20
1 2 3 4 5 6 7 
Познатиот ЈУ кошаркар и тренер во Патот до

Познатиот ЈУ кошаркар и тренер во „Патот до ...

пред 4 часа - Сцена

„Да не беше војната, кошаркарската репрезентација на поранешна Југославија можеше да го победи американскиот „дрим-тим“ на САД на Игрите во Барселона во 1992 година“ - Душан Дуда Ивковиќ Професионален кошаркар, потоа тренер.

Во недела  Секунди пред катастрофата во

Во недела, „Секунди пред катастрофата“ во ...

пред 4 часа - Сцена

Недела, 25 март, Сител телевизија, веднаш по "Судбините од животот" 22 април, 1992 година. Во Халиско во државата Гвадалахара во Мексико се случи голема катастрофа кога во серија на експлозии во канализациониот систем погинаа над 240 луѓе.

Студио 1 Скопје напладне Лица Шоу биз

Студио 1, Скопје напладне, Лица, Шоу биз ... ...

пред 4 часа - Сцена

Нова телевизија од идната недела Од 29 март, четврток, нова национална телевизија започнува да зрачи во македонскиот телевизиски етер.

Термин за македонски филм во сабота на Наша ТВ

Термин за македонски филм во сабота на Наша ТВ - ...

пред 4 часа - Сцена

Време за македонски филм на Наша 24 март, ден сабота, време за македонски филм на Наша ТВ. Вечерва во 21.15 часот ќе биде...

80 локации во Македонија по деветти пат ќе потонат во

80 локации во Македонија по деветти пат ќе потонат во ...

пред 4 часа - Сцена

Деветта година по ред, Македонија се вклучува во одбележувањето на најголемата светска еколошка акција Часот на планетата Земја, кога во 20:30 часот по локално време, во период од еден час во мрак ќе потонат над 180 земји и 7000 града ширум светот.

Забрани и копирања но

Забрани и копирања, но... ...

пред 4 часа - Сцена

ТВ Пакет е единствен портал на пазарот кој генерално се занимава со презентација и критика на телевизиските содржини кои се емитуваат на македонските телевизии.

 Код открива дали Трамп стана претседател со

„Код“ открива дали Трамп стана претседател со ...

пред 4 часа - Сцена

За Трамп и Сопот, ќе гледаме Код во недела на Телма Недела, 25 март, 19.15 часот, веднаш по централните вести на Телма,...

Харун од Парампарче  Сé уште се хранам со

Харун од „Парампарче“ : Сé уште се хранам со ...

пред 4 часа - Сцена

Харун зборува за младите години, но и за својата кариера Бариш Фалај е 45 годишниот актер кој имавме прилика да го запознаеме во серијата „Една силна жена“ , мегахитот „Езел“, и во хит серијата „Парампарче“ .

ТВ Времеполов  Се сеќавате ли на серијата Sweet Valley

ТВ Времеполов | Се сеќавате ли на серијата „Sweet Valley ...

пред 4 часа - Сцена

1999 година - вечерна серија на Телма за тинејџерските авантури Далечната 1999 година, телевизија Телма ја емитуваше американската тинејџерска серија "Гимназија - Слатка долина".

Јосипа Лисац во Македонска филхармонија на 20 ти април

Јосипа Лисац во Македонска филхармонија на 20-ти април

пред 4 часа - Сцена

Авалон со концерт и на Јосипа Лисац Концертот на Јосипа Лисац закажан за 20-ти април е пред распродавање, информираат од продукцијата Авалон која е организатор на овој настан.

Авалон го земаа Владо Јаневски  се најавува голем

Авалон го земаа Владо Јаневски - се најавува голем ...

пред 4 часа - Сцена

Владо Јаневски најавува голем спектакл на 1 јуни Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија својата соработка после пауза од повеќе од десет години.

Нова крими СФ серија Среќниот Хари во 23 30 часот

Нова крими СФ серија „Среќниот Хари“ во 23:30 часот ...

пред 4 часа - Сцена

Од продукцијата на Carnival Films и POW! Entertainment ... Во понеделник во 23.30 часот на Сител телевизија ќе бид еемитувана...

Воената мини драма Саботери во вечерниот термин

Воената мини драма „Саботери“ во вечерниот термин ...

пред 4 часа - Сцена

" Kampen om tungtvannet " по 22.15 часот на Прва На местото од првата сезона на шведската "Арн Дал" на Прва во вечерниот термин доаѓа нова скандинавска серија, работена во продукција мна Норвешка, Велика Британија и Германија.

Пред Велигден Алфа со реприза на мини серијалот за

Пред Велигден, Алфа со реприза на мини серијалот за ...

пред 4 часа - Сцена

Влатко Стефановски отворено и искрено во Б со

Влатко Стефановски отворено и искрено во „Б со ...

пред 4 часа - Сцена

Вечерва искрено интервју со големиот гитарист Во недела (15. април) од 21:15 часот во емисијата “Б со точка” - искрено и отворено Драган Костиќ ќе разговара со нашиот светски гитарски бренд – Влатко Стефановски.

1 2 3 4 5 6 7