20
1 2 3 4 5 6 7 
Иднината на Европа е во рацете на лидери кои немаат деца

Иднината на Европа е во рацете на лидери кои немаат деца

пред 4 часа - Свет

Бројни лидери на европските земји имаат заедничко нешто што делува на начинот на кој се раководи со Европа. Освен фактот дека се членови на масонски организации, лидерите имаат и една заедничка и впечатлива судбина, пишуваат европските медиуми.

Ветер од 100 километри на час во Охридско Езерото влезе во кафулињата

Ветер од 100 километри на час во Охридско: Езерото „влезе“ во кафулињата

пред 11 часа - Македонија

Делови од Охрид се под вода! Силниот јужен ветар, кој на моменти достигнува брзина од околу 100 километри на час, предизвика проблеми во охридско, пренесува порталот Ohrid news.

Силен ветар и бранови до два метри во Охрид оштетени објекти

Силен ветар и бранови до два метри во Охрид, оштетени објекти

пред 11 часа - Македонија

Силен ветар проследен со врнежи од дожд го погоди регионот на Охрид денеска и го разбранува Охридското Езеро предизвикувајќи бранови високи од 1,5 до 2 метри.

Пакети со марихуана пловат во морето кај Дубровник

Пакети со марихуана пловат во морето кај Дубровник

пред 11 часа - Балкан

Во морето пред градските ѕидини во Дубровник забележани се пакети полни со марихуана, објавија локалните медиуми. Според Дубровничкиот весник, пронајдено е поголемо количество марихуана, а полициската акција е во тек.

Џафери Требаше да изберам меѓу два зла

Џафери: Требаше да изберам меѓу два зла

пред 11 часа - Македонија

Дали претседателот Иванов ќе го потпише Законот за употреба на јазиците е негов личен избор, но ако не го стори тоа тогаш го крши Уставот, рече претседателот на Собранието, Талат Џафер кој гостуваше во емисијата „Ноќно студио“ на телевизија Телма.

Коѕијас повторно доби закана со куршум поради македонско прашање

Коѕијас повторно доби закана со куршум поради „македонско прашање“

пред 11 часа - Балкан

Кусо пред посетата на Скопје, шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас повторно добил заканувачко писмо и куршум за прашањето за името и преговорите што се во тек, објави викенд изданието на весникот „Та неа“.

Млад скопјанец кој беше пријавен за исчезнат пронајден мртов

Млад скопјанец кој беше пријавен за исчезнат, пронајден мртов

пред 11 часа - Хроника

Вчера во 10 часот и 45 минути во Секторот за внатрешни работи-Скопје, И.П.Н. пријавил дека околу 10 часот и 30 минути на улицата „Пушкинова“ во стан го пронашол безживотното тело на 31- годишниот В.

Циклон над Македонија  УХМР со вонредна временска прогноза

Циклон над Македонија – УХМР со вонредна временска прогноза

пред 11 часа - Македонија

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавува УХМР за утре. Во раните утрински часови во западниот дел од земјата нестабилното...

Убиено семејство со македонско потекло во Канада две деца на лице место третото се спасило

Убиено семејство со македонско потекло во Канада, две деца на лице место, третото се спасило

пред 11 часа - Забава

Мајка и две деца се убиени денеска во нивниот дом во близина на Торонто, објавија канадските власти. Децата се на возраст...

Утре пороен дожд грмежи и засилен ветер

Утре пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред 12 часа - Македонија

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер, најавува УХМР за утре. Во раните утрински часови во западниот дел од земјата нестабилното...

Објавени спецификациите за Самсунг Галакси A6 и Галакси A6

Објавени спецификациите за Самсунг Галакси A6 и Галакси A6 +

пред 12 часа - Свет

Самсунг Галакси A е атрактивен паметен телефон од средниот ценовен сегмент кој нуди многу од функциите на најскапите модели на компанијата.

Им било судено Маж нашол фото од сопругата сликана 11 години пред да се венчаат на неа и тој

Им било судено: Маж нашол фото од сопругата сликана 11 години пред да се венчаат, на неа и тој

пред 12 часа - Свет

Брачна двојка вели дека нивната врска бикла „запишана во ѕвездите“, откако мажот се видел себеси на една нејзина фотографија од пред 18 години, кога не се ни познавале.

Рама Без Албанци нема Македонија почитуван претседател Иванов

Рама: Без Албанци нема Македонија, почитуван претседател Иванов

пред 12 часа - Балкан

Откако претседателот Ѓорге Иванов соопшти дека нема да го потпише указот за Законот за употреба на јазици, премиерот на Албанија Еди Рама го прозва по македонскиот претседател преку објава на социјалните мрежи, пренесуваат албанските медиуми.

Русија протерува 23 британски дипломати

Русија протерува 23 британски дипломати

пред 12 часа - Свет

Руското Министерство за надворешни работи прогласи за непожелни личности – „персона нон грата“ 23 британски дипломати. Тие треба да ја напуштат Русија во рок од седум дена.

Искршени стакла на влезот од седиштето на СДСМ Гостивар

Искршени стакла на влезот од седиштето на СДСМ Гостивар

пред 12 часа - Македонија

Непознати сторители со камења и бекатонски плочки ги искршиле стаклата од влезот на партиското седиште на СДСМ во Гостивар.

1 2 3 4 5 6 7