20
1 2 3 4 5 6 7 
Вештак Села би можел неколку години да има невролошки напади од ударите

Вештак: Села би можел неколку години да има невролошки напади од ударите

пред 17 минути - Македонија

Навремената медицинска помош го спасила лидерот на Алијанса за Албанците и пратеник, Зијадин Села од смрт на 27 април, минатата...

Без плунка јазик и ненајавена голотија Холивуд воведува нови правила за сцените со секс

Без плунка, јазик и ненајавена голотија: Холивуд воведува нови правила за сцените со секс

пред 17 минути - Култура

Скандалите со холивудскиот продуцент Харви Вајнстин како и движењето #MeToo доведоа до измени на правилата во врска со снимањето на сцените со секс.

Во Берлин нападната муслиманка поради носење бурка

Во Берлин нападната муслиманка поради носење бурка

пред 27 минути - Свет

Во Берлин денеска била нападната и вербално злоставувана 54-годишна муслиманка, која носела бурка, соопшти германската полиција.

Берлускони повторно со секстички коментар Никој нема да се омажи со тебе

Берлускони повторно со секстички коментар: Никој нема да се омажи со тебе

пред 27 минути - Свет

Поранешниот италијански премиер и претендент за нов мандат на парламентарните избори следниот месец, Силвио Берлускони ја „посоветува“ новинарката на Би-Би-Си да не се ракува толку енергично, доколку сака да се омажи.

Средба на вицепремерот Анѓушев со транспортерите на Фени Индустри

Средба на вицепремерот Анѓушев со транспортерите на Фени Индустри

пред 32 минути - Македонија

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска оствари средба со претставници на транспортните компании,...

Кинезите бараат остра казна за човекот кој украл палец од скулптура вредна 4 5 милиони долари

Кинезите бараат остра казна за човекот кој украл палец од скулптура вредна 4,5 милиони долари

пред 32 минути - Свет

Кинеските власти побараа остра казна за човекот кој украл палец од теракотен војник, вредна статуа што е изложена во САД.

Рама Изјавата за заеднички претседател на Албанија и Косово е извадена од контекст

Рама: Изјавата за заеднички претседател на Албанија и Косово е извадена од контекст

пред еден час - Свет

Албанскиот премиер Еди Рама по лавината реакции и осуди околу неговата изјава за заеднички претседател на Албанија и Косово, се обиде да се оправда дека тоа била само негова мечта и оти е извадена од контекст.

СВЕДОШТВО Последната слика пред очите ми е како Калина и тројцата планинари одат кон врвот

СВЕДОШТВО: Последната слика пред очите ми е како Калина и тројцата планинари одат кон врвот

пред еден час - Македонија

Имаше силен ветер, не се слушаше ништо, а поради маглата, имаше многу слаба видливост. Групата планинари на 100 метри пред врвот, по наредбата за враќање назад, се упатија кон ски-лифтот.

Владата со закон си забрани поставување директори на МРТ и на ААВМУ

Владата со закон си забрани поставување директори на МРТ и на ААВМУ

пред еден час - Македонија

На својата редовна, 55 седница, Владата денеска го усвои Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

Илјада и двесте командоси од Измир прераспоредени во сириската енклава Африн

Илјада и двесте командоси од Измир прераспоредени во сириската енклава Африн

пред еден час - Свет

Командосите, кои биле испратени од многу турски граѓани, се качија во воени авиони на воениот аеродром во реонот Чигли. Командосите...

Панајотопулос Не знам зошто чекале Ако ги имавме тие два часа планинарите можеби ќе беа живи

Панајотопулос: Не знам зошто чекале. Ако ги имавме тие два часа, планинарите можеби ќе беа живи

пред еден час - Без катеторија

Дел од интервју на директорот на ски-центарот „Ворас“ (Кајмакчалан), Танос Панајотопулос за Нова Македонија Неколку дена...

Декласифициран Извештајот за АКМИСОТ  Рибарев кажал дека постои дупли Акмис

Декласифициран Извештајот за АКМИСОТ – Рибарев кажал дека постои „дупли Акмис“

пред еден час - Македонија

По барање на Обвинителството и на Судскиот совет Министерството за правда ја тргна ознаката „строго доверливо“ од извештајот за функционирањето на Акмисот.

Меркел пред да се сретне со Заев го слушна Ципрас на телефон

Меркел пред да се сретне со Заев го слушна Ципрас на телефон

пред 2 часа - Македонија

Пред утрешната средба на македонскиот премиер Зоран Заев и германската канцеларка Ангела Меркел, Меркел телефонски разговарала со грчкиот премиер Ципрас, соопшти неговиот кабинет.

Филипче на форум во Подгорица потпиша писмо за важноста на имунизацијата

Филипче на форум во Подгорица потпиша писмо за важноста на имунизацијата

пред 2 часа - Македонија

На дводневниот министерски форум на земјите од Југоисточна Европа во Подгорица, на кој учествува министерот за здравство...

Македонија втора во Европа по смртност на новороденчиња

Македонија втора во Европа по смртност на новороденчиња

пред 2 часа - Македонија

Официјалните податоци на УНИЦЕФ, во рамките на кампањата „За секое дете, живот“ покажуваат дека во регионот Македонија има најголема стапка на смртност кај новороденчињата во првиот месец по раѓањето.

1 2 3 4 5 6 7