20
1 2 3 4 5 6 7 
Објавени номинациите за Brit Awards

Објавени номинациите за Brit Awards

пред еден месец - Сцена

Ed Sheeran и Dua Lipa ja предводат листата номинации за претстојните Британски музички награди. Dua Lipa има пет номинации...

Rag n Bone Man ќе настапи на Brit Awards

Rag’n’Bone Man ќе настапи на Brit Awards

пред еден месец - Сцена

Минатогодишниот добитник на Critic’s Choice наградата, Rag’n’Bone Man се приклучи кон листата изведувачи на Британските музички награди.

Foo Fighters на Brit Awards

Foo Fighters на Brit Awards

пред еден месец - Сцена

Американскиот рок бенд Foo Fighters за првпат во својата кариера ќе настапи на Британските музички награди кои ќе се одржат следниот месец.

Топ 100 на Антена 5 за 2017

Топ 100 на Антена 5 за 2017

пред еден месец - Сцена

1. Portugal. The Man Feel It Still 2. Ed Sheeran Shape Of You 3. Luis Fonsi & Daddy Yankee feat Justin Bieber Despacito 4.

Eminem ќе настапи на MTV Europe Music Awards

Eminem ќе настапи на MTV Europe Music Awards

пред 3 месеци - Сцена

Само еден ден по објавувањето на новиот сингл “Walk On Water” на Eminem во соработка со Beyonce, објавено е дека раперот ќе се приклучи кон изведувачите на MTV Europe Music Awards кои ќе се одржат на 12 ноември во Лондон.

U2   MTV EMA Глобални икони

U2 – MTV EMA Глобални икони

пред 3 месеци - Сцена

Добитници на наградата “Глобална икона” за 2017 која ќе се додели во рамките на MTV европските музички награди се ирските рок легенди U2.

David Guetta на MTV EMA

David Guetta на MTV EMA

пред 3 месеци - Сцена

Големото финале на MTV музичката недела во рамките на MTV Европските музички награди ќе биде засилено со францускиот суперстар диџеј и продуцент David Guetta кој ќе одржи едночасовен сет на лондонскиот плоштад Трафалгар во сабота, на 11 ноември.

U2   MTV EMA Глобални икони

U2 – MTV EMA Глобални икони

пред 3 месеци - Сцена

Добитници на наградата “Глобална икона” за 2017 која ќе се додели во рамките на MTV европските музички награди се ирските рок легенди U2.

Liam Payne  Clean Bandit настапуваат на MTV европските музички награди

Liam Payne, Clean Bandit настапуваат на MTV европските музички награди

пред 4 месеци - Сцена

Листата со изведувачи за претстојните MTV европски музички награди стана побогата за уште четири имиња. Членот на One Direction,...

Killers  Shawn Mendes и Camila Cabello на MTV EMA

Killers, Shawn Mendes и Camila Cabello на MTV EMA

пред 4 месеци - Сцена

MTV објави петмина изведувачи кои ќе настапат на претстојното доделување на MTV европските музички награди. Тоа се: познатиот рок состав The Killers, поп ѕвездите Demi Lovato, Shawn Mendes, Kesha, Camila Cabello и популарниот рапер Stormzy.

Објавени номинациите за MTV Europe Music Awards

Објавени номинациите за MTV Europe Music Awards

пред 4 месеци - Сцена

MTV ги објави номинациите за MTV европските музички награди 2017. Светската поп икона Taylor Swift е номинирана за дури шест награди, вклучувајќи ги наградите за Спот на годината (за “Look What You Made Me Do”) и за Најдобар изведувач.

ИФА Лисабон  Трендови кај апарати за домаќинство

ИФА Лисабон: Трендови кај апарати за домаќинство

пред 10 месеци - Сцена

На ИФА глобалната прес конференција која се одржа во Лисабон од 20 до 23 април е најавен најголемиот европски саем на потрошувачка електроника и апарати за домаќинство, кој ќе се одржи од 1 до 6 септември во Берлин, Германија.

ИФА Лисабон  Трендови кај потрошувачка електроника

ИФА Лисабон: Трендови кај потрошувачка електроника

пред 10 месеци - Сцена

На ИФА глобалната прес конференција која се одржа во Лисабон од 20 до 23 април е најавен најголемиот европски саем на потрошувачка електроника и апарати за домаќинство, кој ќе се одржи од 1 до 6 септември во Берлин, Германија.

ИФА Глобална прес конференција во Лисабон

ИФА Глобална прес конференција во Лисабон

пред 10 месеци - Сцена

Од 20 до 23 април во Лисабон, Португалија, се одржа годинешната ИФА глобална прес конференција на која е најавен саемот ИФА...

Katy Perry ќе настапи на Brit Awards

Katy Perry ќе настапи на Brit Awards

на 2.2017 - Сцена

Американската ѕвезда Katy Perry се приклучи кон листата изведувачи на претстојните Британски музички награди. Тоа ќе биде нејзин прв настап во живо на британските ТВ екрани после три години.

1 2 3 4 5 6 7