20
1 2 3 4 5 6 7 
Ова е последната фотографија што ја направила Калина Велевска на Кајмакчалан

Ова е последната фотографија што ја направила Калина Велевска на Кајмакчалан

ново - Македонија

Анализата и извештајот за зимското искачување на Кајмакчалан 2018-та на ФПСМ е полн со пропусти, недоречености и содржи низа...

ВМРО ДПМНЕ  СДСМ ја загрози безбедноста на граѓаните со амнестијата на над 2 000 затвореници

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја загрози безбедноста на граѓаните со амнестијата на над 2.000 затвореници

пред 7 минути - Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ порачуваат дека Судот мора да се ослободи од стегите на власта, а Македонија од заробена држава повторно да се врати на демократските принципи кон кои се стремат сите граѓани на државата.

Заев за ОРФ  Македонија се надева на решение со Грција до јули

Заев за ОРФ: Македонија се надева на решение со Грција до јули

пред 17 минути - Македонија

Македонија се надева дека до Самитот на НАТО во јули ќе се пронајде решение за спорот со Грција околу уставното име на земјава, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за австриската радиостаница ОРФ, што го пренесува Ројтерс.

Изгоре семејна куќа во Охрид   едно лице загина

Изгоре семејна куќа во Охрид - едно лице загина

пред 21 минути - Македонија

Охриѓани потресени од вчерашната трагедија, откако изгоре семејна куќа и во неа беше пронајден мртов маж. Како што информираат од МВР, вчера околу 18.

И рекол на својата баба да се пресели во неговата гаража   кога влегла внатре останала во шок

И рекол на својата баба да се пресели во неговата гаража - кога влегла внатре останала во шок

пред 21 минути - Живот

Неодамна, новопечениот родител Мартин Бров бил приморан мајката на неговата жена откако станала и баба да ја пресели во близина на нивната куќа во која живее тој и неговата сопруга.

Нов силен земјотрес во Мексико

Нов силен земјотрес во Мексико

пред 31 минути - Свет

- Земјотрес со интензитет од 6,1 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во реонот на мексиканскиот главен град Мексико Сити.

Грчка Алфа ТВ  Коѕијас во следните денови ќе го посети Скопје

Грчка Алфа ТВ: Коѕијас во следните денови ќе го посети Скопје

пред 31 минути - Македонија

Шефот на грчката дипломатија во следните денови доаѓа во Скопје, објави грчката телевизија Алфа. Во прилогот емитуван во...

Иванов ја посети Железната црква во Истанбул

Иванов ја посети Железната црква во Истанбул

пред 31 минути - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, кој е во официјална посета на Турција, вчера ја посети уникатната бугарска Железна црква Св.

НБА  Ол стар викендот за Џејмс и неговата дружина

НБА: Ол стар викендот за Џејмс и неговата дружина

пред 57 минути - Кошарка

Заврши Ал стар викендот во НБА лигата и тоа со триумф на тимот на Леброн Џејмс. Кошаркарските ѕвезди прикажаа атрактивна...

Купот за МЗТ Скопје

Купот за МЗТ Скопје

пред еден час - Кошарка

Кошаркарите на МЗТ Скопје се освојувачи на македонскиот куп откако во салата Јасмин во Кавадарци славеа против големиот ривал Работнички и ја освоија 9.

Едно лице тешко повредено а уште 11 полесно во сообраќајќи во Скопје

Едно лице тешко повредено а уште 11 полесно во сообраќајќи во Скопје

пред еден час - Македонија

Пешак е тешко повреден, а 11 лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 24 сообраќајни несреќи регистрирани изминатиот викенд на подрачјето на СВР Скопје.

Бугарскиот патријарх се огласи по барањето на МПЦ

Бугарскиот патријарх се огласи по барањето на МПЦ

пред еден час - Македонија

Посетата на бугарскиот претседател Румен Радев и двајца митрополити на БПЦ на Македонија и Бигорскиот манастир, патријархот Неофит го оценува како „радосна вест“.

Ишингер  Патот на Македонија кон ЕУ и НАТО треба да биде одблокиран

Ишингер: Патот на Македонија кон ЕУ и НАТО треба да биде одблокиран

пред еден час - Македонија

Патот на Македонија кон ЕУ и НАТО требаше одамна да биде одблокиран, смета претседавачот со Минхенската безбедносна конференција и поранешен германски амбасадор во САД, Волфганг Ишингер.

Џафери  Лика  Османи и Филипче во Приштина по повод 10 години независност на Косово

Џафери, Лика, Османи и Филипче во Приштина по повод 10 години независност на Косово

пред еден час - Македонија

По повод одбележувањето десет години од прогласување на независноста на Косово, државна делегација на Република Македонија...

Претседателот Иванов во официјална посета на Турција

Претседателот Иванов во официјална посета на Турција

пред еден час - Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова, од денеска престојува во официјална посета на Република Турција.

1 2 3 4 5 6 7