20
1 2 3 4 5 6 7 
ВИЛА ВЕСНИЦА  местото кое секој гурман треба да го посети

ВИЛА „ВЕСНИЦА“- местото кое секој гурман треба да го посети

пред 10 месеци - Живот

На само 17 километри од центарот на градот во магичното скопско Мирковци се крие местото каде што гурманите можат да уживаат со вистинска сласт во секое внимателно приготвено гастро уживање во рустикалната Вила „Весница“.

Откриен и приведен возачот кој со џип удри дете во Гостивар и побегна

Откриен и приведен возачот кој со џип удри дете во Гостивар и побегна

пред 10 месеци - Македонија

По три дена потрага, полицијата вчера ги пронајде возачот и возилото со кое на 13-ти овој месец утрото во гостиварската населба Грудајци тешко повреди седумгодишно дете.

МПЦ ОА апелира на одговорно однесување и почитување на правниот поредок

МПЦ-ОА апелира на одговорно однесување и почитување на правниот поредок

пред 10 месеци - Македонија

Македонската православна црква – Охридска архиеписокопија денеска изрази загриженост за состојбите во државата и упати апел...

Дневник И српските владици за преговорите со МПЦ се крстат во СДСМ

Дневник: И српските владици за преговорите со МПЦ се крстат во СДСМ

пред 10 месеци - Македонија

Српските владици, најверојатно, ќе подотворат врата за меѓуцрковните преговори со Македонската православна црква на нивниот...

Градоначалниците со технички мандат до 31 декември на советите е истечен

Градоначалниците со технички мандат до 31 декември, на советите е истечен

пред 10 месеци - Македонија

Мандатот на советниците во општините е истечен на 24 март 2017 година, а на градоначалниците може да трае до 31 декември 2017 година.

Силјановска Не можам да кажам дека изборот на Џафери е легален

Силјановска: Не можам да кажам дека изборот на Џафери е легален

пред 10 месеци - Македонија

Нелегалниот и надвор од деловникот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието предизвика голем гнев кај многу граѓани во Република Македонија.

 За заедничка Македонија  Поднесуваме иницијатива за оценување на уставноста на изборот на Џафери

„За заедничка Македонија“: Поднесуваме иницијатива за оценување на уставноста на изборот на Џафери,

пред 10 месеци - Македонија

На 78-миот ден од почетокот на нашите протестни активности најавуваме дека истите ќе започнат да ја добиват и правната поддршка,односно новата форма која ќе е нашето клучно оружје во периодот кој претстои.

Мнозинството граѓани сметаат дека треба да има нови предвремени парламентарни избори

Мнозинството граѓани сметаат дека треба да има нови предвремени парламентарни избори

пред 10 месеци - Македонија

Четириесет и четири отсто од испитаниците сметаат дека треба да има предвремени парламентарни избори, 41 отсто дена не треба, а 15 отсто не знаат.

Итен состанок во АЕК за состојбите со WannaCry рансомвер компјутерскиот напад

Итен состанок во АЕК за состојбите со „WannaCry“ рансомвер компјутерскиот напад

пред 10 месеци - Македонија

Во Агенцијата за електронски комуникации денеска се одржа итен состанок на министерката Марта Арсовска – Томовска, директорот...

Анкета ИРИ Ако има парламентарни избори за ВМРО ДПМНЕ би гласале 27  за СДСМ 17

Анкета ИРИ: Ако има парламентарни избори за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 27%, за СДСМ 17%

пред 10 месеци - Македонија

Доколку има предвремени парламентарни избори, За ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентрани избори би гласале 27 отсто од испитаниците, 17 отсто за СДСМ, по 7 отсто за ДУИ и за БЕСА, а по 2 отсто за Алијансата на Албанците и за ДПА.

Анкета ИРИ На локалните избори 28 отсто би гласале за ВМРО ДПМНЕ 16 за СДСМ 8 за ДУИ и 7 за БЕСА

Анкета ИРИ: На локалните избори 28 отсто би гласале за ВМРО-ДПМНЕ, 16 за СДСМ, 8 за ДУИ и 7 за БЕСА

пред 10 месеци - Македонија

На прашањето колку сте расположени да гласате на претстојните локални избори 61 отсто од испитаниците рекле дека се многу расположени, 21 отсто се расположени, а пет отсто нерасположени за гласање.

Универзитетски професори блиски до СДСМ згрозени од потегот со знамињата на Талат Џафери СДСМ молчи

Универзитетски професори блиски до СДСМ згрозени од потегот со знамињата на Талат Џафери, СДСМ молчи

пред 11 месеци - Македонија

Спротивно на деловникот и нелегитимно избраниот претседател на Собранието, Талат Џафери, уште на првиот ден од влегувањето во канцеларијата на претседателот предизвика скандал.

Слободен народ за слободна Македонија  ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ги повикува граѓаните по 67 ми пат заедно да чекорат по патеката на државноста

Слободен народ за слободна Македонија: „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“ ги повикува граѓаните по 67-ми пат заедно да чекорат по патеката на државноста

пред 11 месеци - Македонија

Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА преку својот Фејсбук профил ги повика сите граѓани на масовен протест денеска во 17 часот.

Вучиќ и Дачиќ со остри реакции за изјавите на Заев

Вучиќ и Дачиќ со остри реакции за изјавите на Заев

пред 11 месеци - Македонија

Изјавите на Заев за српски Курир во кои тој го нарече српскиот премиер и иден претседател на Србија Александар Вучиќ националист обвинувајќи го дека предизвикува напнатост и криза во регионот предизвикаа остра реакција од српскиот државен врв.

Викендов седете си дома Вонредна временска прогноза

Викендов седете си дома: Вонредна временска прогноза

пред 11 месеци - Македонија

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе имаме локален пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја.

1 2 3 4 5 6 7