20
1 2 3 4 5 6 7 
Пролетен фестивал на виното во Комплексот Македонско село

Пролетен фестивал на виното во Комплексот “Македонско село”

пред 2 дена - Сцена

Од 20-ти до 22-ри април во Комплексот “Македонско село” ќе се оддржи третиот по ред Пролетен фестивал на виното. Ние како...

Влатко Стефановски оддржа концерт во Виена

Влатко Стефановски оддржа концерт во Виена

пред 2 дена - Сцена

Познатиот македонски гитарист Влатко Стефановски неодамна оддржа свој соло концерт во театарот “Акцент” во Виена. Од Амбасадата...

Мега проектот Извор со концертна промоција низ цела Македонија

Мега проектот “Извор” со концертна промоција низ цела Македонија

пред 2 дена - Сцена

Авалон продукција, како и секогаш досега така и овој пат, со големо задоволство најавува продолжение на концертната турнеја...

За прв пат во Скопје големо Pink Floyd шоу

За прв пат во Скопје големо “Pink Floyd” шоу

пред 2 дена - Сцена

По настапите пред повеќе од милион фанови низ целиот свет, на 14-ти ноември со почеток во 20:30h, во ВИП Арената “Борис Трајковски” ќе имаме можност да уживаме во нешто што е многу повеќе од најдоброто трибјут “Pink Floyd” шоу на светот.

Почина Боки Милошевиќ  еден од најголемите и најпознати музичари во регионот

Почина Боки Милошевиќ – еден од најголемите и најпознати музичари во регионот

пред 2 дена - Сцена

Познатиот српски кларинетист Божидар Боки Милошевиќ почина вчеравечер 16-ти април во болница во Белград во 87-та година од животот.

И оваа година во Градскиот парк во Скопје  Bob Marley Day

И оваа година во Градскиот парк во Скопје – Bob Marley Day

пред 2 дена - Сцена

Како што дознава Музика24, и оваа година по 16-ти пат ќе се оддржи култниот настан Bob Marley Day кој што традиционално и оваа година ќе се случува во Градскиот парк во Скопје.

Пол Ван Дајк го отвара Д Фестивал

Пол Ван Дајк го отвара “Д Фестивал”

пред 2 дена - Сцена

Двократниот број еден светски ди-џеј Пол Ван Дајк на 6-ти јули ќе настапи на отворањето на “Д Фестивал” во Дојран, објавија од Пасворд продукција.

Наташа Беквалац во проблеми со лихвари

Наташа Беквалац во проблеми со лихвари

пред 2 дена - Сцена

Како што дознава српски Ало, првата сериозна караница меѓу поп ѕвездата Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ се случила кога се дознало дека тој долгува сериозна сума пари.

Кончита призна дека е ХИВ позитивна

Кончита призна дека е ХИВ позитивна

пред 2 дена - Сцена

Победничката на Евросонг во 2014 година, Кончита Вруст од Австрија, изјави дека е ХИВ-позитивна и дека е на редовен третман веќе со години, објави Би-Би-Си.

Ансамблот Танец со велигденски концерт во Битола

Ансамблот “Танец” со велигденски концерт во Битола

пред 4 дена - Сцена

Светски докажаниот амбасадор на македонскиот фолклор, кој веќе шест децении претставува уникатен симбол на македонската култура и уметност, ансамблот “Танец” утре понеделник (16 април), ќе одржи велигденски концерт во Центарот за култура во Битола.

Евровизија 2018 Македонија настапува 11 та на евровизиското тв шоу

Евровизија 2018: Македонија настапува 11-та на евровизиското тв шоу

пред 4 дена - Сцена

Пред само некој ден беше откриен и редоследот на земјите учеснички кои ќе настапуваат во двете полуфинални вечери. Македонија е 11-та по ред.

Светски познатиот хит Despacito избришан од YouTube

Светски познатиот хит “Despacito” избришан од YouTube?

пред 4 дена - Сцена

Само пет дена откако беше објавено дека спотот на Луис Фонси во соработка со Дади Јанки официјално е најгледаниот на YouTube со 5 милијарди прегледи, хакери успеаја да го избришат.

YouTube избриша илјадници македонски музички видеа

YouTube избриша илјадници македонски музички видеа

пред 5 дена - Сцена

Авторите на најпопуларните музички хитови во регионот одлучија повеќе да не ги толерираат македонските продукции и музичари...

Боби Павловски пееше за својата најголема и најболна Рана

Боби Павловски пееше за својата најголема и најболна “Рана”

пред 5 дена - Сцена

“Рана” е најновото музичко остварување на пејачот Боби Павловски, кој и овој пат ја продолжи соработката со еден од нашите најдобри хит-мејкери, Лазар Цветковски.

24 Промо Кали  Ти ми заде се

24 Промо: Кали – “Ти ми заде се”

пред 5 дена - Сцена

Неодамна Калина Велковска – Кали го издаде својот прв соло сингл, а воедно истиот го промовираше и со видео спот. Песната “Ти...

1 2 3 4 5 6 7