20
1 2 3 4 5 6 7 
Анастејжа доаѓа во Скопје

Анастејжа доаѓа во Скопје

пред 6 часа - Забава

Американската поп пејачка Анастејжа на 15 мај ќе одржи концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Скопскиот концерт,...

Дознајте дали некој ви ги злоупотребува фотографиите на Фејсбук

Дознајте дали некој ви ги злоупотребува фотографиите на Фејсбук

пред 10 часа - Без катеторија

Иако станува збор за многу корисна опција, можноста на Фејсбук да ве препознае во секој момент вознемири многумина. Новиот...

Колку двојазичноста ќе ги чини граѓаните

Колку двојазичноста ќе ги чини граѓаните?

пред 10 часа - Без катеторија

Иако иднината на законот за двојазичност сѐ уште е нејасна, со оглед на фактот дека претседателот на државата веќе се изјасни...

Тепачка во Скопје  полицајци нападнати со нож и уништен автомобил

Тепачка во Скопје - полицајци нападнати со нож и уништен автомобил

пред 10 часа - Без катеторија

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека во 19:35  часот во Скопје, на игралиштето на место викано „Јурија“, имало нарушен јавен ред и мир со тепачка од страна на 21-годишниот М.

Тешка сообраќајка во Скопје Повреден моторциклист префрлен на Клиника

Тешка сообраќајка во Скопје: Повреден моторциклист префрлен на Клиника

пред 10 часа - Без катеторија

Вчера во 02 часот и 10 минутина булеварот “Трета Македонска бригада“ се случила сообраќајна незгода во која учествувале автомобил и моторцикл.

Убавина која плени со векови  црква Св Ѓорѓи во Старо Нагоричане

Убавина која плени со векови – црква Св. Ѓорѓи во Старо Нагоричане

пред 13 часа - Без катеторија

Ако се уште не знаете како и каде да го искористите убавиот викенд, тогаш не се мислете многу. На само неколку километри од Скопје, поточно во Куманово, во селото Старо Нагоричане се наоѓа црвата Св.

До колегите кои му се умилкуваа на шефот Ве остави на цедило кога најмногу му верувавте

До колегите кои му се умилкуваа на шефот: Ве остави на цедило кога најмногу му верувавте

пред 13 часа - Без катеторија

Имавме шеф кој беше прекрасен човек ,со него можеше на секоја тема да се разговара, но дојде време тој да си замине.На негово место донесоа типче аутсајдер, без искуство во работата, но горд и многу самоуверен.

Едно кругче 5 динари Вртелешка со велосипеди во Градски парк

Едно кругче 5 динари: Вртелешка со велосипеди во Градски парк

пред 13 часа - Без катеторија

Вртелешка со велосипеди, некогашна скопска атракција на која многу генерации се радувале се наоѓала во Градски парк. -Ова беше одлична забава за нас во тоа време.

Скопјанец со пиштол ограбувал аптеки и им се заканувал на вработените

Скопјанец со пиштол ограбувал аптеки и им се заканувал на вработените

пред 13 часа - Без катеторија

Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје гo предаде 40-годишниот С.

Активности за Деновите на водата во повеќе училишта

Активности за „Деновите на водата“ во повеќе училишта

пред 14 часа - Без катеторија

По повод Светскиот ден на водата, 22 Март, ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје во соработка со Град Скопје и општините на територијата на градот Скопје организира повеќе настани под мотото „Денови на водата”.

 Денови на пролетта  Денови на екологијата во Градскиот парк

„Денови на пролетта – Денови на екологијата“ во Градскиот парк

пред 14 часа - Без катеторија

ЈП „Паркови и зеленило“ се вклучи во реализација на проектот „Денови на пролетта – Денови на екологијата“ во организација на Град Скопје, а во соработка со ЈП „Комунална хигиена“, Пакомак и УНДП.

Со сирени за тревога и блокирање на крстосници МВР и американската амбасада ќе изведуваат вежба

Со сирени за тревога и блокирање на крстосници, МВР и американската амбасада ќе изведуваат вежба

пред 14 часа - Скопје

Утре припадниците на МВР ќе одржат заедничка вежба за итна реакција со амбасадата на САД во Скопје. Вежбовните активности ќе се одржат во кругот на амбасадата.

Горивата во Македонија од понеделник ќе добијат нова цена

Горивата во Македонија од понеделник ќе добијат нова цена

пред 14 часа - Без катеторија

Регулаторната комисија за енергетика треба да ја направи новата корекција на малопродажните цени на нафтените деривати, која ќе важи од понеделник.

Наскоро наплив на стари возила од Европа Во Македонија најбарани се оние до три илјади евра

Наскоро наплив на стари возила од Европа: Во Македонија најбарани се оние до три илјади евра

пред 14 часа - Без катеторија

Во Македонија од година во година се намалува бројот на возила што се увезуваат. Податоците на Царинската управа за регистрирани возила покажуваат дека минатата година се регистрирани 2.

Македонски синдром Да не работиме а да имаме пари

Македонски синдром: Да не работиме, а да имаме пари

пред 15 часа - Без катеторија

Една пуста, позната желба на секој Македонец, да не работи, но да има пари... Да најдеш нормална работа во оваа денешно време, каде ќе бидеш платен добро, според она што го работиш и заслужуваш, е навистина голем предизвик во Македонија.

1 2 3 4 5 6 7