20
1 2 3 4 5 6 7 
Пике Ова Ел Класико е далеку поважно за Барселона а не за Реал

Пике: Ова Ел Класико е далеку поважно за Барселона, а не за Реал

на 11.2016 - Фудбал

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике, знае колку само им е важна победата на неговата екипа против Реал Мадрид, кој во овој момент самоуверено царува на врвот од табелата во Примера.

Фотографија синоним за големата трагедија Зошто го оставивте сам

Фотографија синоним за големата трагедија: Зошто го оставивте сам..

на 11.2016 - Фудбал

Денешниот ден беше исполнет со тажни лица во фудбалот, и синоним за ден во кој се случила една од најголемите трагедии во кои загинале повеќе фудбалери.

Ливерпул во полуфинале од Лигакупот  историја за младиот Бен Вудборн на Енфилд

Ливерпул во полуфинале од Лигакупот - историја за младиот Бен Вудборн на Енфилд

на 11.2016 - Фудбал

Фудбалерите на Ливерпул се пласираа во полуфиналето од Лига купот на Англија, совладувајки го тимот на Лидс Јунајтед на „Енфилд“ со 2:0.

Фрапантен податок Бројот на жртвите од несреќата го имало на дресот на Чапекоенсе

Фрапантен податок: Бројот на жртвите од несреќата, го имало на дресот на Чапекоенсе

на 11.2016 - Фудбал

Можеби станува збор за обична случајност, но кога ќе го погледнете бројчето кое го имале играчите на Чапекоенсе, ќе ве фрапира, бидејки тоа е број на жртви по авионската несреќа која се случи во вторник наутро во Колумбија.

Од Германија со љубов  Манчестер Јунајтед треба да биде казнет

Од Германија „со љубов“ - Манчестер Јунајтед треба да биде казнет

на 11.2016 - Фудбал

Ново избраниот претседател на Баерн Минхен, и повратник во редовите на Баварците, Ули Хенес, смета дека клубот од Манчестер...

Совршенство на патиштата Новата Mazda CX 5 делува импресивно

Совршенство на патиштата: Новата Mazda CX-5 делува импресивно

на 11.2016 - Авто

Компанијата Мазда се надмина себеси кога е во прашање изгледот на своите автомобили. Новата Mazda CX-5 е поубава од кога и да е, а серијата на произведување е веќе започната.

Пеќ убедлив против Карпош Соколи на Косово

Пеќ убедлив против Карпош Соколи на Косово

на 11.2016 - Кошарка

Пеќ се покажа како далеку посилен противник за екипата на Карпош Соколи, кои вечерва загубија убедливо во Косово со резултат 90:64.

Познат идентитетот на преживеаните во големата несреќа во Колумбија

Познат идентитетот на преживеаните во големата несреќа во Колумбија

на 11.2016 - Фудбал

Откако беше објавено дека се срушил авион кој бил на чартер линија, во кој загинаа 72 патници, потврдено е дека и неколкумина по некоја среќа-несреќа, го преживеале падот и дека се со сериозни повреди и во животна опасност.

Рутинска победа за Куманово во Охрид

Рутинска победа за Куманово во Охрид

на 11.2016 - Кошарка

Стартуваше и 3. коло од македонската кошаркарска лига, КК Куманово лесно како што и се очекуваше, дојде до победа на гостувањето во Охрид, против истоимениот противник со резултат 66:96.

Тој ќе биде сведок на трагедијата Ги загуби играчи нозете но и душата

Тој ќе биде сведок на трагедијата: Ги загуби играчи, нозете, но, и душата..

на 11.2016 - Фудбал

Еден од голманите на Чапекоенсе, кој го преживеа големиот пад на авионот во Колумбија, за жал ги загубил двете нозе, кои му биле по падот ампутирани, и тој сега ќе остане нем сведок на сето тоа што се случи во нивниот клупски ужас.

Како роденденот му го сочува животот Голманот на Чапекоенсе и неговиот солидарен потег

Како роденденот му го сочува животот: Голманот на Чапекоенсе и неговиот солидарен потег

на 11.2016 - Фудбал

Јужноамериканскиот фудбал денеска доби сериозен удар со смртта на поголем број играчи од бразилскиот клуб Чапекоенсе. Во оваа несреќа загинаа 76.

Ќе шушкаат милионите Интер има силен проект ги сака играчите на Челси и Арсенал

Ќе шушкаат милионите: Интер има силен проект, ги сака играчите на Челси и Арсенал

на 11.2016 - Фудбал

Екипата на Интер сезонава силно притиска за пласман во ЛШ следната сезона, а по 14. кола тоа тешко им оди, па сопствениците на овој клуб, имаат еден сериозен и амбиционзен проект, кој вреди внимание.

Убедливо најтажната приказна од авионот Едниот од фудбалерите непсредно пред фаталниот пат дознава дека ќе стане татко

Убедливо најтажната приказна од авионот: Едниот од фудбалерите непсредно пред фаталниот пат дознава дека ќе стане татко

на 11.2016 - Фудбал

Во авионската несреќа која се случи во Колумбија загинаа 76 патника, а меѓу нив и скоро целиот тим на бразилски Чапекоенсе, кој патуваше на првиот дуел од финалето на Копа Судамерика против Атлетико Насионал.

Потресно татково сведоштво Остана без нога но е жив

Потресно татково сведоштво: Остана без нога, но е жив...

на 11.2016 - Фудбал

Трагедијата која го обзема целиот свет денес, донесе епилог од 76 жртви и само петтмина преживеани, по падот на авионот во кој се наоѓаа фудбалерите и стручниот штаб на бразилскиот прволигаш, Чапекоенсе.

Пристигнува солидарноста од сите страни Секој клуб по тројца ќе испрати на позајмица

Пристигнува солидарноста од сите страни: Секој клуб по тројца ќе испрати на позајмица?!

на 11.2016 - Фудбал

Трагедијата на бразилскиот Чапекоенсе ги сполоти сите клубови од земјата на сабмаба и кафето кои денес јавно ја понудија својата помош на тимот кој измината ноќ доживеа трагедија од невидени размери.

1 2 3 4 5 6 7