20
1 2 3 4 5 6 7 
Тајната полиција го удирала со клоци и летва за лажно да сведочи во Сопот

Тајната полиција го удирала со клоци и летва за лажно да сведочи во „Сопот“

пред 3 часа - Македонија

Во образложението на специјалното јавно обвинителство да го повлече обвинението против обвинетите во случајот „Сопот“, бидејќи...

Државниот долг на САД првпат го надмина износот од 21 000 милијарди долари

Државниот долг на САД првпат го надмина износот од 21.000 милијарди долари

пред 3 часа - Економија

Националниот долг на САД првпат во историјата ја надмина сумата од 21.000 милијарди долари, покажуваат најновите податоци на американското Министерство за финансии.

Асад вози и разгледува што е останато во разрушената Гута

Асад вози и разгледува што е останато во разрушената Гута

пред 3 часа - Свет

Претседателот на Сирија, Башар ал Асад се возеше низ ослободената Гута, предградието на Дамаск. Видеото е објавено од сириската државна агенција САНА.

Школа за жени нинџи во Иран Тренинг за самоодбрана од семејно насилство

Школа за жени-нинџи во Иран: Тренинг за самоодбрана од семејно насилство

пред 3 часа - Забава

Група жени од Иран станаа вистински нинџи како од филмовите со Брус Ли. Нинџицу е традиционална источноазиска боречка вештина.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се исплашени од новата енергија на ВМРО ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се исплашени од новата енергија на ВМРО-ДПМНЕ

пред 4 часа - Македонија

„СДСМ е исплашен од новата енергија на ВМРО-ДПМНЕ. Наместо да се фокусира на суштината на проблемите, на паднатиот стандард,...

 МедиаТек сака да ја намали цената на Андроид смартфоните со новиот процесор Хелио П60

„МедиаТек“ сака да ја намали цената на Андроид смартфоните со новиот процесор „Хелио П60“

пред 4 часа - Техно

Тајванската компанија „МедиаТек“, која се етаблираше како еден од најголемите производители на процесори за паметни телефони, продолжува да го проширува својот удел на пазарот во оваа индустрија.

Како би изгледал светот доколку Земјата ротира во спротивна насока

Како би изгледал светот доколку Земјата ротира во спротивна насока?

пред 4 часа - Техно

Дали некогаш сте се запрашале што би било поразлично доколку земјата се врти во спротивна насока? „Би-Би-Си- Фјучр“ им го постави тоа прашање на научниците, кои открија интересни детали за ротацијата на Земјата.

 Епл произведува сопствени дисплеи

„Епл“ произведува сопствени дисплеи

пред 4 часа - Техно

Првпат во својата историја, „Епл“ развива и произведува сопствени дисплеи, тврди „Блумберг“. Компанијата од Купертино моментно има тајна мала фабрика во Калифорнија каде се изработуваат тест единици.

Розберг Кога Хамилтон го дава најдоброто не може да биде запрен од никого

Розберг: Кога Хамилтон го дава најдоброто не може да биде запрен од никого

пред 4 часа - Без катеторија

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон минатата година ја освои својата четврта светска титула во Формула 1 и во 2018 се подготвува за напад на петтата.

За Белата куќа резултатите од изборите во Русија не се изненадување според ОБСЕ немало вистински избор

За Белата куќа резултатите од изборите во Русија не се изненадување, според ОБСЕ немало вистински избор

пред 4 часа - Свет

Белата куќа „не е изненадена од резултатот” од претседателските избори во Русија, што му овозможија на Владимир Путин уште шестгодишен мандат.

И Твитер забранува реклами на крипто валути

И Твитер забранува реклами на крипто валути

пред 4 часа - Економија

Социјалната мрежа Твитер ќе ги забрани рекламите на крипто валути на својата платформа. Американската компанија ќе ја објави...

Фиорентина ја прекрсти својата база во Давиде Астори

Фиорентина ја прекрсти својата база во „Давиде Астори“

пред 4 часа - Фудбал

Раководството на Фиорентина одлучи да ја преименува клупската база во „Давиде Астори“. Триесет и едногодишниот капитен на „виолетовите“ неочекувано почина на 4 март, само неколку часа пред натпреварот со Удинезе.

Кои се духовите што го чуваат Путин

Кои се „духовите“ што го чуваат Путин?

пред 5 часа - Забава

Федералната служба за обезбедување во Русија, позната како ФСО, се смета дека е најтајна специјална организација во земјата, позатворена и од ФСБ.

Автономен автомобил на Убер уби пешак

Автономен автомобил на „Убер“ уби пешак

пред 5 часа - Свет

Автономен автомобил на компанијата „Убер технолоџис“ удри жена во градот Темпи во американската сојузна држава Аризона, која подоцна почина.

СДСМ Правото на протест е неспорно но тука станува збор за организирани закани врз пратениците

СДСМ: Правото на протест е неспорно, но тука станува збор за организирани закани врз пратениците

пред 5 часа - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски. „На граѓаните на Струмица и околината Мицковски им должи извинување затоа што 11 години беа заборавени од централната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

1 2 3 4 5 6 7