20
1 2 3 4 5 6 7 
Еве како изгледа Северина без шминка

Еве како изгледа Северина без шминка

на 3.2015 - Забава

Постои едно непишано златно правило, а тоа е дека секоја убава жена изгледа волшебно и убаво и кога е без шминка. Севе без...

Како да препознаете фејк лобутинки и зошто НЕ треба да ги купите

Како да препознаете „фејк“ лобутинки и зошто НЕ треба да ги купите

на 3.2015 - Мода

Најпопуларни високи потпетици на светот секако се „лобутинките“, и денес не постои ѕвезда која нема барем еден пар во својата колекција.

Браво за Македонката која ни бремена НЕ се откажа од своите секси селфи фотографии

Браво за Македонката која ни бремена НЕ се откажа од своите секси селфи фотографии!

на 3.2015 - Забава

Бившата сурвајверка Александра Накова и денес предизвикува воздишки на социјалните мрежи со своите провокативни фотографии и покрај тоа што е во деветти месец од бременоста.

Браво за Македонка која ни бремена НЕ се откажа од своите секси селфи фотографии

Браво за Македонка која ни бремена НЕ се откажа од своите секси селфи фотографии!

на 3.2015 - Забава

Бившата сурвајверка Александра Накова и денес предизвикува воздишки на социјалните мрежи со своите провокативни фотографии и покрај тоа што е во деветти месец од бременоста.

Емина Јаховиќ живее во куќа од два милини евра и прв комшија и е султанот Сулејман

Емина Јаховиќ живее во куќа од два милини евра и прв комшија и е султанот Сулејман

на 3.2015 - Сцена

Емина неодамна се пресели во вила која вреди два милиони евра и која се наоѓа во познатата истанбулска населба Бејкроз. Прв...

Дали ви се допаѓа пролетниот бохо стил на Катарина Ивановска во новиот спот на ДНК Фото  Видео

Дали ви се допаѓа пролетниот „бохо“ стил на Катарина Ивановска во новиот спот на ДНК (Фото + Видео)

на 3.2015 - Забава

Популарниот македонски бенд ДНК пред неколку дена го претстави новиот спот за песната „Најмила“ а во него главата улога ја имаше најпознатата македонска манекенка со интернационална кариера, Катарина Ивановска.

Да јас сум горда на моето тело Храбра жена ги воодушеви сите со фотографија што ја објави на Фејсбук

Да, јас сум горда на моето тело: Храбра жена ги воодушеви сите со фотографија што ја објави на Фејсбук!

на 3.2015 - Забава

Рајчел Холис, мајка на три деца, сакајќи да им испрати јасна порака на жените, објави фотографија на која е во костим за капење и на кој се гледа дека има стрии и опуштена кожа на стомакот.

Даниел Кајмакоски меѓу 10 те фаворити за победа на Евровизија

Даниел Кајмакоски меѓу 10-те фаворити за победа на Евровизија

на 3.2015 - Живот

Даниел Кајмакоски на реномираниот портал „Eurovision World“ се наоѓа меѓу 10-те топ земји претставнички кои имаат најголеми шанси за победа на Евровизија.

Ново видео на модната блогерка Азизе Демиши од Струга Како да направите совршена пролетна шминка

Ново видео на модната блогерка Азизе Демиши од Струга: Како да направите совршена пролетна шминка!

на 3.2015 - Забава

Погледнете ја новата пролетна шминка на Азизе Демиши од Струга која стои зад модниот блог „ Rosee96 “. Азизе инспирирана...

Еве како вежбаат скопјанките

Еве како вежбаат скопјанките

на 3.2015 - Забава

Погледнете го видеото направено во познатиот скопски фитнес центар Магнус на кое случајно налетавме сурфајќи на интернет.

Карлеуша исплашена затоа што Ким Кардашија повторно го краде нејзиниот стил

Карлеуша исплашена затоа што Ким Кардашија повторно го краде нејзиниот стил?

на 3.2015 - Сцена

Ким Кардашијан постави нова фотографија на која повторно многу потсетува на српската пејачка Јелена Карлеуша. Последните...

Па која не би сакала да има ваков професор по математика

Па која не би сакала да има ваков професор по математика?!

на 3.2015 - Забава

26 годишниот Италијанец Пјетро Босели е прогласен за најзгодниот професор по математика на светот. Тој предава математика на лондонскиот универзитет, а слободното време го користи за да тренира напорно.

Децата на Цеца Ражнатовиќ Вељко и Анастасија какви што не сте ги виделе досега

Децата на Цеца Ражнатовиќ, Вељко и Анастасија, какви што не сте ги виделе досега

на 3.2015 - Сцена

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ заедно со своите деца, Вељко и Анастасија присуствуваше на гламурозната свадба на Андреја Миќуновиќ, ќерка на познатиот српски бизнисмен Бранислав Брана Миќуновиќ.

Ива од Хрватска VS Марија од Македонија која имаше подобар настап на Икс фактор

Ива од Хрватска VS Марија од Македонија– која имаше подобар настап на Икс фактор?

на 3.2015 - Живот

Средношколтата Ива Ќуриќ од Ѓаково се пласираше во наредниот круг на музичкото шоу „Икс фактор“ откако ги воодушеви сите со интерпретацијата на песни од реп беднот Елитни одреди.

Ви ги претставуваме најпопуларните бои на лакови за нокти за пролет лето 2015

Ви ги претставуваме најпопуларните бои на лакови за нокти за пролет/лето 2015

на 3.2015 - Мода

Кога станува збор за лаковите за нокти, оваа пролет и лето главниот акцент ќе биде на класичните тонови и нијансите на месо боја, како и на нежните пастелни и ненаметливи бои.

1 2 3 4 5 6 7