се 4,5 години

пред 7 часа - Забава

Чудесија од гол во 95 та за пласман во финале на Куп

Чудесија од гол во 95-та за пласман во финале на Куп

пред 18 часа - Фудбал

АЕК Атина ја игра можеби најдобрата сезона во клупската историја. На пат се до титулата во грчката лига после цели 24 години а вечерва обезбедија и пласман во финале на Купот со страшен гол на Лазарос Кристодолопулос.

Жената истражувач на мозоците на ментално болните која полуде

Жената-истражувач на мозоците на ментално болните која полуде

пред 21 часа - Култура

Во нова книга Барбара Липска опишува како го преживеала ракот кој се проширил до мозокот, и како болеста ѝ го променила и начинот на мислење, и карактерот, но и природата на менталните болести кои самата ги истражува.

Што збориш

Што збориш?

пред 23 часа - Живот

Со легитимитет на објава во стручен научен журнал, една студија тврди дека луѓето со мало познавање на политика, мислат дека многу знаат за политика.

1 2 3 4 5 6 7