20
1 2 3 4 5 6 7 
Ќе бара ли СЈО одговорност за Хари Костов Бранко Бојчевски и Зоран Верушевски за случајот Сопот

Ќе бара ли СЈО одговорност за Хари Костов, Бранко Бојчевски и Зоран Верушевски за случајот Сопот?

пред 5 часа - Македонија

СЈО денес го повлече обвинението за случајот „Сопот“. Според обвинителката Катица Јанева, нема доволно докази против обвинетите за делото за кое се товарат.

Помошник ја фати Џеј Ло на незгодно место

Помошник ја фати Џеј Ло на незгодно место

пред 2 дена - Забава

Во новиот број на магазинот „Харпер Базар“ светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез повторно покажува со каква убавина и сексапил разполага.

Еве како изгледаше Ана првата жена на Дарко Панчев

Еве како изгледаше Ана- првата жена на Дарко Панчев

пред 3 дена - Забава

Маја и Дарко Панчев се во брак веќе подолго време и животот го живеат мирно и без скандали. Нивните две ќерки ги носат имињата на своите баби, Надица, по мајката на Дарко и Марија по мајката на Маја.

Му се одмаздува ли ДУИ на ВМРО ДПМНЕ за Законот за јазици

Му се одмаздува ли ДУИ на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазици?

пред 3 дена - Македонија

Апсењето и притворањето на поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи Васе Доневски, отвора сериозен сомнеж дека целиот случај е само одмазда на ДУИ кон ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазици.

Сведокот на СЈО Мерцедесот е набавен законски никој не ми сугерираше каков избор да направиме

Сведокот на СЈО: Мерцедесот е набавен законски, никој не ми сугерираше каков избор да направиме

пред една недела - Македонија

Денес на рочишитето за случајот Тенк набавка на службеното возило Мерцедес, сведочеше сведокот Киро Тодоровски, кој беше предложен од СЈО, а кој своевремено бил член на комисијата за еволација и избор.

Познат идентитетот на загинатиот во страшната сообраќајка која се случи вечерва

Познат идентитетот на загинатиот во страшната сообраќајка која се случи вечерва

пред една недела - Македонија

Страотна сообраќајка околу 17 часот јсе случила на патниот правец Кочани – Штип, објави порталот sky.mk. Во страшната сообраќајка учествувале два мотоцикли и автомобил, при што загинало едно лице.

Кои се лицата кои Шилегов ги назначи да управуваат и вршат надзор со јавните претпријатија

Кои се лицата кои Шилегов ги назначи да управуваат и вршат надзор со јавните претпријатија?

пред 2 недели - Македонија

Над стотина лица во четвртокот се назначени за членови на Управните и Надзорните одбори на јавните прептријатија и градинките на територија на град Скопје.

Девојката со најдобар задник во светот се соблече во танга на снегот

Девојката со најдобар задник во светот се соблече во танга на снегот

пред 2 недели - Забава

Некогашната Мис бумбум, Сузи Кортез одлучи да му пркоси на снегот и ладното време. Сузи е огромен фан на фудбалот и е страствена навивачка на Барселона.

Одбраната тврди Со незаконски докази се конструира непостоечки случај а патиштата уште се градат

Одбраната тврди: Со незаконски докази се конструира непостоечки случај, а патиштата уште се градат

пред 2 недели - Македонија

Со незаконски докази се конструира непостоечки случај, тврди одбраната на обвинетите на денешното судење за случајот „Траекторија“, во кој е опфатена изведбата на автопатиштата Миладиновци – Штип и Кичево – Охрид.

Продолжува судската фарса се одбива секој законски предлог на одбраната за да му се помогне на СЈО

Продолжува судската фарса, се одбива секој законски предлог на одбраната за да му се помогне на СЈО

пред 2 недели - Македонија

Продолжува политичкиот прогон и апсурдните судски процеси на СЈО. Судската фарса продолжи преку одбивање на секој законски...

Бујната Снеки од Чиста љубов го покажа задникот

Бујната Снеки од „Чиста љубов“ го покажа задникот

пред 2 недели - Забава

Хрватската старлета, актерка и писателка Нивес Целзиус се сети на летото и покажа каде би сакала да биде во овие студени денови.

Oбјавени писмата што генерал Праљак ги напишал пред самоубиството еве што порачува

Oбјавени писмата што генерал Праљак ги напишал пред самоубиството- еве што порачува

пред 2 недели - Свет

Деновиве хашкиот трибунал ги објави резултатите на истрагата за тоа како хрватскиот генерал Праљак воопшто стигнал до отровот со кој што се самоуби и како успеал да го прошверцува во судница.

Бев најсреќна трудница но тогаш сопругот ми кажа дека и љубовницата чека негово дете

Бев најсреќна трудница, но тогаш сопругот ми кажа дека и љубовницата чека негово дете

пред 2 недели - Забава

Една изневерена трудница својата приказна ја сподели со светот. Била многу среќна, но одеднаш се исчезнало. Сопругот и кажал дека има љубовница која исто така е бремена.

Македонка целосно оздравела од рак во 4 ти стадиум со едноставен рецепт

Македонка целосно оздравела од рак во 4-ти стадиум со едноставен рецепт

пред 2 недели - Забава

Се користи вар во каменеста форма, 500 грама негасена вар. Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере (да не биде росфај).

Заев преговара да се смени и химната?!

пред 3 недели - Македонија

Дали и промена на химната е вклучена во преговорите меѓу македонската и грчаката влада? Ова прашање се поставува во јавноста, откако денеска грчкиот весник „Катимерини“ излезе со тврдење дека нашата химна содржела „иредентистички наводи“.

1 2 3 4 5 6 7