20
1 2 3 4 5 6 7 
Вонредна прогоза од УХМР

Вонредна прогоза од УХМР

пред 10 часа - Македонија

Повремени врнежи од дожд, а на планините снег, најавува за утре УХМР. Повеќе врнежи ќе има во северозападна Македонија каде локално ќе наврнат над 15 л/м 2.

Возењето велосипед ја зголемува желбата за секс

Возењето велосипед ја зголемува желбата за секс

пред 10 часа - Љубов

Научниците сметаат дека одредени спортови го подобруваат сексуалниот живот, покрај добро познатиот факт дека физичката активност од каков било вид го подобрува расположението и го крева либидото, особено кај жените.

Градите речиси испаднаа  Карлеуша дојде на снимање во бртутално жежок стајлинг

Градите речиси испаднаа: Карлеуша дојде на снимање во бртутално жежок стајлинг

пред 10 часа - Сцена

Таа е жена огнена, а за нејзиниот стил на облекување и нема потреба многу да се коментира, бидејќи на сите им е добро познато дека Јелена Карлеуша е најиндивидуалната српска пејачка на естрадата.

Ражнатовиќ добија снаа  Вељко најави  а сега потврди со доказ

Ражнатовиќ добија снаа: Вељко најави, а сега потврди со доказ!

пред 11 часа - Сцена

Вељко Ражнатовиќ, синот на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, на Инстаграм објави фотографија од својата девојка Богдана која позира со свршенички прстен на раката.

Фармерките ви се претесни  Седнете со нив во када

Фармерките ви се претесни? Седнете со нив во када!

пред 13 часа - Мода

Речиси сите жени барем еднаш се нашле во иста ситуација – омилените фармерки се стесниле на перење или од некоја друга причина едноставно не можеме да “влеземе” во нив, што може да биде многу фрустрирачки.

Најздравиот леб на светот  Го чисти телото од маснотии и успешно ги елиминира токсините од организмот

Најздравиот леб на светот: Го чисти телото од маснотии и успешно ги елиминира токсините од организмот

пред 13 часа - Живот

Овој леб без брашно е подеднакво нутритивен како и другите пекарски производи, но е богат со протеини, витамини, аминокиселини, масти, јаглехидрати и минерали.

Кремаста компир салата која ги доведува хормоните и штитната жлезда во нормала

Кремаста компир салата која ги доведува хормоните и штитната жлезда во нормала

пред 13 часа - Живот

Хипотиреозата и хипертиреозата се најчести пореметувања на штитната жлезда, а двете ги искусила сертифицираниот тренер за холистичко здравје и основач на сајтот “Hormones Balance”, Магдалена Вселаки.

Денес е ден на среќата

Денес е ден на среќата

пред 13 часа - Живот

Меѓународниот ден на среќата е востановен во 2012 година од страна на Генералното собрание при Обединетите Нации, и оттогаш се чествува секоја година, на денешен ден – 20 март.

Тепачка во подрумот на Владата

Тепачка во подрумот на Владата

пред 13 часа - Македонија

Две лица вчера физички пресметале во подрумските простории на Владата на Република Македонија. -Околу 11.00 часот во Секторот...

Засилени контролите за боите за вапсање

Засилени контролите за боите за вапсање

пред 14 часа - Македонија

Освен јајцата, чиј увоз деновиве, пред велигденските празници, подлежи на засилени контроли, интензивно се следат и производството и увозот на бои за јајца.

Експертите со страшно предупредување за оние кои пијат вино

Експертите со страшно предупредување за оние кои пијат вино

пред 18 часа - Живот

Британски експерти откриле дека само три чаши вино неделно може да предизвикаат неповратни последици по човековото здравје.

Прочистете го вашиот организам од токсини

Прочистете го вашиот организам од токсини

пред 19 часа - Живот

На телото повремено му е неопходен одмор од масна и зачинета храна и прочистување, а тоа најлесно се постигнува со овошје,...

Започна главната недела од постот  Овие работи никако не смеете да ги правите

Започна главната недела од постот: Овие работи никако не смеете да ги правите

пред 19 часа - Живот

Неделата пред Велигден, посветена е на Марија Египетска, маченица која на својот подвиг докажала дека има надеж за сите кои имаат желба искрено да се покајат и да кренат по вистински пат со божја правда.

Сите прашуваат како успеала да  улови  згоден маж  Нејзиниот одговор ќе им ги затвори устите

Сите прашуваат како успеала да “улови“ згоден маж: Нејзиниот одговор ќе им ги затвори устите

пред 19 часа - Живот

Џена и Дру Кучер деновиве станаа хит на интернет. Зошто? Поради разликата во градбата на нивните тела. Имено, Џена постојано...

Земјата може да остане без вода

Земјата може да остане без вода

пред 20 часа - Свет

Итен повик за дејствување со цел планетата Земја да не остане без вода, упатија голем број политичари и експерти кои учествуваат на Светскиот форум за вода во Бразил.

1 2 3 4 5 6 7