20
1 2 3 4 5 6 7 

Подарувајќи Еуцерин, подарувате љубов!

на 3.2017 - Мода

Вашата мајка е дефинитивно личност која заслужува внимание секој ден во годината. Таа е вашиот најверен обожавател од денот кога сте се родиле.

Алкохолот во калории – Дали и колку дебелеат алкохолните пијалаци?

на 2.2017 - Живот

Доколку се борите со вишокот килограми, потребно е да вклучите кочница во пиењето алкохол. Главната причина зошто треба да се внимава на количината алкохол додека слабееме е што алкохолот содржи голема количина калории.

Го пресоливте ручекот? Спасете го со овој трик

на 2.2017 - Живот

На сите понекогаш ни се случува да се занесеме во работата и да го пресолиме ручекот кој го приготвуваме. Но, постои начин како да го спасите пресолениот ручек.

Кино Милениум со премиера и нов репертоар

на 2.2017 - Сцена

Неделава која следува, не дочекува со новитет од европската кинематографија. Полскиот филм ОБЕДИНЕТИ ДРЖАВИ НА ЉУБОВТА (UNITED...

Нега на лицето: Направете домашна маска од круша

на 1.2017 - Мода

Направете домашна маска за лице од круша и мед со која ќе имате блескав и свеж изглед. Потребни состојки: 1 круша неколку...

Еликсир од 2 состојки кој подмладува и го чисти црниот дроб

на 1.2017 - Здравје

Црниот дроб, најголемата жлезда во телото, најмногу ја познаваме по тоа што од организмот ги отстранува штетните материи, но неговата улога е уште поголема.

Нарачале торти по ликовите од Дизни – Еве што добиле

на 1.2017 - Живот

Кога се подготвува детски роденден, најважна е тортата, но понекогаш не оди сè според планот. Погледнете ги овие торти кои ги разочарале славениците.

Куманово: Се заканувал на полицаец и му барал 4.000 евра

на 1.2017 - Хроника

Кумановец кој се заканил со убиство на полицаец, неговиот началник и на еден судија, доби кривична пријава за загрозување на безбедноста, извести СВР Куманово.

Ракети во Владата, бомба во Собранието – МВР истражува уште една лажна тревога

на 1.2017 - Хроника

Единицата за антитероризам на МВР синоќа интервенирала во Собранието на Република Македонија, заедно со други припадници на полицијата, откако било пријавено дека е подметната бомба во зградата на законодавниот дом.

Македонија: Денес две блокади на патиштата – Еве каде

на 1.2017 - Македонија

Синдикатот на „Југохром“ денеска ќе го блокира автопатот Тетово – Скопје кај наплатната рампа во Желино од 11 до 13 часот, информираат од АМСМ.

Сирија ги повикува сите бегалци да се вратат дома, без коментар за новата одлука на САД

на 1.2017 - Свет

Министерот за надворешни работи на Сирија, Валид Муалем ги повика бегалците од таа земја да се вратат во своите домови. Тој го повтори владиниот повик до сириските бегалци кои живеат во соседните држави да се вратат во својата земја.

Иванов: Почнувам консултации за состав на нова влада

на 1.2017 - Македонија

Претседателот на државата, Ѓорге Иванов, денеска имал средба со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Семуел Жбогар,...

Месната индустрија бара укинување на увозните давачки за замрзнато свинско месо за преработка

на 1.2017 - Економија

Укинување на царината и прелевманот за замрзнато свинско месо кое македонските компании го користат за производство на месни преработки, побара денеска Групацијата за производство на месо и преработки од месо.

Еве ги новите цени во сендвичарата „7ца“

на 1.2017 - Живот

Легендарниот ланец на фаст фуд сендвичарници „7“ има нови цени на сендвичите. Станува збор за зголемување на цените за 10 денари.

Временска прогноза: Еве кога ќе се стопи снегот

на 1.2017 - Македонија

Времето утре ќе биде сончево и тивко со умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има ниска облачност и слаба магла.

1 2 3 4 5 6 7