20
1 2 3 4 5 6 7 

Ретроспектива на Пиволенд – Како фестивалот се развиваше во препознатлив бренд

пред 8 месеци - Храна

Фестивалот кој стана препознатлив скопски бренд, својата приказна ја започна во 2008 година. Поминаа точно 10 години од првиот...

САФ, Ван Гог, Неверне Бебе, Сарс, Негатив на јубилејниот Пиволенд 2017

пред 8 месеци - Храна

Десеттиот јубилеен роденден на Пиволенд, традиционално ќе се одржи на Скопското Кале, од 7-ми до 12-ти август. Почнувајќи...

Десеттиот Пиволенд во Скопје од 7 до 12 август

пред 9 месеци - Храна

Пиволенд , традиционалниот фестивал на пивото во Скопје оваа година ќе се одржи малку порано за разлика од претходните години.

Десеттиот Пиволенд во Скопје од 7 до 12 август

пред 9 месеци - Храна

Пиволенд , традиционалниот фестивал на пивото во Скопје оваа година ќе се одржи малку порано за разлика од претходните години.

Целосна музичка програма на Пивофест 2017

пред 9 месеци - Храна

Организаторите на Пивофест во Прилеп ја објавија целосната музичка програма за годинешното издание која што може да ја погледнете подолу заедно со саатницата по која е предвидено да настапат музичките ѕвезди.

Северина ќе биде главна музичка ѕвезда на Пивофест 2017

пред 9 месеци - Храна

Хрватската музичка ѕвезда Северина ќе настапи на затворањето на фестивалот на пивото во Прилеп на 16-ти јули. Ова е второ...

Објавени дел од учесниците на Пивофест во Прилеп

пред 9 месеци - Храна

Психомодо Поп, Ален Исламовиќ, Амадеус Бенд, Нокаут, Ај Кју и реге артистот Дон Минот се дел од музичарите за кои што е објавено дека ќе настапат на 15-тото издание на Пивофест во Прилеп кој што оваа година ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули.

Познатите датумите за Пивофест 2017 во Прилеп

пред 9 месеци - Храна

Новото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули . Ова ќе биде јубилејно 15-то...

Испитување на мислење за Лашко пиво

пред 9 месеци - Храна

Во соработка со Скопска Пивара правиме истражување за досегашните спроведени активности на Лашко пиво во Македонија. Прашалникот...

Сендвич со сирење, сланина и пиво

пред 10 месеци - Храна

Брз и лесен сендвич за подготовка доколку сакате да ги почестите гостите со нешто интересно и поразлично

Јубилеен 15-ти Пиво Фест во Белград

пред 10 месеци - Храна

Од 16-ти до 20-ти август на традиционалната локација Ушче ќе се одржи јубилејното 15-то издание на пивскиот фестивал во Белград каде што се очекуваат повеќе од половина милион посетители.

Викендов е второто издание на Вртешка во Белград

пред 11 месеци - Храна

Викендот што ни доаѓа, односно 5-ти и 6-ти Мај ќе се одржи второто издание на интернационалниот фестивал на крафт пива Вртешка во соседна Србија.

Lager Vs. Ale

пред 11 месеци - Храна

Видео направено од „The Huffington Post“ кое што ја објаснува разликата помеѓу основните два типа на пива: лагер и ејл, кои потоа се делат на многу други стилови.

Направи сам: Ѕиден пивски отворач

пред 12 месеци - Храна

Доколку имате малку слободно време можеби ќе сакате да си направите ваков ѕиден отворач за пива со вграден магнет кој ќе ги собира капачињата Деталните инструкции се на следниов линк: Buzzfeed.

Локали со најскапо пиво во Прага

на 2.2017 - Храна

Прага е еден од најважните пивски градови и сигурно нема љубител на пиво што не би сакал да го посети. Honest Prague Guide...

1 2 3 4 5 6 7